Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.06.2010, 19:19   #11
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Wojtek- wśród pomysłów studenciaków było kilka projektów graficznych- może spróbujemy
Jak najbardziej!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2010, 11:20   #12
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 623
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 min 59 s
Domyślnie

Ok, już kumam o czym pisał Olek.
Mój syn urodził się 28 maja 2010 roku w 29 tygodniu ciąży ( dla niewtajemniczonych, jakieś 2,5 miesiąca za wcześnie) z wagą 1486g. Po kilku dniach żonę wypisali ze szpitala, a mały został w inkubatorze. Od dwóch tygodni zasuwam z Piastowa do Warszawy na Madalińskiego i wożę mu zamrożone mleko które żona odciąga w domu. Afriką jadę 20 minut. Puszką turlałbym się w środku dnia pewnie ponad godzinę, i pewnie z mrożonki niewiele by zostało. Chętnie się przyłączę do akcji.
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2010, 21:48   #13
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Andrez - Ty już to wiesz- teraz pomyśl jak przekonać innych!

Gratulacje i dużo zdrowia dla maluszka i jego Mamy!!!!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2010, 11:54   #14
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Przebrnąłem przez cały wątek na forum TA.. Muszę przyznać, że Interesująca lektura i to z wielu względów

I powiem Wam, że to dobra akcja, brawa dla Marcina i Wojtka za wytrwałość i upór

Uważam, że powinnismy promować obraz motocyklisty- człowieka nie tylko wtedy, gdy jedziemy na motocyklu. Na codzien, w "cywilnych" sytuacjach, w pracy, na spacerze z rodziną, na placu zabaw z dziecmi koszulka z logiem motocykla, czy podobna naszywka na bluzie zrobi dużo dobrego. Pokaże, że ten oto normalny facet, który np. bawi się akurat ze swoimi dziećmi w parku jeździ motocyklem. Może dać okazję do rozmowy i do "odkręcania" negatywnego obrazu motocyklisty-wariata.

Osobiście noszę na codzień bluzę z afrykańską naszywką na ramieniu, a że jeżdzę ciężarówką po europie spotykam codzień od groma ludzi, czy to na parkingu, czy w firmie, czy na promie.. i miałem już wiele sytuacji, że naszywka z naszym pięknym logo była pretekstem do rozpoczęcia rozmowy O motocyklach oczywiście
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2010, 22:33   #15
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Hallo!!!!!
Pobudka!!!!!!!!!
Po wakacyjnej przewie czas by był wrócić do tematu. Nie wiem jak Wam ale mnie urlopowe wyjazdy dały mi kolejne doświadczenia i spostrzeżenia na tematykę bezpieczeństwa ruchu.
Ale do rzeczy:
Wojtek- choć się tym nie chwali- cały czas działa i próbuje pozyskać- jak to określił- "partnerów strategicznych", którzy pomogą w realizacji pomysłów studenckich.
Drugim pomysłem jest zwerbowanie do naszej akcji ludzi znanych z mediów- np. cytowany wyżej Lech Potyński, którego ostatnie felietony w Świecie Motocykli często obijają się o podobną tematykę. Czytałem też na stronach WP, że Saleta uczy się od Czachora jazdy terenowej na nowej SuperTenere i wyrusza na podbój Australii. W rezultacie ma powstać 12-odcinkowy serial o wyprawie motocyklowej promujący ten rodzaj turystyki a zarazem bezpieczną jazdę motocyklem. Jeśli by się udało twórców takiego serialu zainteresować problematyką tu poruszaną to może jakiś projekt by ujrzał światło dzienne?

Kolejny pomysł- już na przyszły sezon.
Chcemy wyjść z Akcją "Bezpieczeństwo" poza forum- do ludzi. Zgodnie z tezą zawartą w felietonie L.Potyńskiego ludzie chętnie przychodzą na wszelkie festyny i zloty motocyklowe- i wtedy są bardziej otwarci na tą problematykę. Tu można do nich dotrzeć z naszymi przemyśleniami i pomysłami. Na forum kilka osób deklarowało się, że może wykonać np. plakaty czy inne formy przekazu- multimedia itp. Do tego potrzeba grupki zapaleńców, którzy poświęcą czas w weekend i pojadą z tymi materiałami na zloty i inne podobne imprezy w swojej okolicy. Powieszą plakaty, pokażą film z wyprawy czy spot nt. bezpieczeństwa i pogadają z tymi, którzy się przy takiej prezentacji zatrzymają. Mnie często przypadkowo spotkani podczas wakacyjnych wyjazdów ludzie zaczepiają i pytają; Co to za motor, gdzie nim byłem itp. Są ciekawi- nieraz zaskoczeni bo dotąd wydawało im się, że motory to tylko te ryczące ścigacze jeżdżące na gumie. Wydaje mi się, że grupka turystycznie "uzbrojonych" transalpów czy afryczek zawsze budzi zainteresowanie i z reguły także życzliwość. Jest nas wielu w całym kraju. Każdy kto mógłby wygenerować trochę czasu i popędzić na zlot w swojej okolicy byłby takim "ambasadorem" promującym nasze pomysły....
Co Wy na to?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2010, 19:53   #16
Ashanti
 
Ashanti's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: W-wa
Posty: 414
Motocykl: BMW F 650 GS Dakar
Galeria: Zdjęcia
Ashanti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Witam,
Ja mam taki pomysł, żeby do takiej akcji również wykorzystać grupę Lejdisek i pokazać ludziom, że motory to nie tylko ścigacze, nie tylko faceci ale wśród motocyklistów są również "dzielne Lejdiski".
Ja jeżdżę od niedawna i widzę jak ludzie patrzą ze zdziwieniem, a jest coraz więcej dziewczyn jeżdżących można by to wykorzystać.
__________________
"cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają duszę"
Ashanti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2010, 20:41   #17
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Super! Fajny pomysł!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2010, 21:24   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że na którychś zajęciach u Wojtka był taki pomysł właśnie?!. Wiadomo, że ładne dziewczyny i motocykle to zgrany duet!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2010, 23:18   #19
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nawet nie tyle, ale łamanie stereotypu (gówniarz na szlifierze który popierdziela 300 mh/h). Że motocykliści są różni. Żeby patrzeć indywidualnie, bo jak patrzy się na blok - to łatwiej negatywnie zaszufladkować.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 12:07   #20
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Nie przesadzacie troszeczkę z tymi stereotypami?

Po Polsce dużo nie jeżdzę, ale w tym roku objechałem ją prawie całą i miałem 5 sytuacji podbramkowych. I wszystkie one wynikały z gapostwa i zwyczaju nieużywania lusterka przy rozpoczynaniu wyprzedzania przez puszkowiczów. Nie były one jakieś dramatyczne, bo staram się zostawić sobie margines bezpieczenstwa na takie okoliczności. Szczytem wszystkiego była babcia na rowerze skręcająca nagle w lewo, w pole. Bez niczego. Bez oglądania się, bez sygnalizacji, po prostu bez niczego.

Wrogości, jako takiej, nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, wiele życzliwych gestów ze strony puszkarzy. Miasta starałem się omijać szerokim łukiem, to fakt
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 16:46
" jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić " - bezpieczeństwo na drodze kamilltee Inne tematy 87 24.07.2014 21:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.