Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2014, 15:16   #101
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Zmieścisz sie i mijankę z drugim tez da rade zrobić
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2014, 18:15   #102
nev


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 131
nev jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 7 min 4 s
Domyślnie

Witam,

Czy ktoś jechał może tą trasą (kanion rzeki Osumi)? https://maps.google.pl/maps?saddr=40...ra=ls&t=m&z=11

Zastanawiam się czy da radę ją zrobić załadowanym trampkiem z pasażerem?
nev jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2014, 22:11   #103
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Pamiętacie SH20?


piękne szutrowe agrafki?

foto 2012

Od kręcąc się z Sowizdrzałem po MNE trafiliśmy ją z punktu widokowego i coś nie pasowało, jakieś wszystko za równe, jak od linijki


dodaliśmy ją więc do planu, gdyby za szybko poszło z Teth, żeby zobaczyć jeszcze zanim nie dojdą asfalty. Niestety jedyne co nas zastało, to przepychanki z kilkoma sprawnie działającymi ekipami kładącymi czarne gówno


W przyszłym roku można trasę polecić kolegom na armaturach i szlifierkach Brak słów Pętla Teth od jednej stronie również sprawnie asfaltowana, miasteczko zamienia się w Krupówki, a turyści dojeżdżają już bez problemów zwykłymi osobówkami
Na pocieszenie - dojazd do jezior Lure od SH34 i SH36 nadal przejezdny tylko offem, turystów brak choć pojawiły się już tabliczki opisujące każde jeziorko, więc kwestia max dwóch lat i będzie pozamiatane Za 3-4 lata będzie druga Czarnogóra
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2014, 22:59   #104
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

To było do przewidzenia. Parę stron temu pisałem w tym wątku, że Albania asfaltuje na potęgę. Teraz pewnie połozyli asfalt do doliny a za jakiś czas pociągną do Vermosh.
Nie ma się co dziwić - Albania to biedny kraj, musi postawić na turystykę a turysta kamperem czy inną osobówką po szutrowej SH 20 nie pojedzie.
Kolejna sprawa to asfalt ten ułatwi zycie mieszkańcom wiosek z doliny a jak dojdzie do Vermosh to będzie szybsze i łatwiejsze połączenie z Czarnogórą.
Z Teth będzie to samo co z doliną Valbone - straci swój urok dziewiczej przyrody. Gdzieś czytałem wywiad z Niemką mieszkającą od lat w dolinie Valbone, która powiedziała, że dolina Valbone w ciągu ostatnich trzech lat zmieniła się (oczywiście na gorsze) o wiele bardziej niż w poprzednich dwunastu latach.

Na szczęście są w Albanii jeszcze trasy gdzie długo nie będzie asfaltu.

Cieszę się, że oba te kultowe miejsca udało mi się jeszcze zaliczyć po szutrze.

Czasami jednak nie ogarniam tego wszechobecnego asfaltowania - przykładem może być przełęcz Cakor w MNE, gdzie kiedyś był piękny szuter a teraz połozyli asfalt na drodze prowadzącej do nikąd. Nikt tam nie jeździ, bo droga kończy się zamkniętą (nie dla wszystkich ) granicą z Kosowem.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.08.2014, 23:19   #105
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

W tym roku zrobilem SH 20 ale w przeciwnym kiedunku niz na filmie.Polowa z niej to juz przygotowaie do asfaltu,ale i tak bylo milo.polecam SH21 bylo w pyte i fajne widoki.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.08.2014, 10:12   #106
marekmoto1


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 355
Motocykl: RD07a
Przebieg: 44500
marekmoto1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 6 min 9 s
Domyślnie

W Theth na pewno będzie Francesco, młody chłopaczek dobrze mówiący po angielsku. Pocieszny jak diabli. Rodzice mają pensjonat i na pewno Was ugoszczą. Ja byłem, skorzystałem i nie żałuję Zazdraszczam albańskiego wypadu. Chętnie się kiedyś tam śmignę jeszcze raz.
marekmoto1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.08.2014, 10:33   #107
PiotrVN
 
PiotrVN's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD04
Przebieg: 136000
PiotrVN jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 23 min 2 s
Domyślnie

SH21 do połowy od strony kopliku szuter szeroko i co zakręt maszyny budowlane

druga strona jak najbardziej pewnie po staremu ale dla moto spokojnie dostępna przed Teth kilka miejsc noclegowych typu kemping ( jeszcze wysoko )

drogi w dół rzeki nie polecam dla moto ( byliśmy terenówkami ) ( wartki bród i kamloty jak barany )

generalnie tam gdzie tubylcy jadą busami da się motongiem przelecieć tam gdzie mówią iż nie ma drogi trzeba się przeczołgać lub mądrzej wycofać


żeby nie ściemniać widok miałem zabawny gdy miejscowy raider
zapyla na siedząco na czymś w rodzaju MZtki na szosówkach a obok rajder europejski na stojaka ledwo go dogania ... wypasionym KTMem

a ... młodzieży na skuterach ... po tych kamlotach ...
__________________
PiotrVN ( 3City )

XRV 750 Africa Twin
Discovery 2.5 Td5
Christian Centaur Chapter Poland
N 54'21.175"
E 18'40.690"

Ostatnio edytowane przez PiotrVN : 20.08.2014 o 10:35
PiotrVN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.08.2014, 10:46   #108
PiotrVN
 
PiotrVN's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD04
Przebieg: 136000
PiotrVN jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 23 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hebi Zobacz post
Dla twardzieli proponuję cudowną trasę przez jeziorka Lures - trasa od Preshkopi do Fushe Lure już daje przedsmak przygody ale dopiero od Sh34 w kierunku Parku Narodowego Lures - pod górę jest niezła rąbanka po kamienistej drodze , szczytami droga znośna ale zdarzają się ekstremalne odcinki - trzeba skakać na kamienie, zjazd do SH36 miejscami hardcorowy. Generalnie trasa przejezdna ( dwie XT660Z + africa ) na oponach Sahara .Spędziliśmy nad jeziorkami 3 dni , wynieśliśmy się stamtąd dopiero jak lokalesi zaczęli łowić ryby dynamitem przez co zakłócali nam naturalne okoliczności przyrody

jeziorka polecam urokliwe i warto objechać je wszystkie ... ale zjazdu do SH36 raczej nie .... faktycznie jest co robić ( choć byliśmy na 4 kołach )
__________________
PiotrVN ( 3City )

XRV 750 Africa Twin
Discovery 2.5 Td5
Christian Centaur Chapter Poland
N 54'21.175"
E 18'40.690"
PiotrVN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2014, 09:54   #109
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekmoto1 Zobacz post
W Theth na pewno będzie Francesco, młody chłopaczek dobrze mówiący po angielsku. Pocieszny jak diabli. Rodzice mają pensjonat i na pewno Was ugoszczą. Ja byłem, skorzystałem i nie żałuję Zazdraszczam albańskiego wypadu. Chętnie się kiedyś tam śmignę jeszcze raz.
Francesko ma już 14 lat i stał się ,,biznesmenem''. Pensjonat to spora chałupa
doinwestowana ponoć przez Niemców. Kamping nadal niedrogi - 2 euro za noc.
Knajpa obok nadal z niedrogim piwem, ale drogim - zwłaszcza jak na Albanię - żarciem.

Cytat:
Napisał PiotrVN Zobacz post
jeziorka polecam urokliwe i warto objechać je wszystkie ... ale zjazdu
do SH36 raczej nie .... faktycznie jest co robić ( choć byliśmy na 4 kołach )
Zgadza się - 2 lata temu próbowaliśmy tam wjechać od Qafe Murres na SH36 i ciężko było.
W tym roku pojechaliśmy odwrotnie, od Fushe Lure (na SH34). Pierwsza połowa trasy lajtowo przyjemna,
ale im dalej w las, tym więcej drzew. Zjazd do SH36 był już wymagający.

Ale i tak warto

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Czasami jednak nie ogarniam tego wszechobecnego asfaltowania - przykładem
może być przełęcz Cakor w MNE, gdzie kiedyś był piękny szuter a teraz połozyli asfalt na drodze prowadzącej
do nikąd. Nikt tam nie jeździ, bo droga kończy się zamkniętą (nie dla wszystkich ) granicą z Kosowem.
Ba, są pieniądze na to z Unii, to się asfaltuje. Drogi zawsze są wyznacznikiem statusu materialnego kraju.
Do tego dochodzi to, że Albańczycy od 20 lat wręcz zachłystują się motoryzacją, bo wcześniej osobówek
po prostu posiadać nie mogli...

A region Czarnogóry k. przeł. Cakor to część większego obszaru zwanego ,,Sandżak'' - zamieszkały przez bośniackich
i albańskich muzułmanów. Oni pod rządami Jugo też nie mieli lekko, więc też się teraz odkuwają...
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 24.08.2014 o 10:01
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2014, 19:46   #110
manier


Zarejestrowany: May 2014
Posty: 34
Motocykl: RD03
manier jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 18 min 26 s
Domyślnie

Witam,

mimo ze jechalem szosówka udało mi sie jednak zaliczyc jakas droge gdzie szutru było wiecej niż asfaltu a dokladnie SH78 Emocje były bo na takim kapciu dupskiem niezle rzucało

wklejam link do filmiku z mojego tripa
Poki co to tylko trailer... Mysle ze na dniach wrzucę pełna wersje

https://www.youtube.com/watch?v=H3l6jynrKg0

pozdrawiam

Ps. tutaj na szybko wrzucilem "surowy" filmik z drogi SH78
https://www.youtube.com/watch?v=DmGm...ature=youtu.be

Ostatnio edytowane przez manier : 31.10.2014 o 20:05
manier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
albania po taniości... astronom Umawianie i propozycje wyjazdów 5 11.08.2012 22:30
24.07-06.08.2010 Albania Matek Umawianie i propozycje wyjazdów 4 23.07.2010 04:30
Albania 1.05-8.05.2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 4 17.04.2010 07:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.