Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2009, 14:02   #31
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Daj spokój, lubię se poczytać o poszarpanych kościach - mam w tym pewne doświadczenie!
Myślę że będę szukał drz400, ns250, tt600, chociaż ta ostatnia już trochę ciężka. Chcę aby ze szpejem nie ważył więcej niż 190, bo tyle podniosę sam. No i zbiorniki trzeba wrzucić.
Jako że sponsoruję się sam (plus żona, dzieci 3 koty dom itd)muszę dbać o budżet - pewnie będę szukał jakiegoś szlifa na zachodzie, bo na naprawie nieźle się znam. Jakby kto słyszał...
Następną podróż planuję do Indii i okolic, znowu na jakieś 2 miechy, bo to moim zdaniem minimum. Nie wiem jeszcze kiedy, zależy to od kasy, myślę że do 2 lat, chciałbym wcześniej.
To ciekawe ale na szlaku czuję się jakby w innym wymiarze, takim bardziej realnym. Przedmioty zajmują swoje prawdziwe miejsca, dostrzegam ich realną wartość. Podnoszę też głowę i widzę gwiazdy, a czas płynie swoim dobrym starym nurtem.
Aku rozładowałem nie dlatego że źle podpiąłem manetki - wiał mocny wiatr od Atlantyku, powietrze było gęste jak eitopf, wyjechałem tego dnia z interioru w zimne masy powietrza (moto zaczęło mi palić 2l! więcej paliwa) byłem zmarznięty i zmęczony walką z wiatrem. Do tego wiatr nawiewał na drogę piasek który był dość niebezpieczny (jechałem mocno nachylony). Noclegu też szukałem z dala od drogi, pod osłoną wzgórza (wiatr). Byłem tak wyjebany, że popełniłem błąd - wyłączyłem zapłon przy kierownicy - resztę znacie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P1000885 (Large).JPG (62.2 KB, 14 wyświetleń)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 14:36   #32
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
hej, tak jak stawialem, dostalem trzy druty (a zakłady byly od 2 do 6). Jest to tylko stabilizacja odlamow a nie zespolenie, wiec mam oprocz tego łuskę gipsowa. Prawdziwa rehabilitacja za 5 tygodni,teraz tylko cwiczenia palcow.

To kiedy Ty miales wyciagane sruby? Bo ja po dwoch latach. W przypadku zespolenia blachą/sróbami rehabilitacja od 3 doby!
He, zaloze zaraz wątek "Kącik ortopedyczny" tam mozemy przeniesc dyskusje
miałem w sobie trochę żelastwa
możemy popisać na ten jakże przyjemny temat
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 14:58   #33
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 26 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Zobacz post
miałem w sobie trochę żelastwa
możemy popisać na ten jakże przyjemny temat
Zapraszam http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3814
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 15:45   #34
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

"Myślę że będę szukał drz400, ns250, tt600, chociaż ta ostatnia już trochę ciężka. Chcę aby ze szpejem nie ważył więcej niż 190, bo tyle podniosę sam. No i zbiorniki trzeba wrzucić.
Jako że sponsoruję się sam (plus żona, dzieci 3 koty dom itd)muszę dbać o budżet - pewnie będę szukał jakiegoś szlifa na zachodzie, bo na naprawie nieźle się znam. Jakby kto słyszał"

Waga na sucho Drz 400 S 132 kg
Waga na sucho TT 600 E 147 kg

Zadnych kufrów i innych pierdół .Worek+tankbag. ew.można dać
touratecha tankbag z sakwami bocznymi bo pasuje na zbiornik 20l
Części zapasowe - świeca, linka sprzęgła ,linka gazu +zestaw naprawczy

Zmieścisz się w 190kg
Na Indie zdecydowanie silnik TT/ XT
Pojedzie na bylejakim paliwie i oleju
Drz wymaga syntetyku i trochę lepszego paliwa.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 16:01   #35
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,418
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 45 min 34 s
Domyślnie

napisze kilka slow na temat nx250 bo jest to maszyna ktora zawsze mi w jakis sposob chodzila po glowie. oczywiscie nie jest to motocykl 'zawodowy' jak TT czy DRZ - nie ma jak piszecie 'zawiasu' i oszalamiajacej mocy ale wazy suchy 119 kg, ma niezawodny chlodzony woda silnik (28 KM) i spala 2.5 - 3 L na 100 km. jest zdecydowanie jednoosobowy - ale to chyba oczywiste.

za najwieksza jego zalete uwazam mase - mozna to to wpakowac na łódke, do wagonu czy na byle pick-upa. na szosie spokojnie utrzymuje 110-120 km/h.

tu masz ogloszenie z motocyklem ktory znam - jezdzil nim kolega - motocykl jest w bardzo ladnym stanie.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1414893

pozdrawiam
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 16:17   #36
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

O faaaak jakie retro może i ja se kupie taki
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2009, 17:06   #37
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Tak ten silnik ma duży potencjał...długowieczności. dodać chłodniczkę oleju, jakieś lepsze sprężynki, milusią kanapkę. Nie rzuca się też za bardzo w oczy!
Szpeje już mam opanowane: 2 x 20l + 50 na górę experty crosso na przód, zusammen 30 kg. nigdy mnie nie zawiodły, a wydupałem się wiele razy. Grunt to elastyczność. Można z nimi fruwać, walić o kamienie. Już nie chcę słyszeć o metalu. Trochę je wzmocniłem tu i ówdzie, zrobiłem też system przeciwkradzieżowy - skuteczny dla drobnych włamywaczy. By ktoś chciał to pokaże
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P1000360 (Large).JPG (110.4 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg P1060123 (Large).JPG (121.3 KB, 17 wyświetleń)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2009, 11:58   #38
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,418
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 45 min 34 s
Domyślnie

retro nie retro - co sie myslicie zmienilo?! moto ma 4 zawory i z 250ccm 28 KM - hiper ultra duper sruper nowoczesne silniki w popularnych 250 maja dokladnie te same rozwiazania i moc jak nie mniejsza to taka sama. bo tak naprawde to te same silniki od lat. a jednostka w NX jest wyjatkowo nowoczesna jak na rok (1988) w ktorym powstala.

to samo tyczy sie kolegi ktory napisal ze xt350 to "za stara konstrukcja" - ciekaw jestem jaka "nową" konstrukcje ma w DRZ? oczywiscie pomijajac kwestie zawieszenia ktore w drz jest z innej bajki niz w XT.
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2009, 12:47   #39
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 46 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post

to samo tyczy sie kolegi ktory napisal ze xt350 to "za stara konstrukcja" - ciekaw jestem jaka "nową" konstrukcje ma w DRZ? oczywiscie pomijajac kwestie zawieszenia ktore w drz jest z innej bajki niz w XT.
Po prostu xt 350 juz nie jest popularne, części sa trudniej dostepne - i wiem co mówię bo remontowałem i serwisowałem ten motocykl. Silnik nowoczesny z dwoma wałkami jak w drz, ale chłodzenie wiatrem, brak rozrusznika, bardzo słabe zawieszenia, znany równiez z xt 600 problem z łożyskowaniem sworznia tłokowego, cieniutki oryginalnye montowany łańcuch 480 itd. Po prostu to juz jest stara generacja....
Przypomina mi sie jak w 1994 bodajże byłem na Poloni Open w Poznaniu. Gość śmigał wtedy na motocyklu Yamaha FJ 1200 i dobrze mu to szło. Nie miałem wtedy japońskiego motocykla i byłem pełen podziwu dla osiągów Fj- ty. Dziś moja 15 lat młodsza 600- ka nie dała by żadnej szansy pocziwej turystycznej FJ 1200.... Po prostu technika idzie do przodu i tyle..

PS.
Miałem okazje jeździć na tt 600 oraz na DRZ 400s i subiektywnie różnica w masie wydawała mi sie duża.

ja sie kiedyś zastanawiałem czy nie wyskoczyc gdzies naprawdę daleko i nie patrząc na czas na hondzie xl 125 - ze względu na koszta paliwa....
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2009, 14:23   #40
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Czy ktoś spotkał się z testem długodystansowym, albo z opiniami na temat nx 250? Jakoś nie mam szczęścia do tego tematu w necie, a chciałbym się bliżej przyjrzeć staruszce! Dzięki za info!
Wrzuciłem też parę fotek na picasę z europejskiej części mojej podróży (Portugalia, Pireneje, Alpy). wiem że powinienem... ale leń ze mnie
http://picasaweb.google.pl/lupus60/Europa2009#
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Norwegia solo na koło podbiegunowe [Czerwiec 2011] Nalewa Trochę dalej 10 14.05.2014 19:53
Scala Rider Solo thcrew Wszystko dla Afrykańczyka 9 23.01.2012 15:25
Morocco solo Wojak Przygotowania do wyjazdów 37 07.07.2011 21:48
Kanapa solo calgon Wszystko dla Afryki 18 23.02.2011 22:07
Gdzie woda w PETach w motocyklu - solo podos Przygotowania do wyjazdów 40 28.04.2010 16:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.