Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.06.2022, 08:31   #1371
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 39 min 53 s
Domyślnie

Zasadniczo to nie wiem o co chodzi bo w naszym księstwie PGE to ludzki pan. Instalacja działa prawidłowo, mimo że znam conajmniej dwa miejsca gdzie sieć średniego napięcia rozpięta jest na chyba już historycznych drewnianych słupach. Na szczęście pełnią one chyba rolę wspomagającą a nie że główny ciężar spoczywa na ich barkach. Instalacji dużych w pobliżu trochę jest, znam conajmniej 2 w odległościach około 2-3 km ale nie wydaje mi się aby miało to wpływ na działanie naszej. Tak naprawdę to zawsze zarabiają znajomi królika i mam wrażenie że frustracja wynikająca z tego powodu, wynika głównie z faktu źe to nie my jesteśmy znajomymi owego królika. Wtedy pojawiają się głosy aby coś zabrać, zrównać do jednego poziomu, ale czy chciałbym żyć z socjalu?
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 09:21   #1372
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,669
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 18 godz 58 min 52 s
Domyślnie

U mnie na wsi też nie mam problemów z przeladowaną siecią mimo, że instalacji PV wiele a sąsiednia gmina została nawet mistrzem Polski w tej dziedzinie. Odnoszę się tylko do słów kolegi o niedobrych prosumentach.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 09:30   #1373
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,163
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 58 min 19 s
Domyślnie

Ja mieszkam w centrum miasta 24 tysięcznego. Jestem na sieci TT z lat komuny, czyli mającej jakieś min. 50 lat bo mój dom był 3 na mojej ulicy. Na szczęście nie ma jeszcze dużo instalacji PV, więc nie mam problemów z wyłączeniem się falownika. Niech mi ktoś powie, że przez te 50 lat ta instalacja nie zarobiła dawno na siebie aby ją zmodernizować... Nie wiem jaki jest czas eksploatacji linii napowietrznej.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 10:20   #1374
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 36 min 32 s
Domyślnie

Marku z socjalu absolutnie NIE !! Ale żeby zobrazować jak Ja to rozumiem to chcę wyjaśnić: PGE dałem jako wspólny mianownik dla wszystkich dystrybutorów, zarządzających siecią czy cokolwiek innego w tej materii mających do powiedzenia. Inwestowanie w infrastrukturę, w moim rozumieniu, to nie tylko rozbudowa istniejącej sieci ale też jej modernizacja czy przygotowanie do nowych wyzwań /w tym choćby OZE/ między innymi choćby ze środków o jakich wspomniał Muszel.

Na dzisiaj to z mojej perspektywy, obrazowo wygląda to tak: po zmarłych rodzicach, powiedzmy siedmioro rodzeństwa dziedziczy w spadku nie najnowszy już dom i niewielkie gospodarstwo. W domu wychowywali się wszyscy i wszyscy po trochu, w miarę swoich możliwości w niego jak i całe gospodarstwo inwestowali. A to wymienili stare okna, a to jakieś drzwi, a to prąd i gaz doprowadzili i nawet kanalizację udało się podpiąć. Generalnie gospodarstwo było małe ale w miarę schludne i zadbane. Rodzeństwo już dorosłe i "w mieście na swoim" więc działu spadku nie robiąc, w użytkowanie i zarząd dom zostawili najmłodszemu. Kaziu /przyjmijmy, że tak pięknie ma najmłodszy na imię/ z całego obejścia przez lata mocno korzystał, a że wszystko jako-tako funkcjonowało a on raczej leniwy był to już w nic nie inwestował. Co więcej, po drodze sprzedał kawałek wspólnego lasu , łąki, krowę z cielęciem, kury, kaczki i gołębie a nawet starego Ursusa z glebogryzarką i rozrzutnikiem /oczywiście po rodzicielach/ uzgadniając z rodzeństwem, że środki z tych transakcji przeznaczy na bieżącą modernizację wspólnego budynku. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc z całej kwoty może max 10% poszło na elewację od oka zrobioną a reszta na nowe AGD, w tym kuchenkę elektryczną, mikrofalę, TV, ekspres kawowy i inne zbytki. Rodzeństwu się źle nie wiodło ale i nie przelewało. Wszyscy pracowali,spłacali hipoteki za swoje mieszkania, samochody i inne kredyty, wczasy sporadycznie bo dzieciaki już na studiach więc koszty niemałe. Kazio z natury leniwy, leniwy też był w materii zakładania rodziny, co prawda w domu z nową elewacją co rusz pojawiały się nowe kandydatki ale szybko Kaziowi się nudziły, więc wymieniał na "nowszy model" i nawet 500+ do jego poczucia patriotycznego obowiązku przemówić nie zdołało. Generalnie Kazio miał beztroskie i lekkie życie, do momentu aż w czeluściach stodoły wypatrzył ... kombajn !! Szybko ustrojstwo spieniężył a podnosząc wartość wspólnego majątku do zagrody dokupił nową indukcję, zmywarkę no i klimę. Oczywiście rodzeństwo ze zrozumieniem głową pokiwało i chcąc nie chcąc kolejną Kazia "dla wspólnego dobra" inwestycję zaakceptowało. Wszystko pięknie i miło hulało, kolejne panny samotnego Kazia nawiedzały aż pewnego dnia jedna z nich zamarzyła w trakcie gotowania Kaziowi zupy na indukcji, pieczeniu indyka w piekarniku, zmywaniu garów z tygodnia w zmywarce, chodzącej klimie że o pierwszym programie na 60"€ TV z grzeczności nie wspomnę - o kawie z ekspresu. Pizgło i ciemność nastała, szlag trafił całą domową, jeszcze aluminiową instalację. Spaliło wszystko !! nowe AGD, TV i co tam jeszcze tylko na prąd było. Przy okazji sfajczyła się też część dachu bo na strychu, jeszcze po rodzicach siano leżało, którego Kaziowi za uja przez 30 lat od ich śmierci usunąć się nie chciało /zresztą w jego mniemaniu to nie jego obowiązek tylko wspólny- czyli rodzeństwa/. No tragedia !! Rodzeństwo w trymiga Kazio na miejsce wezwał i oznajmił: no, będzie trzeba ojcowiznę odbudować, a że na to środki specjalne będą potrzebne to się złóżta, bo Ja przecież już tyle lat po śmierci ukochanej Mateczki i Ojca tę bide pcham i ten ciężar /czyli dom i cały odziedziczony a następnie skrupulatnie rozsprzedany majątek/ pokornie dźwigam...

Ps.
Przy okazji spotkania pod nadpalonym domem, dodatkowo wyszło, że Kazio od cirka 10 lat podatku od nieruchomości /na który wszyscy corocznie i uroczyście się składali/ nie opłacał a i o swoim KRUS-ie zapomniał więc na starość trzeba będzie najmłodszego brata przygarnąć bo przecież sam i w dodatku w mocno zniszczonym budynku nie zostanie.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2022, 13:58   #1375
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 498
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 20 godz 40 min 56 s
Domyślnie

Elektorat wiodący się bawi. Kisnę jak słucham wypowiedzi "Januszy" na temat systemów energooszczędnego domu wybudowanego za ich pieniądze oczywiście.
Strojenie co chwile krzywej grzewczej przy pompie ciepła i zabawa w operatora "rekuperanta". Instrukcja ani razu nie otwarta, ale wypowiedzi brzmią mądrze jak ktoś średnio nie orientuje się w temacie.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2022, 09:13   #1376
Dandi
 
Dandi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Paprykarz-City neighborhood
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dandi jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 4 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Pytanie do znawców tematu. W jakie rozwiązania i jakiego producenta celować jeśli chodzi o panele i inwerter? Polecicie jakąś sprawdzoną firmę, która ogarnie instalację w okolicach Szczecina na polecanych podzespołach? Z góry dzięki za odpowiedź.
Dandi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2022, 09:47   #1377
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 17 godz 43 min 31 s
Domyślnie

Mi wczoraj montowali - jak upał zelżał, to wlazłam na dach i obfociłam.

Myślicie, że dobrze
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20220629_053439.jpg (735.4 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220629_053023.jpg (414.7 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220629_053154.jpg (494.3 KB, 25 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220629_053243.jpg (285.1 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220629_053436.jpg (609.0 KB, 23 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20220628_153303.jpg (365.0 KB, 23 wyświetleń)
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2022, 10:11   #1378
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,848
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 5 godz 27 min 56 s
Domyślnie

Yyyyy, ale że jak? Do blachy te panele przykręcili? Śruby z blachy dachowej są w innym miejscu niż śruby z paneli widzę.

Ps. Między profilem Alu a blacha dachowa nie widzę uszczelki. Tam woda jak najbardziej wlezie
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2022, 10:35   #1379
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 17 godz 43 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Yyyyy, ale że jak? Do blachy te panele przykręcili? Śruby z blachy dachowej są w innym miejscu niż śruby z paneli widzę.
Z tego co widziałam, to się montuje do górki na blasze, ale systemy są różne.

Dobrze, że to na gminę, bo mam chyba z 10 lat rękojmi, czy też gwarancji montażu, a że poddasze nie jest użytkowe, goła blacha, to wszelkie przecieki będzie widać jak na dłoni.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Czy dobrze na dach wchodziłaś to ciężko powiedzieć, pasuje nam to nagrać
Jak będę szła myć, to nagram

W teorii się nie myje, ale ja mam wokół sporo drzew, i pola uprawne dookoła - pewnie będzie trzeba ze 2-3x do roku trochę przetrzeć - a bo to pyłki sosny, a bo to plewy po żniwach...
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2022, 10:36   #1380
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 39 min 53 s
Domyślnie

Zasadniczo to się nie będę wypowiadał na temat samego montażu. Jedyne co mi się rzuca w oczy, to wrażenie że instalacja jest w cieniu.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.