Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.10.2009, 20:26   #1
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,319
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 59 s
Domyślnie Rejestracja pojazdu

Na wstępie proszę o wypowiedź tylko te osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia W TEMACIE.

Zatem, jakiś czas temu kupiłem od pewnej firmy skuter. Skuter ten stał dłuuugi czas rozebrany na puzzle. Teraz chciałbym go sobie poskładać i wytoczyć na miasto ale...

1. Kupiłem go na fakturę. Nie mam umowy kupna-sprzedaży. Data sprzedaży na f-rze to marzec 2007 a mamy październik 2009.

2. W dowodzie jest osoba fizyczna a na fakturze firma tejże osoby.

3. Kwit na OC zaginął. Nie pamiętam do kiedy było ważne ale... na bank od co najmniej roku jest nieważne.

Moje pytania to:
Co z datą sprzedaży. Czy nie będzie problemów przy rejestracji 2,5 roku po kupnie?

Czy nie jest przeszkodą że skuter jest na osobę fizyczną a faktura od firmy(na pieczątce firmy jest nazwisko właściciela skutera. Adres ten sam)

Co zrobić ze sprawą OC?

Dzięki.

Skuter to 50ccm(motorower) jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 20:44   #2
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

O OC zapomnij. Kiedy juz bedziesz w trakcie rejestracji to je wykupisz i - jak jeszcze ludzie twierdzą - nie będziesz musiał płacic wstecz.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 20:58   #3
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

1. Albo jedno albo drugie. W sumie lepiej że faktura bo opłaty skarbowej nie płacisz i cię urząd za odsetki nie ścignie

2. Jeśli to jest tzw działałność osoby fizycznej to normalne. Jeśli jest nazwisko osoby to powinno być ok jeśli nie to dobrze mieć kopie wpisu do ewidencji

3. Powinieneś zapłacić za cały ten okres. Nieważne, że nie jeździł, wystarczy że był zarejestrowany. Na szczęście to jakieś 5 dych za rok. Zobacz kiedy był wystawiony dowód na sprzedawce. W równych okresach roku powinno być odnawiane OC. Ustal kiedy się kończyło po kupnie i od tego czasu opłać. Można spróbować ustalić gdzie było OC
i tam powinieneś opłacić gdzyż na kolejny rok przedłuża się automatycznie jeśli nie było wypowiedziane na dzień przed końcem.

Moje pytania to:Co z datą sprzedaży. Czy nie będzie problemów przy rejestracji 2,5 roku po kupnie?

Maszobowiązek przerejestrować w ciągu 14 albo 30 dni ale nie wiem czy są jakieś sankcje. Pewnie będziesz musiał się wyspowiadac w urzedzie komunikacji
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:00   #4
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 15 min 4 s
Domyślnie

Odpowiem na najłatwiejsze pytanie, o OC.
Stary kwit z OC był na poprzedniego właściciela, ważny max do roku czasu i stracił już swą ważność. Poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż skutera w firmie ubezpieczeniowej i nie przedłużył umowy o ubezpieczenie, lub (np. w PZU) otrzymał ponaglenie zapłaty i dopiero wtedy to zgłosił i zapłacił za czas do zgłoszenia. Tak czy siak, jest ono nieważne i ponownie możesz OC opłacić po ponownej rejestracji skutera w Komunikacji.

Przepisy mówią o czasie rejestracji - niezwłocznie. Syn rejestrował po 1,5 roku od zakupu i nikt nie pytał - dlaczego?
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:08   #5
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorg Zobacz post
- ok. Nie ma z tym większego kłopotu, ale czeka Cię kara
2. W dowodzie jest osoba fizyczna a na fakturze firma tejże osoby.- moim zdaniem winna być więc umowa kup.-sprzed., a nie F-ra!!

3.właściciela skutera. Adres ten sam) - jak wcześniej pisałem, winien przerejstrować na firmę przed sprzedażą
Nie masz racji

Nie ma opłaty skarbowej od faktury ani kary.
Z kontekstu domyślam się, Działalność gosp osób fizycznych nie ma osobowości prawnej więc rejestrowane jest na osobę.
Np jeśli jest Jan Kowalski usługi kurierskie ul. Długa 5 to w dowodzie będzie Jan Kowalski Długa 5 a nie firma.
Jeśli to będzie Sp zoo, Sp jawna albo SA to w dowodzie
Będą dane Firmy.
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:09   #6
tr33


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Oborniki Śląskie
Posty: 70
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32kkm
tr33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorg Zobacz post

1. Kupiłem go na fakturę. Nie mam umowy kupna-sprzedaży. Data sprzedaży na f-rze to marzec 2007 a mamy październik 2009. - ok. Nie ma z tym większego kłopotu, ale czeka Cię kara - nie wiem czy administracyjna, bo tego nie pamiętam, ale na pewno za opóźnienie w opłacie podatku od czynności cyw.-pr. (nie piszesz czy opłaciłeś)

2. W dowodzie jest osoba fizyczna a na fakturze firma tejże osoby.- moim zdaniem winna być więc umowa kup.-sprzed., a nie F-V

Czy nie jest przeszkodą że skuter jest na osobę fizyczną a faktura od firmy(na pieczątce firmy jest nazwisko właściciela skutera. Adres ten sam) - jak wcześniej pisałem, winien przerejstrować na firmę przed sprzedażą
Ad. pkt 1. Nie martw sie, bo nie czeka Cie zadna kara - podatek o czynosci cywilno - prawnej (czyli dawne PCC-1 a obecne PCC-3) Cie nie obchodzi, bo osoba kupujaca jakas rzecz od firmy na rachunek, zwolniona jest z tego rodzaju opłat (te oplaca sprzedajacy, ktory dochod ze sprzedazy srodka trwalego, musi zaliczyc jako swoj dochod). I to byl obowiazek sprzedawcy; Ciebie to nie dotyczy - idziesz do wydzialu komunikacji z rachunkiem, jak z umowa.
Ad. pkt. 2. Poprzedni wlasciciel nie musi przerejestrowywac pojazdu na firme przed sprzedaza, jesli w nazwie firmy jest jego nazwisko, lub jesli zakupil go i zarejestrowal jako osoba fizyczna, a dopiero pozniej wciagnal go na liste swoich srodkow trwalych. I tak zapewne bylo w opisywanej przez Ciebie sytuacji.

Co do OC - zgadzam sie z przedmowca. Z tym tez nie bedzie zadnych problemow.
Reasumujac: bierz dowod rejestracyjny poprzedniego wlasciciela, rachunek za zakup pojazdu, wazny przeglad techniczny i ruszaj do wydzialu komunikacji. Wypelnisz wniosek o rejestracje ze wzgledu na zmiane wlasciciela pojazdu i zarejestrujesz pojazd. Pozniej bedziesz miec czas na oplacenie OC (i przy odbiorze tzw. twardego dowodu rejestracyjnego - po ok 30dniach, w zaleznosci od regionu gdzie mieszkasz), bedziesz musial pokazac wazna polise OC.

Uszy do gory! Nic strasznego! Na pewno dasz sobie rade! A jak co - pytaj! Pozdrawiam! tr33
tr33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:17   #7
tr33


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Oborniki Śląskie
Posty: 70
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32kkm
tr33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Uzyle w swoim poscie sformulowania "przedmowca". Jak zaczalem odpowiedz na ten watek, to moim przedmowca byl Jorg. Potem poszedlem wykapac dzieci a jak juz przeczytalem im bajke i dokonczylem pisanie mysli, to przedmowcami stali sie: ATomek i Felkowski. Z nimi sie zgadzam! W calej rozciaglosci :-)
tr33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:19   #8
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Według mnie wszystko ok.
Jedyny ból to OC, mogą kazać zapłacić za pełne lata od konca polisy - jeśli nikt jej nie wymówił.

Podatku nie ma - jak faktura, przy działalności to normalne, że w dowodzie jest osoba fizyczna, ale to już ktoś pisał.

W wydziale komunikacji będą oczekiwać TWOJEGO ubezpieczenia OC w momencie wydania dowodu rejestracyjnego. O stare nawet nie zapytają.

W twoim interesie jest zakończenie starej polisy.
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:27   #9
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

Jest jeszcze fundusz gwarancyjny który może się czepić jeśli się dopatrzy braku kontynuacji ubezpieczenia OC.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2009, 21:41   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Że mnie wywołano to odpowiem:

1. Kupowałem auto z mojej firmy - podatek opłaciłem od wysokości f-ty - więc okazuje się że mnie w balona zrobili...
2. Auta posiadane w firmie po "wciągnięciu na liste ST" są przerejestrowane na firmę, ale nie ma tu imienia i nazwiska - więc może ta różnica

3. Co do OC - to jeśli nie wypowiedziane - poprzedni Zakład Ubezpieczeń może naliczać płatności za kontynuacje polis i to mimo wykupienia drugiego - będziesz miał 2xOC, a korzystał z jednego. Oczywiście jeśli do tej pory nic nie przysłali pewnie jest OK. ZU ma prawo zgłoszenia do UFG ale z reguły tego nie robi.

Co do OC pomogę - z resztą się nie odzywam już
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakup pojazdu bez ważnego OC Antek Inne tematy 16 23.01.2012 07:56
Rejestracja weterana jaro Inne tematy 8 16.02.2009 15:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.