Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.01.2015, 20:47   #1
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 28 min 50 s
Domyślnie Żarówka led

Żarówki led H4 : http://allegro.pl/hit-zarowki-led-cree-h1-h7-h4-h1-h3-h11-6000lm-i4956174114.html . Mam stare auto w którym nie mogę zamontować klasycznych żarówek o większej mocy , ponieważ reflektory nie są do takich przystosowane . Alternator ma ograniczoną moc i nie ma możliwości montażu innego/większego oraz brak innych lamp niż oryginał .
Zrobiłem próbę zakładając żarówki H4 i temperatura wypaliła mi środek reflektora , uwaliło diodę prostowniczą na alternatorze . Mając na uwadze cenę żarówek za pięć stów , chciał bym mieć pewność że to działa , ktos miał z tym do czynienia ?
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2015, 21:04   #2
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

gdybym już miał eksperymentować, to wybrałbym o jednego pośrednika mniej:

Aliexpress.com

wygląda na to samo

edit: jak na złość nie widzę H4 u tego sprzedawcy, ale gdzieś pewnie będzie

Ostatnio edytowane przez Miedziany : 20.01.2015 o 21:09
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2015, 21:08   #3
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

coś mi świta ze Bliźniak ma w afrze , zapytaj
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2015, 21:44   #4
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Poswiec troche czasu i poszukay na ebay chinskim albo podobnym
Ostatnio kupowalem na ebayu w Tajlandii płacąc paypalem gdzie towar byl tanszy o polowe niz w usa a ten znow o polowe tanszy niż u nas
Wysylka tylko dwa baksy a ze stanow 15
Widzialem test tych zarowek na yutube
Na 10 szt zadna nie odpalila
Moze test robila konkurencja żarówek
Jestem przekonany ze u nas na stacji nie przejdą z powodu niewlasciwego strumienia przy krótkich swiatlach
W normalnej bance jest blaszka ktora zaslania strumień krotkich
Czesc swiatla idzie w gore lusta , odbija sie w dół i daje krotkie
Na ebay.com czyli amerkanskim masz od zasrania h4 w ledzie.
Aukcie honkong , chiny . Majac paypal zakup latwiejszy niż na allegro , bezpieczniejszy
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 20.01.2015 o 21:55
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 00:20   #5
kjakub


Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Tychy
Posty: 38
Motocykl: RD07 + PD06
Przebieg: 77777,7
kjakub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 17 godz 59 min 38 s
Domyślnie

W końcu nadszedł czas na pierwszy post poza przywitalnią.

Otóż ten wynalazek w żadnym, ale to absolutnie żadnym wypadku nie zbliży się do 3000 lm, a co dopiero sugerowanych pięciu tysięcy! Bardzo dobre diody CREE osiągają najwyżej sto-kilkanaście lumenów z wata, ale w pewnych warunkach. Te warunki, to m.in. niska temperatura złącza, o ile pamięć mnie nie myli, poniżej 50 stopni, co może zapewnić wyłącznie bardzo solidne chłodzenie (miedziany radiator, wentylator itd.); niepełna moc diody - takie Cree z serii XP-G mogą osiągnąć nawet do 150 lm/W przy 350 mA (co odpowiada mniej-więcej mocy 1 W), natomiast przy pełnym, dopuszczalnym natężeniu wynoszącym 1,5 A strumień świetlny może osiągnąć co najwyżej 493 lm, co odpowiada zaledwie 93 lm/W.
Nota katalogowa do znalezienia tutaj: http://www.cree.com/LED-Components-a...onal/XLamp-XPG
Mając sporo szczęścia, to z diodowych 20 W można uzyskać 2000 lm, co jest wartością trochę większą od klasycznej żarówki 100W, natomiast lampy HID (tzw. ksenony) o mocy 35 W mogą bez kłopotu dać 3500 lm, bez konieczności zapewnienia tak efektywnego chłodzenia, jakie jest niezbędne w przypadku LED dużej mocy.
kjakub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 08:30   #6
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

pelna zgoda... ale nawet nie wiesz kiedy sie zdziwisz z tymi diodami... co chwila najlepsze technologicznie ledy staja sie po prostu dostepne cenowo... sa juz dostepne hybrydy 4xXML... piszesz "wynalazek" a jest to juz na prawde codziennosc, w zasadzie wszystkie auta i motocykle moglyby juz smigac na pozadnie skonstruowanych ledowych reflektorach,,,, ale ten przemysl polega na tym zeby caly czas sciamniac i dawac tylko troszeczke z dostepnych technologii.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 09:13   #7
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 28 min 50 s
Domyślnie

Zasugerowałem sie żarówką cree led którą kupiłem za 20 euro i świeci jak w raz 5 oryginalnych i nie strzepuje sie po dwóch dniach jazdy jak ta stosowana w lampach małych enduraków . Jestem przeciwnikiem chińskiego gówna za 10 złotych , więc pomyślałem że te H4 mogą być jakąś alternatywą na brak widoczności nocą , szczególnie kiedy pada . Mogę założyć dodatkowe oświetlenie i mieć spokój , ale to też podobna kwota dlatego zapytałem bo preferuję zamontować coś w lampach niż zakładać dodatkowe gadżety .
Dzięki .
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (108.1 KB, 8 wyświetleń)
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 10:47   #8
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Żarówki led H4 : http://allegro.pl/hit-zarowki-led-cree-h1-h7-h4-h1-h3-h11-6000lm-i4956174114.html . Mam stare auto w którym nie mogę zamontować klasycznych żarówek o większej mocy , ponieważ reflektory nie są do takich przystosowane . Alternator ma ograniczoną moc i nie ma możliwości montażu innego/większego oraz brak innych lamp niż oryginał .
Zrobiłem próbę zakładając żarówki H4 i temperatura wypaliła mi środek reflektora , uwaliło diodę prostowniczą na alternatorze . Mając na uwadze cenę żarówek za pięć stów , chciał bym mieć pewność że to działa , ktos miał z tym do czynienia ?
Addi - a co to za auto ? Nie znam się na oświetleniu, sam w Afrze założyłem homologowane halogeny soczewkowe, ponieważ nie chcę mieć kłopotów z przeglądem i policją, że niby oślepiam, ale do rzeczy. W Golfie II miałem taki przypadek. Wymiana żarówek nic nie dawała. Postanowiłem iść inną drogą, wymieniłem wkłady odblaskowe (dało się) i włożyłem żarówki philipsa, które miały efektywną jasność lepszą niż non name. Do tego szkło reflektora wypolerowałem (zewnętrzną stronę, aby nie zniszczyć kierunkowości) pastą - w sposób zbliżony do polerowania nadwozia po finalnym lakierowaniu. Efekt - odczuwalne 50% więcej światła. Może to jest droga... Co do efektywności LED - sądzę, że w nowych sprzętach nie bez powodu je montują.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 11:12   #9
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 28 min 50 s
Domyślnie

Mam starą pandę trekking 4x4 . Lampy w niej są na żarówki takie jak w maluchach , stare bańki o mocy 25 wat , mogę kupić w it oryginalne lampy pandowskie przystosowane do żarówek H4 . Jednak problemem jest alternator , który w tym modelu jest inny niż w pozostałych i nie uciągnie większej mocy , nie da się założyć innego bo różni się wielkością i mocowaniem , sprawdzone . Żarówki led pobierają mało prundu i było by to najprostsze rozwiązanie , ale skoro nie świecą jak należy to nie będę eksperymentował za pięć stów .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2015, 11:36   #10
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 18 godz 39 min 28 s
Domyślnie

Spóbuj od tego sprzedawcy. To sprawdzony dostawca lamp LED dla połowy Polski (prawda redrobo?)
http://www.aliexpress.com/store/grou...212255610.html
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ŻARÓWKA LED BA20d 5W CREE EmilD Wszystko dla Afryki 12 11.10.2013 02:08
tripmaster: kostka i żarówka mucha_dub Układ elektryczny i zapłonowy 4 17.07.2013 22:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.