Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.12.2014, 19:32   #71
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Padła mi chyba całkiem pompa paliwa (nie słychać membrany, nie tłoczy paliwa po odpięciu przewodu)...wymieniłem styki, poprawnie założyłem i pupa blada. Podpiąłem na grawitację i przy 6 litrach w baku moto chodzi jak zegarek i pali od strzała na "postoju" - tak samo będzie podczas jazdy? Przeczytałem wątki o furii i jedni jeżdżą na grawitacji 200 km, inni 100 km a jeszcze inni...no ale nikt nie pisze, ile spalanie na 100 km (u mnie średnio 5,2 l/100? Najbardziej interesuje mnie, czy gdy pali na postoju i podczas dodawania gazu nie przerywa, tak będzie podczas jazdy? Czy na postoju pali a o jeździe "zapomnij"?
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2014, 19:35   #72
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Będzie tak samo na postoju jak i w jeździe.
Objawy będą identyczne jak przy kończącym się paliwie ze sprawną pompą z tym, że przy innym stanie paliwa w zbiorniku.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2014, 00:03   #73
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Sprawdź przekaźnik pompy paliwa.

A afryce, zanim mi ukradli :/, na grawitacji było najechane 230 km i dalej jechało.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2014, 00:40   #74
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evvil Twin Zobacz post
Sprawdź przekaźnik pompy paliwa.

A afryce, zanim mi ukradli :/, na grawitacji było najechane 230 km i dalej jechało.
W czwórce na grawitacji schodziłem do czerwonej rezerwy ponoć w siódemce już tak miło nie jest.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2014, 09:52   #75
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Dzięki Panowie za podpowiedzi

Właśnie zrobiłem eksperyment - zostawiłem w baku 5 litrów paliwa (przy tym ze dwa łyki do wątroby ) i zagadała bez pompy, rozgrzałem i nie było niepokojących objawów więc jeśli mogę zejść do 18 litrów na grawitacji to właśnie wyeliminowałem ostatnią z "furii" (bo regler już wcześniej "poprawiłem")

Zdrowych i wesołych
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2014, 10:27   #76
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

To jak to jest z tą pompą w Afryce ? W XVS 650 to jest tak: przekręcam kluczyk i słyszę trrr rr r. Pompa napełnia gaźniki. Odpalam starter i pali niemal z dotyku. Może stać przez zimę, a zapala za pierwszym strzałem. W Hondzie pompa nie rusza po przekręceniu kluczyka ?
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2014, 15:40   #77
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,755
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 1 godz 45 min 20 s
Domyślnie

Rusza piec, rusza pompa. Piec staje staje, pompa staje Chyba że se zrobisz psrtyczek elektryczek dzięki któremu pompa przez odpaleniem silnika dopompuje beny w gaźniki
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 14:46   #78
Faraon
 
Faraon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 40
Motocykl: RD07a
Faraon jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 45 min 2 s
Domyślnie

Nie żebym chciał krakać ale realia są takie, że wcześniej czy później to ścierwo Ci padnie a grawitacja nie zawsze tyłek uratuje Zwykle to wina styków i wtedy zamiennik Tourmaxa od Larssona rozwiązuje problem ale u mnie poza stykami nie trzymał zawór zwrotny wewnątrz pompy. Efekt był taki, że pompa chodziła non-stop przyspieszając degradację styków ale tyle dobrego, że gaźnik jakimś cudem dostawał wystarczająco, żeby bydlę napędzić (zawór ma za zadanie po napełnieniu gaźnika stawić opór i zatrzymać pompę, aż gaźnik znowu łyknie. I tak cyklami). Tyle, że trudno z taką niesprawnośćią planować dalsze wyprawy. Ja sprowadziłem pompę z tego źródła: http://www.ebay.pl/usr/felcoproducts...p2047675.l2559 Pompa OK ale styki badziewne, wstawiłem jej z Larssona i na razie jest święty spokój. Oczywiście, zawsze można oryginał za jakie 8 stów...
Faraon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 10:50   #79
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Kolego, grawitacja jest ok, ale tylko do pewnej prędkości. Mniej więcej 120 km/h. Jeśli zdarzają Ci się przeloty autostradowe, gdzie chciałbyś pomykać szybciej, musisz mieć pompę. Moja rada: zregeneruj tą, którą masz i postaraj się o zapas, który będziesz na stałe wozić w kufrze. Oryginał u pana Hondy kosztuje nieprzyzwoicie drogo (ok. PLN 1300), więc taką opcję olej. Możesz trafić na allegro niedrogo pompy od Hondy Deauville 650, Hondy CBR 600 F3, albo Yamahy Fazer 600 - to wszystko jest taka sama pompa jak w AT, czyli produkt koncernu Mitsubishi. W przypadku pompy z Fazera wymiany mogą wymagać wtyczki, bo są trochę inne. Minimalnie inna jest też obudowa (mocowanie), ale jeśli masz trytki to spokojnie założysz.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 11:09   #80
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Jak tak czytam i przypomnę sobie moje przejścia z tym paskudztwem (pompa, nie afra) to cieszę się jak patrzę na Trampka który owej pompy nie posiada

W pompie rzadko bo rzadko ale padają nie tylko styki, mi jedna przestawała działać po ok 20 kilometrach, rozgrzewała się i zacierała. Po ostygnięciu spoko. Na grawitacji wiadomo - AT jechać jechała ale nie było tak jak powinno.

Powodzenia w walkach. Pomyśl o mikuni - ma swoje wady ale jest to jakaś alternatywa

No i jak jochen napisał - warto zerknąć na pompy z innych motocykli - sprzęty typu fazer, CBR nie robią takich przebiegów jak AT na ogół zatem większa szansa na zakup oryginalnej pompki w lepszym stanie.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pompa paliwowa FACET. e200g_ Uklad paliwowy i wydechowy 98 06.06.2014 22:47
Pompa paliwowa - szukam fachowca w trojmiescie sailor Uklad paliwowy i wydechowy 5 05.06.2012 11:01
pompa paliwowa - odpowietrzanie? Vooytas Uklad paliwowy i wydechowy 11 21.11.2011 23:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.