Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2017, 22:41   #31
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

zrób kilka fotek w plenerze bo umrę z ciekawości

Tym bardziej jak będziecie pracować przy drodze.
Dobre fotki i artykuł w lokalnej prasie o tym że naród potrafi.

"My tu dajemy radę i jesteśmy przykładem społeczeństwa obywatelskiego" - podobno prócz energii odnawialnej wiele wysiłku wkłada się w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Społeczeństwa obywatelskie oprócz wielu zalet, są w czołówce donoszenia np. na sąsiada.
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2017, 22:48   #32
Wojtec
 
Wojtec's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 59
Motocykl: XL650V
Wojtec jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 41 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
A kogo to Waść wybierał od Rady Gminy To On zasiada w organie, bez którego akceptacji Burmistrz/Wójt/Prezydent wiele nie zdziała. Wszelkie działanie inwestycyjne wójtów/burmistrzów/prezydentów muszą byc zaakceptowane właśnie przez Radę
Generalnie jest odwrotnie Radni robią to ,co Najwyższy chce.
Wojtec jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 10:17   #33
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

A to zależy od gminy. "GENERALNIE" - to słowo nie pasujące do wielu gmin....

generalnie to zależy od czlowieka - w jednym przypadku lepiej do burmistrza, w innym do kierownika robót inwestycyjnych a jeszcze w innym do radnego..... - krótko mówiąc, należy wybrać się do człowieka, który ma posłuch i realny wpływ na to, co może być realizowane.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 10:38   #34
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,975
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 10 godz 52 min 50 s
Domyślnie

Tak po prawdzie, to urzędy robią to, co w ustawach wymyślą złodzieje na wiejskiej. Wg mojej wiedzy usypanie 1,5 grobli o tak sobie łopatami przez sąsiadów jest samowolą na którą lokalni urzędnicy przymkną oko, żebyście się odczepili. Narusza się tym przepisy ustawy prawo wodne i jeszcze kilka innych.
Mój kolega chciał a w sumie musiał legalnie przebudować rów, który faktycznie nie istniał ale na mapach przecinał jego działkę. Zrobił operat wodnoprawny i przeszedł wszystkie te posrane procedury. Tak go to zniechęciło, że budowę domu odłożył na "niewiadomokiedy".
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 12:12   #35
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

przebudowa drogi dlaczego miałaby naruszać prawo wodne? Nie dotyczy przecież cieku. TO że ciek, czasem wpływa na drogę, to sprawa cieku a nie właściciela drogi. Chyba że ciek przejmie drogę. Ale to już na inną opowiastkę i to możliwą przyszłość, bo dziś nie ma związku.

Co prawda przebudowa wymaga pozwoleń. Ale to się da załatwić.
Co do spraw papierkowych - dlatego czasem całość dokumentacji warto zlecić specjalistom, co znają się na robocie papierkowej... tak samo jak kopanie fundamentów pod dom zleca się koparkowemu a nie kopie samemu szpadlem. Wówczas człowiek się nie zniechęca pochopnie.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 12:28   #36
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
Tak po prawdzie, to urzędy robią to, co w ustawach wymyślą złodzieje na wiejskiej. Wg mojej wiedzy usypanie 1,5 grobli o tak sobie łopatami przez sąsiadów jest samowolą na którą lokalni urzędnicy przymkną oko, żebyście się odczepili. Narusza się tym przepisy ustawy prawo wodne i ........
Kiedy pierwszy raz naprawiliśmy "NASZĄ" drogę, dając dobry , obywatelski przykład przyjechała po mnie Straż Miejska i zawiozła mnie na dywanik do zastępcy Burmistrza

Złamaliśmy prawo budowlane , działając bez pozwolenia, prowadziliśmy prace budowlane na gruncie, którego właścicielem jest Gminna.

Straż Miejska zrobiła stosowną dokumentację fotograficzną jako dowód samowoli budowlanej.

Udzielono pouczenia
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 12:29   #37
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 23 godz 13 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
przebudowa drogi dlaczego miałaby naruszać prawo wodne? Nie dotyczy przecież cieku. TO że ciek, czasem wpływa na drogę, to sprawa cieku a nie właściciela drogi. Chyba że ciek przejmie drogę. Ale to już na inną opowiastkę i to możliwą przyszłość, bo dziś nie ma związku.

Co prawda przebudowa wymaga pozwoleń. Ale to się da załatwić.
Co do spraw papierkowych - dlatego czasem całość dokumentacji warto zlecić specjalistom, co znają się na robocie papierkowej... tak samo jak kopanie fundamentów pod dom zleca się koparkowemu a nie kopie samemu szpadlem. Wówczas człowiek się nie zniechęca pochopnie.
Choćby dla tego, ze roboty będą prowadzone w terenach zalewowych, a na prowadzenie takich prac trzeba mieć decyzję zwalniającą dyrektora RZGW i pozwolenie wodnoprawne. Generalnie nadsypanie podniesienie terenu przyległego do brzegu będzie miało wpływ na tereny znajdujące się na drugiej stronie stronie rzeki. Grobla, wał jest urzadzeniem wodnym/regulacyjnym i na takie coś też trzeba mieć pozwolenie wodnoprawne, to tak z grubsza jeżeli chodzi o prawo wodne. Ale jak ktoś wyżej napisał na wszystko można przymknąć oko, gorszą sprawą jest fakt, że to jest rezerwat ( o ile mi się coś nie pomieszało) , tu trzeba być ostrożnym, gdyż zieloni mogą narobić konkretnego bydła ( w zależności jacy są aktywni na danym terenie) , z nimi raczej ciężko o merytoryczną rozmowę.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2017, 22:18   #38
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
Choćby dla tego, ze roboty będą prowadzone w terenach zalewowych, .
Znasz ten teren? Jest ujęty jako zalewowy?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2017, 09:01   #39
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,975
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 10 godz 52 min 50 s
Domyślnie

Nie ma to jak sprawcza logika przeciętnego Polaka- szaraka- specjalisty od wszystkiego.
Panie Ziarko. Ja nie będę się z Panem przepychał i nie interesuje mnie Pańska logika. To nie wydział filozofii. Mówię o obowiązujących przepisach. Nie mówię o ich logice bo to zbędne.
A fundamenty kopane szpadlem są o wiele lepsze od kopanych koparką. Tu zapewne powstanie kolejna gawęda.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2017, 16:36   #40
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
Panie Ziarko. Ja nie będę się z Panem przepychał i nie interesuje mnie Pańska logika. To nie wydział filozofii. Mówię o obowiązujących przepisach. .
Maść na ból dupy se kup. Jeśli teren nie jest zalewowy, a to nie zawsze jest takie oczywiste (mimo że woda przelewa się przez działkę) , to nie będą potrzebować pozwolenia wodnoprawnego.
Na niektórych mapach, nie objęto terenem zalewowym istniejących budynków i dróg dojazdowych do nich. Z jakich względów? To już pytanie nie do mnie.

Nie mamy nawet konkretów, mapy, jak faktycznie wygląda teren. Natomiast, jeśli szczegóły znasz, to można je ujawnić by uzasadnić swoje stanowisko. W przeciwnym razie, tylko ból dupy widzę.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupno Afri jez Inne tematy 20 07.08.2015 01:24
Kupno crossa Mat Inne tematy 14 03.01.2011 08:50
Kupno AT PLN Inne tematy 6 09.06.2008 22:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.