Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2013, 14:07   #511
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

A może mniejszym złem było pozostawienie wiertła (pewnie zakleszczone) które się już złamało i nic tego już nie zmieni niż wyciąganie go z mocno połamanej kości? Priorytety?

A tak przy okazji - jak tak czytam to się zastanawiam dlaczego jedziecie tak ostro po doktórach? Bierzcie odpowiedzialność za to co robicie tak samo jak wymagacie od Nich. Nie łamcie się to nie będzie problemu. Sztuka lekarska... Jak sama nazwa wskazuje nie jest to nauka ścisła. Tu nie ma jednego gotowego rozwiązania dla wszystkich. Zdarza się że niewłaściwy człowiek (CZŁOWIEK!!!) w niewłaściwym miejscu coś spier... ale system działa. Łata połamańców, samobójców co to im się God mode załączyło. I to jest baaardzo mocne uproszczenie bo sprawa dotyczy również innych aspektów zdrowia. Chooja tam że mam nadwagę. Jak mi kręgosłup siądzie to mnie wyleczą. A jak nie, to zaskarżę. Dobry schabowy... Ten koleś którego tak łatwo oceniacie po jednym przypadku (bo mnie nie wyleczył TO JEGO WINA!!!!) uratował 100 innych. Nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie. Przypomina to coś? Bardzo to takie amerykańskie zaczyna się robić. A i żeby nie było. Nie idę personalnie. Mentalność mnie wqr... Nie jestem ze służby zdrowia ale zbyt dużo się nasłuchałem od znajomych / rodziny.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 15:35   #512
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

W życiu trzeba mieć też niestety trochę szczęścia . Ja nie zgodziłem się na operację w Proszowicach , gdzie mnie przywieźli , bo liczyłem na prywatną praktykę . Medicover odbierając mnie z Proszowic odkrył że mam złamanie otwarte , a prywatna takich nie robi . Wylądowałem w swoim rejonie , w szpitalu który widzę z okien mieszkania. Wszedłem jako człowiek z ulicy ,bez protekcji i rozpoznałem ordynatora któremu się przypomniałem. Niestety i może na moje szczęście On już nie operuje , ale podjął się próby wstawienia nadgarstka manualnie , co na szczęście się nie udało i wieczorem była operacja , wykonana przez lekarza który po moim zabiegu pojechał na urlop . Teraz co do szczęścia , po pierwsze zrobiono operację w tym samym dniu , po drugie trafiła się płytka która jest podobno mercedesem wśród płytem , po trzecie ten doktor chyba lubi i zna się na swojej robocie , ortopeda z Medicoveru stwierdził że zespolenie wykonane wzorcowo. Dzień wcześniej przywieziono pacjenta z dwoma złamanymi rękami a jedna z otwartym w łokciu i on czekał aż mój doktor wróci z urlopu , bo jak się okazało chyba był jedynym który robił operacje. Nie podjąłem ryzyka wyciągnięcia szpeja z ręki bo po co kusić los , odczuwam że ręka nie jest tak mocna przy podnoszeniu ciężkich rzeczy, ale też nie dokucza mi na co dzień. Na 100% szukałbym pomocy gdzie indziej gdyby mnie zostawiono z tym złamaniem do powrotu lekarza z urlopu. Tych śrub też nawkręcał ale zastanawiała mnie tylko ta jedna w poprzek

Zdrowia Życzę
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 16:25   #513
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Blob, daj spokój, gadamy o takich "tajemnicach "przy kawie, tak jak księża przy kartach po spowiedzi zbiorowej .
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 18:16   #514
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
A może mniejszym złem było pozostawienie wiertła (pewnie zakleszczone) które się już złamało i nic tego już nie zmieni niż wyciąganie go z mocno połamanej kości? Priorytety?

A tak przy okazji - jak tak czytam to się zastanawiam dlaczego jedziecie tak ostro po doktórach? Bierzcie odpowiedzialność za to co robicie tak samo jak wymagacie od Nich. (...)
Że wiertło połamali to ok, może się zdarzyć. Ale jeśli reszta jest kiepsko poskładana i przez kilka miesięcy nikt nie zainteresuje się jak wszystko się zrasta to imo słusznie ludzie jadą po takim lekarzu. Kasę można trzepać również w innych zawodach, więc jak ktoś nie umi niech się nie pcha na medycynę.
Ps. Poszkodowanemu powrotu do zdrowia.
Ps2. Patrząc na zdjęcie myślałem że taki uraz powstał co najmniej w wyniku kolizji nogi z jakimś drzewem przy znacznej prędkości. A na filmiku wywrotka na piaskowej drodze. Strach próbować tego offroadu :/
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 18:19   #515
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
To bylo na szczescie po szuter party, po 3 weselach kuzynow i znajomego, po wyjezdzie do kamerunu,po czterech wypadach na poloniny ukrainskie, po prostu krotki wypadzik do lasu 13go pazdziernika zeszlego roku
Mam pytanie co do Twojego urazu. Myślisz czy były by buty, które by temu zapobiegły?
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 18:29   #516
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

wg tego co pisał to było złamanie rotacyjne czy jak tam...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 19:09   #517
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,752
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 23 godz 23 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał koles_02 Zobacz post
Mam pytanie co do Twojego urazu. Myślisz czy były by buty, które by temu zapobiegły?
Złamanie powstało poprzez wykręcenie kulasa. Raczej żaden but przed tym nie ochroni, nawet gdyby był z tytanu. No chyba że kończyłby się nad kolanema a wtedy to byłby bałagan w udzie.
Zdrowia Mirmil, zdrowia

Ostatnio edytowane przez dawid8210 : 15.02.2013 o 19:42
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 19:36   #518
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

No to faktycznie ciężko się uchronić przed takim złamaniem. Powrotu do zdrowia życzę.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 22:31   #519
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał koles_02 Zobacz post
Mam pytanie co do Twojego urazu. Myślisz czy były by buty, które by temu zapobiegły?
to ja Ci odpowiem, na nogach miałem Sidi Crossfire, naprawdę pancerne buty enduro, patrz co mi się stało z kośćmi w bucie........

dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2013, 23:48   #520
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał dopra Zobacz post
to ja Ci odpowiem, na nogach miałem Sidi Crossfire, naprawdę pancerne buty enduro, patrz co mi się stało z kośćmi w bucie........

hmm daje do myślenia
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.