Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.03.2012, 13:50   #201
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 59 min 13 s
Domyślnie

Mam klina-wymieniłem cały kosz sprzęgłowy i jest oczywiście o niebo albo i dwa lepiej Kosz jest cichy i oto chodziło ale jak wcisnę klamkę sprzegła dochodzą pewne dzwięki, nie jest to tragedia ale mogło by być lepiej.Ze starego kosza musiałem przełożyć łożysko wyciskowe i tu jest mój dylemat-czy jest wszystko jedno która stroną do kosza ma być włożone? Jak wyciągałem to uwagi nie zwróciłem tylko włożyłem do nowego kosza i całość poskręcałem. Wiem wiem patrz jak coś wygląda ale emocje cichego kosza były większe.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2012, 10:33   #202
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Już trochę minęło od wymianie sprężynę w koszu więc mogę się podzielić z efektami całe roboty. Uważam ze sprężynę robione przez zakład http://www.sprezyny.pl/ są jak najbardziej udane. sprzęgło już nie szarpie na zimno i jest cichutko wymiana łożyska robiło też swoje. W tym wszystkim mam tylko zastrzyżenie do sprężynę dociskające tarcze sprzedawane na http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...g==&bid=104504
Moim zdanie są one za twarde co powoduje ze klamka sprzęgła staje się strasznie twarda i trudna do użytkowania. Myślałem ze muszą się tylko wyrobić ale tak się nie stało więc soboty otworzyłem ponownie serduszko mojej Afri i stawiłem stary sprężynę teraz jest idealnie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20120106142.jpg (978.4 KB, 24 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20120124241.jpg (939.6 KB, 18 wyświetleń)
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.04.2012, 07:57   #203
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fabrizio13 Zobacz post
W tym wszystkim mam tylko zastrzyżenie do sprężynę dociskające tarcze sprzedawane na http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...g==&bid=104504
Moim zdanie są one za twarde co powoduje ze klamka sprzęgła staje się strasznie twarda i trudna do użytkowania. Myślałem ze muszą się tylko wyrobić ale tak się nie stało więc soboty otworzyłem ponownie serduszko mojej Afri i stawiłem stary sprężynę teraz jest idealnie
Zgadza się , są za twarde i przebieg ich nie zmiękczy , też wróciłem do starych oryginalnych.
Te larsonowskie można awaryjnie zastosować w przypadku ślizgajacych się już tarcz ale raczej na powrót do domu np z jakiejs trasy albo jeśli ktoś potrzebuje zrobić jeszcze parę/parenascie tyskm do wymiany sprzęgła.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2012, 16:42   #204
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 43 min 6 s
Domyślnie

Mam prośbę , mógłby ktoś wrzucić listę z wymiarami łożysk i simeringu do pokrywy sprzęgła oraz wymiary łożyska wyciskowego w koszu ?

Zabieram się niebawem za regenerację kosza i muszę skompletować wszystkie graty .
Mam już sprężyny oraz łożysko główne kosza , nity przetoczę z 8 lub 10mm na 6,2mm.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2012, 10:06   #205
fabrizio13
 
fabrizio13's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Gorzow WLKP
Posty: 1,093
Motocykl: RD07
Przebieg: 100000
Galeria: Zdjęcia
fabrizio13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 16 godz 17 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Mam prośbę , mógłby ktoś wrzucić listę z wymiarami łożysk i simeringu do pokrywy sprzęgła oraz wymiary łożyska wyciskowego w koszu ?

Zabieram się niebawem za regenerację kosza i muszę skompletować wszystkie graty .
Mam już sprężyny oraz łożysko główne kosza , nity przetoczę z 8 lub 10mm na 6,2mm.
nie mam zapisane takie wymiary ale jak kupiłem w sklepie z łożyskami nie było problemu z dopasowaniem wymiarów miałem tylko stare na wzór.
Te od pokrywy jak się nie mylę są 12x16x10 (NTN) a łożyska wyciskowego ma oznaczenia 6001
fabrizio13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2012, 09:15   #206
ozeh

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 96
Motocykl: RD04
ozeh jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 4 min 13 s
Domyślnie

Wiem, że dawno wątek nie był odświeżany, ale od jakiegoś czasu zauważyłem u mojej Babci następujące zjawisko.

Po krótkiej czy długiej przejażdżce, istotne że przy rozgrzanym silniku, kiedy się zatrzymam, wrzucę luz i puszczę klamkę sprzęgła słychać niezbyt głośne... no właśnie? Terkotanie, chrobotanie, bo klekotem bym tego jeszcze nie nazwał. Trochę czuć to również w postaci wibracji, ale bardzo delikatnych o nieco innej charakterystyce niż wibrowanie na zimnym silniku czy z wciśniętą klamką sprzęgła. No właśnie! Kiedy wcisnę klamkę sprzęgła odgłos cichnie i słychać tylko normalną pracę silnika.

Przypadłość opisywana w tym wątku czy to coś innego? Jak to zdiagnozować?

**EDIT**

Jeszcze znalazłem ten wątek i w sumie objawy podobne. http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10356

Trochę jeszcze dokładniej postudiowałem wątek i wychodziłoby, że to łożysko w koszu, ale dźwięk jest na tyle cichy (w porównaniu do niektórych nagrań), że chyba sobie daruję na razie jakąkolwiek ingerencję. Przebieg niby 62k (o ile nie kręcony), więc chyba "normalny" dla początków "sprzęgłowej muzyki".

Sprawdziłem jeszcze jak zachowuje się na zimnym i są podobne objawy jak u wszystkich, tzn. na luzie w miarę cicho, a po wciśnięciu sprzęgła zaczyna się muzyka, ale bardzo cicho, trzeba ucho nieco zbliżyć, żeby to usłyszeć. Diagnoza: jeździć? Jak rozumiem...

Ostatnio edytowane przez ozeh : 03.10.2012 o 17:29
ozeh jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2012, 00:22   #207
MuSStaFFa
zarobiony...
 
MuSStaFFa's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 192
Motocykl: RD07a & Yamaha XV1900 Raider
Przebieg: za mały
MuSStaFFa is an unknown quantity at this point
Online: 5 dni 1 godz 3 min 8 s
Domyślnie

u mnie było identycznie...wymienilem tarcze sprzągla "na oryginaly" bez przekladek i totalna cisza.. na zimnym i na cieplo.... i z klamką i bez.. :-)
__________________
nie ma rzeczy nie możliwych...są tylko rzeczy chwilowo nie osiągalne :-)
MuSStaFFa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 11:04   #208
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

Normalnie dwa razy przeczytałem te skarbnice wiedzy, mam zamówioną tuleje, sprężyny, łożysko kosza, uszczelkę dekla(tak na wszelki wypadek). Jak sie wezmę za rozbiórkę i będzie taka potrzeba to tarcze i przekładki zamówię w intercarsie tam mają lucasa (komplet ok 300pln). Co do reszty łożysk i uszczelniaczy to na żywo po kupuje bo nigdzie numerów i pewnych wymiarów nie znalazłem. Dam znać jak poszło. Jak macie jakieś podpowiedzi co jeszcze potrzeba to słucham.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.

Ostatnio edytowane przez igi : 29.11.2012 o 11:06
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 11:06   #209
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Powodzenia.

Jak będziesz robił nity to dwa komplety. Wezmę jeden.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 11:10   #210
igi
Ciśnienie rośnie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a była... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjęcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domyślnie

luz jak powiedziałem mojemu majstrowi o nitach to przytaskał mi kufer otworzył go a tam posegregowanych i poukładanych setki rodzajów nitów stalowych; mówi ze coś dobierzemy wiec dobiorę 2 komplety a jak nie pod pasi to sie grubszy stoczy wiec tez 2 komplety zrobię.
__________________
Lepiej przeżyć małą przygodę, niż siedziec w domu i czytać o dużej.
igi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Białoruś 2012 czyli obalamy mity ciąg dalszy... pezet Trochę dalej 21 08.02.2013 12:32
Białoruś - obalamy mity Darek Palmowski Kwestie różne, ale podróżne. 13 16.12.2012 19:54
sprzeglo krzyhhu Silnik, sprzęgło, skrzynia 3 15.06.2011 08:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.