Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.05.2020, 17:28   #21
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
bez obrazy ale już sam tytuł wątka sugeruje mi, że macie niewłaściwe podejście do tego zagadnienia. Jak już inni powiedzieli, psów nie kupuje się bo synek czy córka proszą jak w tytule wątku. To nie jest zabawka dla dzieci...
LARGO piękny
Radaman, to że piszę w sposób nieco żartobliwy o sprawie, nie znaczy że nie wiem co to za odpowiedzialność...także przydałoby się lekkie przymróżnienie oka
Zdajemy sobie z żoną sprawę, że pies to członek rodziny a nie zabawka...rozmawialiśmy już o tym wielokrotnie i była mowa o psie ale jeszcze nie teraz tylko gdy dzieci podrosną nieco- mają 5 i 7lat.
Wiem że ostatecznie ja będę sie nim musiał zajmować, bo żona to raczej kanapowiec...natomiast niestety pochopnie obiecała dziecku w przypływie pewnie matczynej dobroci i oczekiwanie jest żeby już...nie ukrywam, że czas jest dobry z powodu KORONA bo wszyscy sa w domu.
Dla mnie niestety nie jest dobry jeszcze, bo nie mam czasu na ogarnianie na razie pracy zawodowej i budowy, którą kończę wiec lepiej byłby za rok ale jak ma być to już niech będzie.

Jak pisałem, jedna córa ma fobię na tle psow, druga każdego jakiego widzi np. z auta mowi "patrz tato jaki słodki np. Owczarek" (kupiłem jej album i wiekszość podstawowych ras juz rozpoznaje).
Dlatego w grę wchodziłby raczej szczeniak, żeby dorastał z dizeciakami; na pewno odrzucam schronisko i dorosłego psa.
Zaczęło sie wszystko od Wilczaka Czechosłowackiego którego miała logopedka do dogoterapii do której zaczęła rok temu chodzic mała- jak zmieniliśmy logopedę, bo tamta się za daleko przeprowadziła to do drugiej w ogole nie chciała chodzić a jak już zaczęła to długo nie chciała wspołpracować...do dziś wspomina tego Wilczaka a od kiedy znajomi mają tego Owczarka to po wizycie u nich potrafi w nocy przybiec do nas do łóżka zapłakana a jak pytamy co sie stało to mówi, że tęskni za tym Owczarkiem (pewnie jej się w nocy śni).

Działka jest spora- ponad 1tys. m2 do biegania; myślałem o kojcu na noc ale nie wykluczam, ze ostatecznie by zamieszkał w domu jak już wszyscy się w nim zakochają (zwłaszcza żona która raczej lubi w domu porządek )
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 17:40   #22
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Dorastanie z psem to świetna sprawa. Sam tak mialem. Przeżylismy razem 23 lata. Tyle że to był rodowity mieszaniec
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 17:53   #23
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
LARGO piękny
Dziekuję

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Radaman, to że piszę w sposób nieco żartobliwy o sprawie, nie znaczy że nie wiem co to za odpowiedzialność...także przydałoby się lekkie przymróżnienie oka
Zdajemy sobie z żoną sprawę, że pies to członek rodziny a nie zabawka...rozmawialiśmy już o tym wielokrotnie i była mowa o psie ale jeszcze nie teraz tylko gdy dzieci podrosną nieco- mają 5 i 7lat.
Pisanie na forum (czy w ogóle online) ma tą wadę, że nie zawsze idzie poprawnie zinterpretować intencje czy zamiary drugiej strony. Więc wybacz jeśli poczułeś się moim tekstem urażony.

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Wiem że ostatecznie ja będę sie nim musiał zajmować, bo żona to raczej kanapowiec...natomiast niestety pochopnie obiecała dziecku w przypływie pewnie matczynej dobroci i oczekiwanie jest żeby już...nie ukrywam, że czas jest dobry z powodu KORONA bo wszyscy sa w domu.
Dla mnie niestety nie jest dobry jeszcze, bo nie mam czasu na ogarnianie na razie pracy zawodowej i budowy, którą kończę wiec lepiej byłby za rok ale jak ma być to już niech będzie.
Sam więc mówisz, że jeszcze nie czas, więc nie ulegaj namowom dzieci (wiem, to niełatwa sprawa ) bo to na Twoje barki spłynie cały "ciężar" spraw związanych z psem. Jak dla mnie obecny czas nie sprzyja też chyba wizytom u weterynarza itp.

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Jak pisałem, jedna córa ma fobię na tle psow, druga każdego jakiego widzi np. z auta mowi "patrz tato jaki słodki np. Owczarek" (kupiłem jej album i wiekszość podstawowych ras juz rozpoznaje).
Dlatego w grę wchodziłby raczej szczeniak, żeby dorastał z dizeciakami; na pewno odrzucam schronisko i dorosłego psa.
Zaczęło sie wszystko od Wilczaka Czechosłowackiego którego miała logopedka do dogoterapii do której zaczęła rok temu chodzic mała- jak zmieniliśmy logopedę, bo tamta się za daleko przeprowadziła to do drugiej w ogole nie chciała chodzić a jak już zaczęła to długo nie chciała wspołpracować...do dziś wspomina tego Wilczaka a od kiedy znajomi mają tego Owczarka to po wizycie u nich potrafi w nocy przybiec do nas do łóżka zapłakana a jak pytamy co sie stało to mówi, że tęskni za tym Owczarkiem (pewnie jej się w nocy śni).

Działka jest spora- ponad 1tys. m2 do biegania; myślałem o kojcu na noc ale nie wykluczam, ze ostatecznie by zamieszkał w domu jak już wszyscy się w nim zakochają (zwłaszcza żona która raczej lubi w domu porządek )
Ja nie wykluczałbym psa ze schroniska. Takie psiaki też zasługują na godne życie. Co do kojca, to nie jestem przekonany. Miałem taki w domu w PL i były to zmarnowane czas i pieniądze bo Largo niewiele czasu tam spędził. Kojce mają sens gdy jesteś hodowcą. W normalnym domu pies potrzebuje kontaktu z Wami, choć to wy ustalacie jego zakres (nasz Largo nigdy np. nie był na górze domu w części sypialnej choć nie jest to jakoś specjalnie odgrodzone miejsce).
Duża działka jest OK ale to nie jest rozwiązanie problemu. Z psem trzeba wyjść poza nią bo inaczej zrobi się z niego zwykły stróż posesji. Właśnie dalekie i długie spacery kreują waszą więź, służą szkoleniu itp i pozwalają się psu naprawdę wybiegać (co sprawia, że później jest spokojniej/łatwiej w domu).

Ostatnio edytowane przez nabrU : 22.05.2020 o 19:31
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 18:12   #24
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ostatni akapit to naprawdę sama prawda.
Nasza psina ma działkę dwa razy większa z pięknym bujnym ogrodem ale... to las jest jej żywiołem.
Kiedy nie wychodzi jest smutna.

Kiedy idzie po ulicy WSZYSTKIE psy są wkurwione i ujadają bo one NIGDY nie wychodzą.

Pies, kot... to w zasadzie taki bank. Wyjmiesz z niego tylko jeśli wcześniej włożyłeś.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 18:25   #25
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 40 min 54 s
Domyślnie

Dorzucę swoje 0,03 pln-ów do tego co napisali koledzy, ale wyłącznie w kontekście wyboru rasy i wyłącznie na podst. własnych doświadczeń (jestem psiarzem od lat). Tak jak już tu zasugerowano, do dzieci najlepsze są labradory i goldeny, jak również husky i malamuty. Zresztą, co do tych ostatnich, to wszystkie szpice są bardzo ok do dzieciaków, używa się ich często w dogoterapii. Przerobiłem 3x husky, aktualnie mam shibę i dziecko to dla nich najlepszy kumpel do zabawy. Niestety, szpice mają bardzo niezależne charakterki i przez to sprawiają wrażenie trudnych w obsłudze - jeśli miałeś już psa, to sobie poradzisz. Jeśli to pierwszy, to nie polecam. Przy kanapowym stylu życia oraz do bloku też nie polecam. Lepiej więc labrador/golden - mądre, łatwe do ułożenia, delikatne i nie marzą non-stop o spacerku w lesie, jak szpice. Z mniejszych mogę polecić buldożka francuskiego, córa ma i to jest fajne, rezolutne, mądre psisko, także skore do zabaw, ale niestety nie aż tak delikatne i przytulne jak np. husky. Jednak pojętny i łatwy do przyuczenia, za jedzenie zrobi wszystko, a nawet więcej. Tyle ode mnie, mam nadzieję, że te parę zdań przyda się w wyborze, powodzenia
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 18:34   #26
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 23 godz 30 min 8 s
Domyślnie

Owczarek środkowoazjatycki
__________________
Taniej kupię, drożej sprzedam

Ostatnio edytowane przez Lakrua : 22.05.2020 o 18:42
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 18:47   #27
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lakrua Zobacz post
Owczarek środkowoazjatycki
Nooo wtedy na pewno nikt nieproszony nie wejdzie na działkę
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 19:56   #28
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

K0lega mnie ostatnio pytał co to za rasa która poluje na motocyklistów w górach Gruzji ?
Te bestyjki co ich pasterze używaja do ochrony owiec.
Nie to zebym chciał ale chce wiedziec.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 20:03   #29
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,742
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Może ten?
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34660
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2020, 20:27   #30
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Domyślnie

Z mordy podobny...ale chyba one byly całe białe choc dawno nie prane
Nie miałem czasu się przygladać bo musialem pilnować żeby sp...ć
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.