Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.12.2022, 19:07   #521
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 27 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Dość tej martyrologii wojennej i spiskowych teorii! Dość wskazywania komuś jedynie słusznego kierunku! To musi być takie męczące... Czas odpocząć, zbratać się, popatrzeć na seksowne laski w karpackich plenerach, wraz zaśpiewać i zatańczyć !!!!

https://youtu.be/b6C40Q5D-NM

Cytat:
Uj z piosenką, to jest mocniejsze:
https://kresy.pl/wydarzenia/uroczyst...w-stryju-foto/

Mam film z podobnej uroczystości tylko nie wiem jak udostępnić. Youtube może nie przepuścić bo są tam symbole nazistowskie.

edit:
Mam ten filmik. Udostępnię na chwilę jak ktoś zainteresowany to trzeba ściągnąć na dysk.
https://drive.google.com/file/d/1SKz...ew?usp=sharing
ŁO w mordę Aż mi kolacja przestała smakować
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2022, 22:01   #522
radosss
 
radosss's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Posty: 174
Motocykl: RD04
radosss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 41 min 37 s
Domyślnie

Ukraińcy teledysk z postu ATomka o tytule Bandera (gloryfikujący tytułowego bandytę), zmienili status na prywatny (szum się zrobił w komentarzach ). Mam nadzieję, że chociaż część Forumowiczów zobaczyła go i wyrobiła sobie aktualne zdanie na temat naszych "braci" Ukraińców.
radosss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 05:50   #523
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Mój komentarz też tam jest, jak i zgłoszenie do YT o propagowanie tego co podchodzi pod paragrafy (w naszym kraju)
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 11:35   #524
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Od kilku lat zacząłem przyłapywać się na myśli, że moje poglądy na stosunki z Ukraińcami radykalizują się.
Myśl natrętnie powracała i kłóciła się z inną, w której jestem tolerancyjny, spolegliwy, nawet przyjazny a z całą pewnością nie życzący nikomu źle. Rzecz jasna, pamięć i prawda historyczna ponad wszystko, ale to zupełnie co innnego.
Trzy pokolenia wstecz, zaczadzeni ideologią Ukraińcy gotowi byli popełnić najgorszą zbrodnię, by zrealizować własne państwo, swoją ojczyznę bliższą i dalszą. I ją popełnili.
Nie zrobili przy tym żadnego grymasu, żadnej refleksji, by zło nazwać po imieniu i po latach zastąpić go jakimkolwiek wyższym uczuciem.

Przecież dziś mają swoje wymarzone państwo! Choć powstało terytorialnym kosztem trzech sąsiadów, to jeszcze parę lat wstecz nikt nie rościł do nich swoich praw. Wystarczyło zachłysnąć się wolnością i pracą pokazać swą miłość do ojczyzny i sycić się korzystając z szeroko rozumianych wartości europejskich, które głośno deklarują.

Oprócz piaru nic z tego nie wyszło. Ich chore zapędy demaskuje chociażby ustawa oświatowa wykluczająca jakiekolwiek mniejszości narodowe oraz ustawa językowa- wykluczająca posługiwanie się jakimkolwiek językiem innym niż ukraiński (ustawa reguluje nawet "narodowość" muzyki w barach itp). Poza naturalnie oburzonymi Rosjanami i rosyjskojęzycznymi Ukraińcami są też Węgrzy skutecznie dbający o swoich zakarpackich ziomków, skutecznie za to od 2016r blokujący wojenne potrzeby UA.

Węgrów wspomniałem dla zobrazowania, bo w swojej wypowiedzi w pierwszym zdaniu przejmowałem się swoją radykalizacją poglądów. Ale jest zgoła inaczej!
Nikt w tym wątku nie wymyśla historii i tematów. To sami Ukraińcy podkładają się ze swoją radykalizacją, która zasadnie budzi nasze oburzenie! To Ukraińcy wpierw łamią zasady cywilizacyjne a później nagłaśniają naszą krytykę!
Jaką? Chociażby uznać ludobójstwo i przeprosić, jednocześnie zezwolić na pochówek ciał rozwleczonych przez psy po lasach i wądołach, katów nazwać mordercami i nie obnosić się z ich wizerunkiem... ech, rozmarzyłem się!
Nie dam z siebie zrobić ukrainofoba za krytykę ukraińskich postaw w sytuacjach, gdzie zazwyczaj można wybrać inną drogę.

W nawiązaniu do tematu wątku, w takiej sytuacji przypominają mi się te wszystkie przypadki okrutnych mordów, gdzie ofiary do końca, szczerze były zdziwione, że padło i na nich, zdziwienie w stylu:
"Myron! Dlaczego? Przecie jak tobie pomagał, nie pamiętajesz?"

Po ostatnich linkach w tym wątku rodzi się pytanie:
to kto i po co wyciąga tego trupa z szafy?
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 13:56   #525
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Sorry, ale jakie chore zapędy? Ustawa o języku została przyjęta w 2018 r r., 4 lata po ruZZkiej agresji na Ukrainę. Czy wyobrażasz sobie nauczania w języku niemieckim w '41, zakładając, że 90% obszaru RP nie byłoby pod okupacją?

"Nowa ustawa językowa stawia sobie dwa cele: eliminację języka rosyjskiego z życia państwa i ograniczenie posługiwania się nim w życiu społecznym oraz zapewnienie rozwoju, standaryzacji i modernizacji języka ukraińskiego w tych zakresach, w których jest ona niedostateczna. Temu ostatniemu ma służyć powołanie nowego centralnego organu władzy państwowej, Narodowej Komisji ds. Statusu Języka Państwowego, do której obowiązków należeć będą m.in. rozstrzyganie spraw poprawnościowych i ortograficznych (podobne kompetencje ma Rada Języka Polskiego).

Mimo że w preambule wymienieni są kolonizatorzy i okupanci Ukrainy w liczbie mnogiej, ustawa skierowana jest jednoznacznie przeciw Rosji i językowi rosyjskiemu, bowiem niemal w każdym zakresie dopuszcza stosowanie równolegle z ukraińskim języków urzędowych UE, a więc także polskiego, węgierskiego, słowackiego i rumuńskiego. Ustawa wyraźnie zakazuje dwujęzyczności wymiennej, tj. używania rosyjskiego w miejsc."

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje...twowym-ukrainy

Wymarzone państwo, które w 20% objęte jest aktywnymi działaniami wojennymi?
Utyskiwanie nad losem Węgrów, którzy od początku XX wieku ustawali się po złej stornie barykad, dwukrotnie niemieckiej, a teraz putiowskiej?
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 14:03   #526
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
ustawali się po złej stornie barykad, dwukrotnie niemieckiej, a teraz putiowskiej?
Ukraińcy dwa razy stawali po stronie Niemiec. Raz pod koniec pierwszej wojny. Drugi raz w czasie 2 wojny zapisując się do SS Galizien i ubierając niemieckie mundury które dziś chyba jako jedyny kraj na świecie uznaje za legalne w przestrzeni publicznej.

kolejna ciekawostka:
https://www.rp.pl/polityka/art375707...ch-sie-z-rosja
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 14:06   #527
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Ok, ale Ukraińcy są tu przedstawiani jako nacja nie rozumiejąca wartości europejskich, pochylając się nad losem biednych Węgrów.
Orban występujący z szalikiem obejmującym również tereny obecnie należące do III RP to wartości jakie są?
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 15:26   #528
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 10 min 37 s
Domyślnie

No tak. Szalik po stokroć gorszy niż nazywanie ulic imieniem rzeźnika i zbrodniarza . Szalikiem można udusić, a co można zrobić z nazwą ulicy? Nic.

Zimiok, piszesz o używaniu jezyka. A nie chodzi może o jego nauczanie? Ja za dzieciaka nie mogłem się uczyć niemieckiego bo był zabroniony, dlatego w domu potajemnie mnie go uczono.

To z letka 2 inne sprawy
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 15:41   #529
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

To ATomek pisze o języku prawie jak o zbrodni Ukrainy przeciwko ludzkości, w dodatku przeinaczając nieco fakty, bo jak wskazałem na Ukrainie nie jest zabronione używanie języków urzędowych UE, a więc i węgierskiego. Pokazałem też kontekst przyjęcia tej ustawy oraz fakt, że nie jest ona wymierzona w Polaków, ani Węgrów.

Heh, oczami widzę Wasze reakcje na zdjęcie Zełeńskiego w szaliku z konturem Ukrainy obejmującym np. Chełmszczyznę.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 15:49   #530
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Atomek .
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.