Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.10.2013, 00:17   #21
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

nie wiem, gdybym miał wałek luzem to mogę sprawdzić, zębatki sprawdzić też nie problem tylko w przypadku zamienników nie tylko twardość jest ważna wieloklin takiej zębatki musi dokładnie odpowiadać kształtem wałkowi bo jakiekolwiek odstępstwo będzie skutkować dziabaniem samej zębatki i wałka, według mnie jak masz dobry wałek to zakładaj oryginalną zębatkę i problemu nie będzie długooo.

Temat jest dobry na pracę naukową bo możliwe jest też, że elementy skrzyni biegów nie pochodzą od jednego dostawcy może były różne jakościowo wałki, może jest to zamierzone przez producenta aby w co 100 motorku wałek padł aby towar schodził z magazynu a duża część motocykli nie będzie miała z tym problemu coby opinia o marce i modelu była pozytywna...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 25.10.2013 o 00:20
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 08:31   #22
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Sami wiecie, że motocykla nie oszczędzam jakoś specjalnie, kupiłem go od Kajetana, który ostatnie 15tyś z 33 które wtedy posiadała ujeżdżał konia jedynie na błędowskiej....moto lekko nie ma i mimo 90tyś km na szafie wałek jest w idealnym stanie, w niedługim czasie wstawię fotę
Złota zasada: nie dalej jak co 10tyś km wymiana zębatki na Honda lub SunStar bez względu na jej stan, choć Pindor twierdzi, że te wiszące u mnie na blacie są jak nówki, systematyczne czyszczenie zalegającego syfu pod osłoną i pasta miedziowa z kopali Bełchatów
Jak już zaczęło go brać to wymiana zębatek niewiele pomoże..... kleje itp rozwiązania może trochę więcej...... jak dbasz tak masz... w niektórych przypadkach nie ma co oszczędzać.
Oliwa wymieniana co 6-8tyś km też robi robotę, to niewielki wydatek a jednak..... zużycie oleju po tym przebiegu (90tyś) waha się w okolicach 0,4-0,8L na K&N+Arrow, ciśnienie mierzone na zimno zaraz po zimie 10.8 i 10.9 Atm mogłoby być większe ale dramatu nie ma.....

Przychylam się do info powyżej, że nie ma reguły w zużyciu wałka ale warto o tym pamiętać przed zakupem, a nie rzeźbić w gównie po - nie ma to jak okazje na A !!!
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 09:11   #23
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Zrobiłem TA ponad 50k km na zębatkach JT, też wymiana co 10k km i wałek był jak nowy, sprzedając sprzęt miał na blacie 92k km.
Więc moim zdaniem każdy markowy zamiennik jest ok jak się go zmienia w odpowiednim czasie.
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 09:11   #24
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

jak dbasz tak masz. na pewno wałek niszczy styl i warunki jazdy. ważne są także gumy zabieraka, jeżeli są stare, twarde i mają luz to i wałek dostaje mocniej.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 13:36   #25
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
ważne są także gumy zabieraka, jeżeli są stare, twarde i mają luz to i wałek dostaje mocniej.
dorzucę jeszcze element z drugiej strony - sprężyny kosza sprzęgła nawet jeżeli kosz jeszcze na wolnych obrotach nie stuka (bo siły są niewielkie) a pod obciążeniem np. na ostatnim biegu kosz dobija to oczywiście tego nie słychać podczas jazdy a amortyzacji brak

oczywiście to tylko teoria bo idąc tym tropem to gdyby jedno (gumy) i drugie (sprężyny sprzęgła) były do d.y to tryby oraz zazębienia skrzyni powinny dawno się rozlecieć bo powierzchnia styku kół zębatych jest znikoma w porównaniu do powierzchni wielowypustów wałka.

Odnośnie wymiany zębatki co 10.000km to nie dla mnie, jeżeli założę oryginalne zębatki + DID 525 ZVM2 to 30.000 - 40.000km musi hulać + czyszczenie i smarowanie wałka co jakiś czas ewentualnie jak ktoś ma oliwiarkę to wielowypust sam się smaruje od łańcucha - tak jest
przynajmniej u mnie.

Jeżeli chodzi o zakup motocykla to bez względu na jego stan choćby wszystko było w oryginale i wyglądało jak z salonu trzeba sprawdzić wałek, ja kupiłem taki przypadek 56.000km od franca, wałek ma ok 1mm zużycia i w zimie pójdzie do wymiany klejenie nie pomogło na długo, rzeźbić w g..wnie nie będę i wymieniem na nowy (2 dni roboty i spokój) motocyklem zrobiłem już ponad 4.000km oleju nie bierze i gdzie tu logika.....

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 25.10.2013 o 14:02
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 14:35   #26
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Post

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie wiem, gdybym miał wałek luzem to mogę sprawdzić, zębatki sprawdzić też nie problem tylko w przypadku zamienników nie tylko twardość jest ważna wieloklin takiej zębatki musi dokładnie odpowiadać kształtem wałkowi bo jakiekolwiek odstępstwo będzie skutkować dziabaniem samej zębatki i wałka, według mnie jak masz dobry wałek to zakładaj oryginalną zębatkę i problemu nie będzie długooo.

Temat jest dobry na pracę naukową bo możliwe jest też, że elementy skrzyni biegów nie pochodzą od jednego dostawcy może były różne jakościowo wałki, może jest to zamierzone przez producenta aby w co 100 motorku wałek padł aby towar schodził z magazynu a duża część motocykli nie będzie miała z tym problemu coby opinia o marce i modelu była pozytywna...
Czola chyle i podpisuje sie pod "teoria spiskowa" w calej rozciaglosci.
Dokladnie tak wyglada przemysl motoryzacyjny obecnie i na przelomie minionych lat , z mniejszym nasileniem w dalszej przeszlosci.
Bdw
Waleczek mozna potraktowac sciernica kontowa w obecnosci spektrometra i z przyblizeniem +- 10% okreslic jego twardosc i zawartosc uszlachetniaczy, na podstawie koloru iskry .Sposob znany metalurgom i nie tylko.
Bez demontarzu
pozdrowienia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 15:24   #27
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

140 zł raz na 10000km to nie jest tragedia , a przynajmniej mamy pewność ze wałek (jak jest dobry) nie zużywa sie nadmiernie .
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.10.2013, 19:32   #28
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

....każdy jest kowalem swojego losu i niech robi tak, jak uważa za słuszne - nie znajdziemy tu jednogłośnie rozwiązania problemu, wiemy tylko, że jest
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2013, 17:26   #29
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 26 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
pasta miedziowa z kopali Bełchatów
hehe, matuszka kopalnia...
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2013, 10:04   #30
PiotrVN
 
PiotrVN's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD04
Przebieg: 136000
PiotrVN jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 23 min 2 s
Domyślnie

wałki trzeba sprawdzać ....

szczególnie przy zakupach ..

wczoraj obejrzane dwie sztuki ... Koszalin

jedna dramat ... ubytek 90 % 100parę tyś przebiegu
kwalifikacja do natychmiastowej wymiany ...

druga stan mocno niepokojący ubytek 25-30% 47 tyś przebiegu
i zajechana zębatka jak piła bez 3 zębów

obaj właściciele zaskoczeni żyjący do tej chwili w świadomości iż mają super sztuki ...
__________________
PiotrVN ( 3City )

XRV 750 Africa Twin
Discovery 2.5 Td5
Christian Centaur Chapter Poland
N 54'21.175"
E 18'40.690"
PiotrVN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek, wodziki itede. iwan Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 04.08.2013 16:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.