Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2013, 10:59   #1
Boryss
Boże kopsnij troche rozumu.
 
Boryss's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Iwonicz/Mielec
Posty: 235
Motocykl: nie mam AT i nie będę miał
Galeria: Zdjęcia
Boryss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 4 min 7 s
Domyślnie Litwa łotwa estonia 01.08.2013 - 13.08.2013

Hej
Wybieramy się na wycieczkę jak w temacie.
Przewodniki mamy, mapy mamy, nawigację mamy i motor też mamy.
Jedziemy z moją wybranką serca na max 13 dni na jednym motórze
Gdyby ktoś był zainteresowany poznaniem sporej ilości komarów, pływaniem w zimnym morzu oraz powrotem z urlopu przeziębionym to zapraszamy.
Aha spanie motele,hotele,namiot w zależności na co kto ma ochotę.
Proponowana trasa z możliwością przycięcia o blisko tysiąc kilometrów omijając co poniektóre atrakcje:

https://maps.google.pl/maps?f=d&sour...,14,16&ie=UTF8
Boryss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2013, 19:55   #2
SandMan


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Mirków
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SandMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 36 min 10 s
Domyślnie

Tutaj masz całkiem fajne pole namiotowe i nawet domki gdybyś chciać skorzystać a ciężko było by na jeden strzał dojechać do Klajpedy )


http://goo.gl/maps/ijmxD
SandMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2013, 08:27   #3
Boryss
Boże kopsnij troche rozumu.
 
Boryss's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Iwonicz/Mielec
Posty: 235
Motocykl: nie mam AT i nie będę miał
Galeria: Zdjęcia
Boryss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 4 min 7 s
Domyślnie

A dziękuję za info.
Planowałem nocleg w Augustowie ale kto wie...
Boryss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2013, 16:39   #4
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Po ostatnim szwendaniu się po Suwalszczyzna trafiłem na nocleg "u Krysi'' http://www.suwalszczyzna.net/agro,35...e-u-krysi.html
kuchnia (słynne sery z Wiżajn http://www.seromaniacy.pl/seropedia/ser,Wizjan i chlebek wypiekany przez Krystynę ) i klimat niesamowity i można offikiem delikatnym na Litwę pognać przez lasy i łąki . BARDZO POLECAM!!!
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2013, 18:54   #5
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 580
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 22 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SandMan Zobacz post
Tutaj masz całkiem fajne pole namiotowe i nawet domki gdybyś chciać skorzystać a ciężko było by na jeden strzał dojechać do Klajpedy )


http://goo.gl/maps/ijmxD
Sandman, akurat planowałem dzisiaj w miejscówkę nad jeziorem Wisztyneckim, tyle, że w ten kemping bliżej naszej granicy. Zajechałeś tam, masz porównanie do tego, który polecasz?
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2013, 22:19   #6
SandMan


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Mirków
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SandMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 36 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Sandman, akurat planowałem dzisiaj w miejscówkę nad jeziorem Wisztyneckim, tyle, że w ten kemping bliżej naszej granicy. Zajechałeś tam, masz porównanie do tego, który polecasz?
Nie mam porównania ale w tym który polecam nocowalismy wraz z uczestnikami APL rajdu wokół granicy Litewskiej. To co mogę napisać na temat tego to tak ze sanitariaty bardzo fajne. Co do dokow to obowiązują na oko dwa standardy nowe i takie bardzo stare jeśli chodzi o namiot to nie małopolskie problemu. A i jeszcze jedno jeść dają tez dobrze w knajpach na polu a więc jeśli nie za późno to służę pomocą.

Notabene bardzo fajna impreza rajd wokół granicy Litewskiej może na za rok byłoby kilku chętnych z forum ?
SandMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2013, 22:57   #7
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 580
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 22 min 28 s
Domyślnie

Nie, nie za póżno, jedziemy za tydzień jednodniowo po pograniczu i północnej Suwalszczyżnie traskę rowerami zrobić. Miejscówka nad wisztynieckim najlepiej nam pasuje. W sumie wymagań specjalnych nie mamy-namioty na 2 nocki. Dzięki.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2013, 15:25   #8
SandMan


Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Mirków
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
SandMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 36 min 10 s
Domyślnie

No to powodzenia i miłem zabawy. Nie mam za co.
SandMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2013, 19:52   #9
Boryss
Boże kopsnij troche rozumu.
 
Boryss's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Iwonicz/Mielec
Posty: 235
Motocykl: nie mam AT i nie będę miał
Galeria: Zdjęcia
Boryss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 4 min 7 s
Domyślnie

Dzięki herni za namiary, klamka zapadła, pierwszy nocleg u pani Krysi w Burniszkach
Boryss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2013, 19:58   #10
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boryss Zobacz post
Dzięki herni za namiary, klamka zapadła, pierwszy nocleg u pani Krysi w Burniszkach

"będzie pan zadowolony"


Polecam:
http://pl.delfi.lt/kultura/kultura/n....d?id=59195207
http://statystyczni-kowalscy.bloog.p...tticaid=61100d
http://www.polishnews.com/index.php?...ocy&Itemid=305

" Nowe polsko-litewskie drogi po wejściu do Schengen
Z Wiżajn możemy dostać się na Litwę na dwa sposoby – zarówno jadąc przez miasto, po ulicy Kalwaryjskiej, aż do miejscowości Sudawskie – gdy miniemy granicę, dostaniemy się do Varteliai oraz na trasę Wisztyniec (Vištytis) - Kalwaria (Kalvarija). Wprawdzie po litewskiej stronie należy przejechać niecały kilometr po drodze gruntowej, jednak dość szybko trafia się na wygodną szosę z dala od tirów – może więc to być alternatywny sposób dotarcia z Wiżajn i z Mazur do Mariampola i Kowna.

Jednakże prawdziwym ułatwieniem jest inna droga, niezwykle dobrze oznaczona po obu stronach granicy, oraz co ważne – wyasfaltowana na całym swym odcinku: z Wiżajn do Wisztyńca. Dzięki tej drodze gołym okiem widać, że malownicze okolice jeziora Wisztyniec cieszą się znacznie większym zainteresowaniem turystów z Polski niż dawniej. W porównaniu do trasy prowadzącej przez Budzisko zaoszczędzamy aż 60 km! Odnoga do Wisztyńca znajduje się po zachodniej stronie Wiżajn, jadąc w kierunku Gołdapi. Nawierzchnia asfaltowa wcale nie stanowi przeszkody dla rowerzystów, by z niej korzystali, gdyż mimo wszystko natężenie ruchu jest małe.

Jednakże trudno mówić o tym, by przystąpienie obu państw do strefy Schengen znacznie zwiększyło ich zainteresowanie odnowieniem dróg lokalnych. Doskonale widać, że często brakowało wspólnej polsko-litewskiej wizji, jak dana droga ma wyglądać, co powoduje, że nawierzchnia po jednej stronie granicy może być nieproporcjonalnie lepsza lub gorsza w porównaniu do odcinka tej samej drogi w kraju sąsiednim. Inną kwestią jest aktualizacja map, albowiem często dostępne obecnie mapy Litwy, Polski lub regionów niemal całkowicie ignorują istnienie tych dróg, podobnie jak mapy GPS i popularna strona GoogleMaps (choć na ostatniej można już znaleźć drogę Wiżajny-Wisztyniec). Oznacza to, że szukający tych dróg, nie znając terenu, łatwo mogą zabłądzić. Warto więc teraz choćby zadbać o drogowskazy, a kiedy znajdą się środki – o to, by uczynić przynajmniej niektóre z nich bardziej przejezdnymi. Na razie nowe szlaki mogą przede wszystkim cieszyć rowerzystów."

Ostatnio edytowane przez herni : 24.07.2013 o 21:23
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Odra 2013 (Polska, 29.05-01.06.2013) igi Polska 23 02.11.2018 10:08
Zlot AT Litwa- 10-12 maja 2013 Wilno i akalicy ltd454 Imprezy forum AT i zloty ogólne 34 28.05.2013 08:09
Estonia 03-10.09.2010 - ktoś chętny? Roberto Umawianie i propozycje wyjazdów 4 07.09.2010 11:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.