Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.04.2015, 12:49   #51
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
nikt na Krymie nie zginął, nikt nie zginął przez działania Rosjan w tym regionie? Krzeszu, w Poznaniu mają zasięg rosyjskie media?
Pewnie że mają - np. Russia Today Czepiasz się teraz nie tego czego mógłbyś. W Iraku (żeby nie tworzyc nowych przykładów) zginęło tysiące razy więcej ludzi...

Dodam - jestem przeciwnikiem aneksji Krymu - żeby ktoś nie zrobił ze mnie za chwilę poplecznika Pana Putina.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 12:54   #52
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Warto odnosić się do tego co jest, a nie do tego co było.
Tym bardziej że rozmowa tu jest o czymś na co jakiś tam wpływ się ma.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 13:42   #53
bouli
 
bouli's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: نيسا Nysa
Posty: 264
Motocykl: RD04
Przebieg: rośnie
bouli jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Ferdek jestem całkiem tego samego zdania co Ty i inni Forumowicze, a moim zdaniem tych co maja odwagę rzucać "kamieniami" w motocyklistów (NW) co mają przejechać przez nasz kraj to bym na pierwsza linie frontu w pierwszy szereg wysłał gdyby zdarzyło się, że przez takich Putin nas najechał twierdząc, że ratuje swoich obywateli.

Ostatnio edytowane przez bouli : 13.04.2015 o 13:46
bouli jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 14:08   #54
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Brakuje nam trochę źródeł więc proszę:

http://echo.msk.ru/programs/korzun/1070072-echo/

Dodam, że ojciec szefa Nocnych wilków był uczestnikiem Wojny jak ją nazywają Ojczyźnianej. Matka antykomunistka, a u niego Stalin w duszy.
Ja tam jestem w stanie zrozumieć faceta. Rozumiem też polityków, którzy wykorzystują sytuację. Tylko nie mogę zrozumieć, że dajemy się szczuć mediom. I piszę to jako wieloletni dziennikarz
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 14:35   #55
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Czemu nie zablokowano kont Rosji?
Czy zgodne z prawem było okupowanie centrum Kijowa? Czy zgodne z prawem było pozbycie się prezydenta, z którym nasz minister dzień wcześniej podpisywał porozumienie? Czy zgodne z prawem było wtrącanie się krajów europejskich w wewnętrzne sprawy Ukrainy poprzez popieranie opozycji?
Jako Zachód naruszyliśmy geopolityczny ład panujący w tym kawałku świata. Zaprosiliśmy Ukrainę do tańca, bo chcieliśmy trochę pochędożyć, ale przyszedł jej chłopak, kawał chama nota bene, i strzelił ją przy nas kilka razy w pysk. Facet całkiem duży i robimy z nimi interesy więc w dupie mając Ukrainę łapiemy go za rękę mówiąc: Przestań, po co się denerwujesz, tak się nie robi...
Zrobiliśmy (jako zachód) burdel w Afganistanie, Iraku, Libii, Tunezji i robimy to samo na Ukrainie.
Wszystko pod płaszczykiem demokracji, demokratyzacji i innych gówien. Ludziom nie żyje się z tego powodu lepiej.
Demokracja nie jest nam natomiast potrzebna w Arabiach Saudyjskich - bo to nasz sojusznik. Nie przeszkadzają nam prześladowania Palestyńczyków etc. etc.
Robią nam wodę z mózgów. Skutecznie.

Też koniec
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 14:50   #56
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 29 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristos Zobacz post
...
1. Wojna, przemoc, gwałt- obojętnie na kim i jak daleko zawsze pozostają tym samym- czynem prawnie zabronionym
2. Brak sprzeciwu (niezależnie od formy) jest formą cichej akceptacji.
3. Akceptacja jest równoznaczna w swej formie z przyzwoleniem.
4. Przyzwolenie jest współudziałem
Tak pokrótce - w uproszczeniu prawo karne (i gówno mnie obchodzi, że ktoś nie mógł skończyć, a inny mógł), oraz etyka.
Odsyłam do:
Sokrates, Platon, Arystoteles itd -pośrednio i bezpośrednio, bez względu na kolejność.
Moja opinia i tylko moja (stać mnie na swoje zdanie):
...
zgadzam się w 100%.
Od siebie dodam (sorry za wynurzenia bo ledwie chyba 2 lata tu jestem):

Patrzenie z klapkami na oczach tylko na chwałę armii czerwonej gdy zdobyła Berlin jest nie do przyjęcia dla mnie. Jak mam nie odnosić się, w tym kontekście, także do wspólnej defilady Hilera i Stalina w Brześciu? http://pl.wikipedia.org/wiki/Parada_zwyci%C4%99stwa_Wehrmachtu_i_Armii_Czerwone j_w_Brze%C5%9Bciu_%281939%29 lub https://www.youtube.com/watch?v=8lhsTMErZuc

Jak mam nie odnosić się, w tym kontekście, że bolszewicy tu zostali po zwycięstwie?
Dlaczego mam tylko na ten jeden jedyny kwant czasu patrzyć gdy sierp i młot na reichstagu zawisł?
Kto ma o wcześniejszych przyczynach i późniejszych tego skutkach powiedzieć? Inni? Francuz, Anglik, Niemiec (chociaż Niemiec pewnie najszybciej).
I kto tu politykę niesie? Motocykliści z Rosji do motocyklistów (i nietylko) w Polsce (i nietylko) - czy odwrotnie?

A jak nasi do Katynia jadą, to za ruskim taborem jadą, który naszych tam zawiózł i naszych tam zostawił.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 14:58   #57
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Jak wojska amerykańskie przejeżdżały przez Polskę to nikt kamieniami nie rzucał chociaż krew na rękach wielu narodów mają.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 15:09   #58
rupert
 
rupert's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 320
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
rupert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 1 godz 1 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Dodam, że ojciec szefa Nocnych wilków był uczestnikiem Wojny jak ją nazywają Ojczyźnianej. Matka antykomunistka, a u niego Stalin w duszy.
Toż to, jak Nasz gen. Wojciech J.
__________________
Keep Calm and Call 0118 999 881 999 119 725 3

Ostatnio edytowane przez rupert : 13.04.2015 o 15:17
rupert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 15:20   #59
white


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Biała Podlaska
Posty: 34
Motocykl: NAT
white jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 47 min 39 s
Domyślnie

Od kilku lat wraz z kilkunastoma kolegami jeżdżę na największy zlot motocyklowy na terenie byłego ZSRR, który odbywa się w ostatni weekend maja w okolicy Brześcia na Białorusi. W zlocie tym bierze udział kilka tysięcy osób z czego pewnie około połowy to Rosjanie. Miałem okazję być taż na kilku polskich zlotach i kongresach naszych klubów motocyklowych. Dopiero na Białorusi poczułem klimat jedności braci motocyklowej. W Polsce środowisko dzieli się samo, tworzy hierarchie i bariery typu zloty na które nie mają wstępu motocykliści z klubów nie kongresowych. W Brześciu nikogo nie interesuje z jakiego kraju przyjechałeś i co masz na kamizelce. Około 5 tys motocykli jedzie w kilkukilometrowej paradzie główną ulicą Brześcia (Maskowskaja), tłum ludzi wiwatuje jak na paradzie zwycięstwa. Dotychczas nie musieliśmy się kryć z polskimi flagami, po zamieszaniu jakie się tworzy, boję się, że w tym roku nigdzie nie pojadę ;(
white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2015, 15:45   #60
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

A dlaczego Niemcy nie protestują? Przecież Nocne Wilki bezczelnie chcą wjechać na ich teren i świętować spuszczenie im wpierdolu. Mało tego. Z tego co wiem, czerwonoarmiści dopuścili się więcej gwałtów w Niemczech niż u nas. No i też raczej nie wycofali się po zakończeniu wojny. Dlaczego więc niemieckie media nie alarmują: Gang powiązany z Putinem chce przejechać przez nasz kraj! Dlaczego robią burdel u nas, za pomocą faktu?
Zgadzam się z tym co piszą niektórzy, że sprawa jest złożona i ciężka do ogarnięcia. Bo dzisiejsza polityka taka jest, a zrozumienia jej nie ułatwia fakt, że jesteśmy bombardowani na każdym kroku propagandą, która także jest częścią polityki. Podobnie jak wojna, czy nam się to podoba czy nie. W takim świecie żyjemy i nie zmienimy tego. Dlatego trzeba protestować, gdy propagandowe media próbują wykorzystać motocyklistów do celów politycznych.
Kristos, nie odpowiedziałeś czy zajęcie Iraku było według Ciebie przestępstwem. Bo jeśli tak, to idąc Twoim tokiem rozumowania, jesteśmy współwinni.
Sambor, zgadzam się z tym co piszesz w 100%
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak to jest z tymi bokserami? jaro Inne - dyskusja ogólna 24 20.11.2012 16:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.