Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2009, 17:46   #11
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 24 min 27 s
Domyślnie

Trochę doświadczenia w topieniu mam , mała pomarańcza jest tak skonstruowana że trzeba z nią wyjątkowo zanurkować , żeby woda dostała się do silnika , w przypadku lekkich moto wystarczy zamontowanie zrywki i po problemie nie tylko z topieniem , ale również z zalaniem czy chodzeniem silnika na sucho w pozycji leżącej , czasami potrzeba naście minut żeby się podnieść z gleby a moto jak nie zgaśnie to tyka
W przypadku AT czy innych podobnych moto , jest to trochę bardziej skomplikowane .
Zgadzam się co do wymiany oliwy , filtra , wykręcenia świec itp. , ale należy zachować odpowiednią kolejność wykonywania czynności :
- wytaczamy moto na brzeg z bajora , rzeki , stawu , czekamy aż obcieknie z wody
- po zdiagnozowaniu gdzie i co się zalało , zamykamy paliwo i spuszczamy wsio z komory pływakowej w gaźnikach , zakładamy rurkę na zasilaniu paliwa do gaźników i dmuchamy kilka krotnie za pomocą naszych płuc w rurkę , przy odkręconych śrubach spustowych ( nie używać kompresorów czy pompek ) , w ten sposób mamy pewność że z gaźników pozbyliśmy się wody .
Po wykonaniu pozostałych czynności opisanych przez Was , zanim zaczniemy próbować odpalić moto , kilka krotnie napełniamy gaźniki świeżym paliwem i spuszczamy , w ten sposób nie wepchamy pozostałości wody na tłoki i nie zachlapiemy woda świec .
Następnie wykręcamy świece i jak po wyżej napisaliście .
- po powrocie do domu lub bazy należy osuszyć wtyczki połączeń instalacji elektrycznej , jeśli mamy taką możliwość to porządnie wysuszyć za pomocą sprężonego powietrza , żeby nie gniły i połączenia były zawsze czyste .
W ten sposób uruchamiałem AT i inne moto po utopieniu , bez wyciągania gaźników .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2009, 18:17   #12
xtr
 
xtr's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: domem jest mój cały świat
Posty: 298
Motocykl: RD07a
xtr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 45 min 56 s
Domyślnie

To chyba zalezy od długości zanurzenia nam jak sie afryczka zanurzyła moze na 40 sec to jedynie prundy znikły naładwalismy akumulator z niezatopionej afryczki(do sprzerzenia aku. posłurzyły orginalne Hondowskie kombinerki ) filtr powietrza zrobiliśmy ze skarpety i cheja w urdele
xtr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2010, 09:38   #13
AmberBamber
kto hamuje nie wygrywa
 
AmberBamber's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Ostromecko
Posty: 881
Motocykl: RD07
Przebieg: 100+
AmberBamber jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 11 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Możę warto również rzucić okem swym pod tą plastykową kopułkę pompy czy i tam nim wody, która to mogła dostać się przez króciec... a no bo ja tak pojarałem ostatnio kable i pumpa dupa stanęła.
AmberBamber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zlot w Czarnej wodzie Zając Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 27.06.2012 19:01
Utopiona w morskiej wodzie, woda w oleju, płukanie, czyszczenie ? ELvIS2704 Regularne czynności serwisowe 23 07.02.2012 01:20
Zlot motocykolwy w Czarnej Wodzie woj.Pomorskie Aga szarmah Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 27.05.2011 15:41
Afryka w wodzie... Robertbed Inne tematy 26 18.10.2010 15:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.