Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 18.05.2018, 08:10   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Husqvarna 701 - wady i zalety.

Mam mętlik w głowie. Chcę kupić coś do polatania szutrami wokół komina. Czasami jakiś bardziej wymagający teren. Myślałem o zakupie jakiejś zarejestrowanej ćwiartki (np. Husqvarna TE 250/310, KTM EX250F lub podobne). Ale wiadomo - to liczenie motogodzin, wymiany oleju, remonty. Chciałbym od tego uciec. I w oczy wpadła mi Husqvarna 701 - duży dual, interwały serwisowe co 10 tys. km, waga na sucho 145kg, fenomenalne zawieszenie i to wszystko na najmocniejszym na rynku singlu. Na papierze wygląda cudownie, jednak jak się wgłębić w temat to wychodzi kilka wad:
1. Brak obrotomierza.
2. Licznik na baterię (Jak to działa? Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem? Co się dzieje jak bateria się skończy - motocykl staje? A może przestaje zliczać kilometry?)
3. Pojemność zbiornika 13l. Wiem, wiem można wstawić dodatkowe 5,9l i zmniejszony airbox lub dokupić zbiorniki akcesoryjne 2x7l na stronę. Ale wiadomo - wtedy ze 145kg na sucho robi się ok 170kg na "mokro", czyli mniej więcej tyle, co yamaha XT 660 R, którą można mieć za 1/4 ceny (ale która bardziej niedomaga w terenie).
4. Brak solidnego subframe. Subframe stanowią dwa zbiorniki paliwa z tworzywa sztucznego. Aby je obciążyć bagażem ludzie wymieniają mocowania górne i dolne na akcesoryjne. Koszt nie jest duży, bo mieści się w 100 Euro, ale to ciągle metalowa śruba w plastikowym otworze. Pod nieco większy bagaż trzeba mieć stelaże boczne (takie jak pod kufry) o specjalnej konstrukcji, które wzmacniają całość.
Dodam, że jeśli miałbym kupić ćwiartkę, to byłby to drugi motocykl. A jeśli skończyłoby się na 701 to byłby to jeden motocykl do polatania wokół komina (jednodniowo na lekko i dwudniowo biwakowo), ale też na dalsze wyprawy.
I tu pytanie do posiadaczy - jak się 701 sprawuje? Jakie ma wady? Jakie zalety? Może to co wypisałem wyolbrzymiam i nie są to cechy upierdliwe?
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wady i zalety Big Twins od KTM-a 1090/1190/1290 Dubel KTM 1061 Wczoraj 08:14
Wszystko na temat XR 650 L . Wady , zalety, usterki Franz Honda - inna niż AT & NAT 65 21.06.2023 15:37
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 13:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.