Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2008, 16:21   #21
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Dopiero co kilka dni temu czytalem na forum jak ktos plakal po tym jak mu regler padl , a inny rozpaczal ze mu wtyczki pali i kable grzeje.
Ramirez daj wszystkim Xnenonowca od razu rabat na reglery!
Podos pisze i ma swieta racje, ze poza wymaganiami podanymi przez Pawla musisz miec do ksenonow odmienny klosz.
Jak tak dalej bedziemy tjuninkowac swoje afryki to nie dosc, ze beda wygladac jak pojazdy jakis burakow z pod remizy strazackiej, to bedziemy lamac przepisy - a moze wam w glowach kolejne Indie, gdzie kazdy robi na drodze to co chce!?
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 16:45   #22
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No, bo już zaczynałem wątpić... Hero browarek!
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 17:42   #23
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

e nie lepiej zamiast tjunigowac afrykli kupic nowego GS800
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 18:47   #24
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Przetwornica jest nieodłącznym elementem zestawu ksenonowego. Pobiera większy prąd tylko w momencie rozruchu, czyli przez pierwszych 20-30 sekund. Większy czyli jakieś 50 W na żarówkę. Po "rozpaleniu" żarnika spada pobór mocy, jest mniejszy od poboru standardowej żarówki. Czyli punkt dla ksenonów.
Ksenony, nawet te z allegro, lepiej oświetlają drogę od tradycyjnej żarówki - "barwa" jest bardziej zbliżona do światła dziennego.
A im wyżej jest lampa, tym korzystniej - patrz testy samochodowego oświetlenia, gdzie najlepsze wyniki osiągają auta typu SUV.
Korzystniej także dla "przeciwników" , bo światło padając z większej wysokości pada pod większym kątem w dół, nie powodując oślepiania. Łatwiej jest ustawić lampę, żeby świeciła w dół, z wysokości, powiedzmy 1,5 metra, jak z 50 cm. Inna sprawa to to, czy się komu będzie chciało za każdym razem, gdy zmieni mu się obciążenie, kręcić ustawieniami odbłyśnika....
O jednym trzeba pamiętać - na pewno będzie gorzej we mgle.
Co do jakości. Kolega, a w zasadzie dwóch, mają założone te zestawy w R 1100 GS, i XF 650. Kupili po prostu zestaw biksenon samochodowy i się nim podzielili. Jednemu padł żarnik, tzn ta ruchoma kalota przestała się przesuwać i ma tylko mijanie. Stało się to po dość krótkim okresie użytowania. Drugi jest przeszczęśliwy, ale o regulacji nie zapomina.
Co do ubocznych efektów w postaci wypalonego odbłyśnika, na razie sygnałów brak.
Sprzedawcy podają jakieś tam normy europejskie. Czego one dotyczą, nie wiem, nie znam się. Policja i diagności przepuszczają takie oświetlenie, więc gdzie ta niezgodność z prawem...
Mam ochotę zaryzykować to oświetlenie, albo chociaż pożyczę sobie na czas jakiś od kumpla. Jedziem razem w Beskid niebawem, więc będzie okazja. Jak mi się spodoba, i mnie nie będą obmrugiwali, zaryzykuję...może...
A że świecą obydwie u mnie, to wolałbym nie umoczyć kasy w beleczym..ot co..

Ostatnio edytowane przez BartekJ : 29.09.2008 o 18:52
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 18:55   #25
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Wychodzenie z założenia, ze jest legalne bo pan diagnosta puścił, to kpina .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:05   #26
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

To co, wszyscy diagności biorą w łapę Przecież od cholery jeździ tego po Polsce. A co z policją? Kładą lachę czy nabijają kabzę
Ktoś w końcu musi pilnować przestrzegania przepisów. Jeśli nie w/w instytucje, to kto.....
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:13   #27
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

do motocykla prawde mowiac sie nie doczepia wprost - chyba, ze na dlugich ktos jezdzi

Sprawa wyglada tak, ze niestety, ale wystarczy zapakowac cos do kufra i juz walimy w gore swiatlami i w druga strone tez to dziala niestety. Dlatego do motocyklowego oswietlenia sie generalnie niedoczepiają.

co do odblysnikow - te xenony nie maja takiej temperatury jak H4 czy inne wiec nie ma mowy o wypalaniu ich. Jedyny problem do umiejętne dobranie najbardziej zblizonego xenonu do H4 aby nie trzeba bylo kombinowac z przestawianiem ich pod kątem prawidlowej dawki swiatla na klosz i jego rozpraszanie.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:34   #28
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Ja bardzo przepraszam, ale kiedy pojechałem na przegląd motocyklem diagnosta nawet mnie nie zaprosił do środka. Wziął papier, zobaczył że motocykl i powiedział: "nadwozia przecież pan nie zmieniałeś". I nie wziął ani złotówki dodatkowo za przychylność. Nie jest to przypadek odosobniony. Jednym słowem kładą lachę. Wszyscy kładą lachę.

Taka mentalność.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:43   #29
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

zaraz zaraz a kto powiedzial ze to nielegalne? Bo niebiesko barwiona wiesniaco-remizowa zarowka H4 bez homologacji to napewno tak, ale prawdziwy najprawdziwszy ksenon? Co w tym zlego ze ktos chce miec lepsze swiatlo w motocyklu? Mozemy dyskutowac na tematy techniczne takiego rozwiazania (dzieki za info o poborze prądu) ale zaraz ze wiocha? Nie przesadzamy?

Do ksenona chyba idzie albo przezroczysta szyba a nie odlew szklany do rozpraszania?
czyli wymiana na ksena to chyba wymiana calej lampy i przróbka owiewki zeby to ładnie siadło?
Za duzo zabawy jak dla mnie, no i za duzo nowych elementow do zepsucia się. Nie, dziekuje.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2008, 19:46   #30
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

A ja się nie gniewam . Ale, jeśli wszyscy kładą lachę, to ja nie będę nadstawiał dupska. Być może, gdyby zabici dziś czterej motocykliści, zmieceni z drogi przez cwela w Alfa Romeo, mieli oślepiające ksenony, teraz by żyli. W sumie ksenon to prestiż i wrażenie, że jedzie jakaś lepsza fura.
Jak rzekłem, jeśli będę widział znaczącą różnicę w jakości oświetlenia drogi ( bo do tej pory mam jeszcze oryginalne żaróweczki z napisem Made In Japan ), se ksenony zanabędę.
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
xenony... halogeny.. marecki999 Wszystko dla Afryki 22 01.01.2014 13:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.