Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.02.2022, 12:53   #171
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 10 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Aha, no fakt, że na 800 nie jeździłem. A po ubitym szutrze na 1200 jechało mi się bardzo dobrze Po piachach nie zamierzam jeździć czymś innym niż singlem...kiedyś.

Znaczy, że dobrze wybrałem jak się polubimy i zostanie na dłużej to może kiedyś jego następcą będzie LC ale naprawdę, nie ma co planować, po 50km stwierdzam że sprzęt (silnik) ma dokładnie taki charakter jak lubię. Troszkę jak V-Strom 650 tylko wszędzie jest więcej mocy i momentu.
Zanim kupiłem drugiego GS-a to miałem epizod na V-stromie 650. Fajny. Brakowało mu jednak "charakteru". GS ma to "coś" (tylko nie jest zbyt ładny :-( ).
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2022, 21:33   #172
Szpicerlok
 
Szpicerlok's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Górny Śląsk
Posty: 58
Motocykl: RD03
Szpicerlok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 23 min 25 s
Domyślnie

(..) Aha, no fakt, że na 800 nie jeździłem. A po ubitym szutrze na 1200 jechało mi się bardzo dobrze 👍: Po piachach nie zamierzam jeździć czymś innym niż singlem...kiedyś (..)

Hej, pewnie to wiesz... ale czy szutry czy piasek to obniż ciśnienie w oponach do 1.5 - 1.25, nie bój się, bezdętki - nic się nie "odklei", wtedy GS pokazuje na co go stać

Maciek
Szpicerlok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 15:14   #173
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Maciek, jak dojrzeję to sprawdzę, na razie asfalt wystarczy A pompowanie kół pod teren znam, tyle że to z dętkami raczej trenowałem.

Jeszcze jedno pytanie - przy tylnej lampie, wlutowałem się w wiązkę w dwóch miejscach. Z żyły światła pozycyjnego pobrałem plus do sterowania przekaźnikiem w rozdzielaczu napięcia do akcesoriów, natomiast z plusa światła stop i wspólnego minusa dla stop i pozycji pobrałęm zasilanie do światła stop LED które mam w kufrze. Obecne testy prowadziłem bez kufra, także prąd od stopu dochodził tylko do zaślepionej złączki Givi na płycie Monokey.

To z punktu widzenia motocykli japońskich wydaje się absurdalne aby mogło mieć wpływ na cokolwiek związanego z ABSem - ale czy jest jakiś promil prawdopodobieństwa że wpływa to na elektrykę w BMW? Mając na uwadze CAN i cieniutkie kabelki etc.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 16:10   #174
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jeśli będzie cokolwiek z Canem szyna wypluje błąd - TEORETYCZNIE przy zbyt dużym poborze na danej bramce taki błąd powinien się pojawić.
z drugiej strony - takie systemy jak hamulcowy powinny działać w odrębnym obszarze tej instalacji. nie wiem jak jest to tutaj zrobione.
reasumując nie wydaje mi się, żeby cewka przekaźnika coś mieszała na bieżąco, ale TY szybko się możesz dowiedzieć wracając do oryginału na chwilę.

na koniec - z delikatnymi instalacjami CAN i przekaźnikami trzeba uważać. niby napięcie/prąd pobierany przez przkaźnik są niewielkie ALE przy jego załączeniu/wyłączeniu dochodzi do indukcji znaczących napięć w samej cewce, a te napięcia już potrafią namieszać - dlatego cewki w instalacjach CAN zabazpiecza się diodą - właśnie po to aby uniknąć 'cofki' w system.

nie twierdzę, że tak się dzieje ale piszę per analogia do maszyn w których przychodzi mi czasami pracować i usuwać/znajdować awarie.
BTW ponahooooy włączałeś się w pozycję - w BMW nie ma dedykowanego wyjścia prądowego do zasilania np. grzanych gaci czy ekspresu? tak żartobliwie pytam serio.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 16:47   #175
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 10 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
[..]
BTW ponahooooy włączałeś się w pozycję - w BMW nie ma dedykowanego wyjścia prądowego do zasilania np. grzanych gaci czy ekspresu? tak żartobliwie pytam serio.
Jest gniazdo pod lewym udem :-).

@Zimny - co do wlutowania się to już pewnie odczytałeś na odpowiednim forum....
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 17:33   #176
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Ta, już dostałem zjebke na forum bmw.

Motocykl, ku....a, specjalnej troski

Po kolei:
- światło stop w kufrze NIE jest podłączone. Są tylko wlutowane dwa kabelki idące od tylnej lampy do płyty i tam się...kończą.
- sterowanie przekaznikiem jest z pozycji która chyba z abs nie ma nic wspólnego. Dlaczego nie wziąłem z gniazdka? Ano dlatego że jest tam jakieś 0,3v stałe przy wyłączonym zapłonie i to byłoby podpięte pod cewkę przekaźnika. Na kablu od tylnej pozycji nie ma żadnego napięcia przy wyłączonym zapłonie i dlatego uznałem to za bezpieczniejsze źródło. Cewka przekaźnika pobiera ok 200mA, nie ma żadnych błędów ani dziwnych zachowań z tego tytułu. Nie wiem jak to powiązać z ABSem. No chyba że chodziłoby o prądy przy załączaniu przekaźnika jak matjas pisze (dzięki za rozjaśnienie)
- abs odłącza się losowo. Raz jest i działa wzorowo a raz wogole się nie uzbraja. Po odpięciu sterowania przekaznikiem jest tak samo, niemniej sprawdzę to jeszcze dokładnie.

Jeśli ma to znaczenie to lampa tył jest ledowa, kierunki także.

W kilku maszynach japońskich z lat 2000-2018 wpinałem się dokładnie tak samo i nigdy nic się nie działo. Koledzy wpinają się tak o ile wiem w nowe Africi Twin i także bez kłopotu.

Oczywiście mogę to wypruć ale tak jak pisałem dodatkowy stop jest wyprowadzony ale nie podłączony.

Oczywiscie fajnie jak tu będzie przyczyna a nie w pompie

Co do gniazda - oryginalne leży w środku schowka, a w jego miejsce jest przez bezpiecznik do aku podpięte zwykle zapalniczki. Bo mam ładowarkę z Lidla z taką dorobiona wtyczka, bo mam gdzieś wtyczki DIN i bo mam chiński kompresorek od Sambora z taką zwykła wtyczka. Bo lubię po mojemu

Pozdro
Zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 01.03.2022 o 22:40
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 18:12   #177
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ciekawe kto wymyślił to wpinanie się w tylną pozycję....

to 0,3V jest w tym gnieździe zawsze? tj nawet godzinę po wyłączeniu motocykla?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 18:23   #178
Szpicerlok
 
Szpicerlok's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Górny Śląsk
Posty: 58
Motocykl: RD03
Szpicerlok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 23 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Maciek, jak dojrzeję to sprawdzę, na razie asfalt wystarczy A pompowanie kół pod teren znam, tyle że to z dętkami raczej trenowałem.



Jeszcze jedno pytanie - przy tylnej lampie, wlutowałem się w wiązkę w dwóch miejscach. Z żyły światła pozycyjnego pobrałem plus do sterowania przekaźnikiem w rozdzielaczu napięcia do akcesoriów, natomiast z plusa światła stop i wspólnego minusa dla stop i pozycji pobrałęm zasilanie do światła stop LED które mam w kufrze. Obecne testy prowadziłem bez kufra, także prąd od stopu dochodził tylko do zaślepionej złączki Givi na płycie Monokey.



To z punktu widzenia motocykli japońskich wydaje się absurdalne aby mogło mieć wpływ na cokolwiek związanego z ABSem - ale czy jest jakiś promil prawdopodobieństwa że wpływa to na elektrykę w BMW? Mając na uwadze CAN i cieniutkie kabelki etc.
Przepalona żarówka stopu, zaśniedziałe styki w oprawce, awaria mikrowłacznika przy nożnym, powoduje błąd ABS, taki to urok tej instalacji (z drugiej strony to najlepszy ABS motocyklowy jaki miałem).
Naparawianie na odległość to słaba sprawa, specjalistą też nie jestem ale może być i tak, że jakakolwiek ingerencja w tą instalację, może dać takie objawy (powtarzam - może).

Maciek
Szpicerlok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 20:08   #179
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,662
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 11 godz 16 min 0
Domyślnie

Stawiam 8:1 w piątej gonitwie na ingerencję w szynę can. Wcześniej o tym nie pisałeś.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2022, 20:11   #180
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ingerowałem w can w Gs , KTM i nigdy nie było z tym problemów
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.