Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2011, 22:20   #11
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

To ja tak zbiorczo.

Wysłałem zapytanie do WRD i zobaczymy, co powiedzą.

U mnie nie zasłoni ani świateł (szeroko rozstawione w szerokim aucie), ani tablicy (mam asymetrycznie po prawej).

@Dzieju - na krótki dystans myślę, że nie ma co się doktoryzować, na większe odległości to na raczej łańcuch won, ale poważnie rozważyłbym też wymianę całego tylnego koła, bo choć zużycie gumy pewnie niewielkie (motocykl nieobciążony, guma nie przenosi obciążeń związanych z przyspieszeniem i hamowanie), ale za to maksymalnie ciulate, bo zużywa się tylko środek opony i potem opona będzie dupiata. A podejrzewam, że jak ktoś będzie tak holował, to do miejsca, gdzie będzie chciał mieć motocykl na gumach z kostką ;-) Więc najprościej zmienić koło z gumą i zdjąć od razu łańcuch, a na miejscu założyć na powrót koło z kostką i łańcuch. To także rozwiązuje problem łożysk koła. Ja przynajmniej tak to widzę, bo mam zamiar holować tak motocykl przez ładnych parę tysięcy kilometrów.

Co do dziur - owszem, to może być problem, bo wahacz będzie pracował pod innym kątem, ale nie sądzę, by miało to jakiś większy wpływ na jego trwałość - w końcu motocykl będzie nieobciążony, więc siły będą prawdopodobnie mniejsze.

@blink - czemu u Ciebie to podpada pod przyczepę? Chyba, że masz na myśli samochód, a motocykl się załapie na lekką, jak piszesz. Ja mam samochód, dosyć ciężki i generalnie każda przyczepa inna niż lekka to dla mnie oznacza kat. E (którą i tak mam zamiar zrobić, ale to kiedyś ;-) No i oczywiście - to jest rozwiązanie na sprawny motocykl.
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 22:48   #12
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,498
Motocykl: RT12/LC8
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 6 godz 40 min 42 s
Domyślnie

Jasne, miałem na myśli samochód.
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 23:03   #13
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Hmmm. Nie żeby coś ale jest takie magiczne słowo homologacja? (oczywiście na sprzęt na którym moto będzie ciągane? hak, przyczepka jak zwał tak zwał) Nikt się nie będzie czepiał? I nie chodzi mi o zgodność z przepisami kodeksu drogowego tylko z europejskimi dyrektywami z centrali? Inna sprawa że inaczej bym ten pateny rozwiązał - element do którego jest mocowane koło dał na zawiasie z możliwością przechylenia w przód - dolny element od razu robiłby za "blokadę" Na strapach i pasach zbudowano naszą cywilizację na ale bez przesady.
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2011, 23:35   #14
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Homologacja owszem, trochę mnie martwi, ale to wtórna kwestia na obecnym etapie.

Co do przeróbek i strapów to owszem, to tylko to ogólny pomysł i wzór. Wszelkie koncepcje mile widziane.
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 10:02   #15
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Właśnie zastanawia mnie atest takiego elementu. Czy drogówka nie doczepi się do braku papierów na takie cudo własnej konstrukcji. Mieszkamy w UE a nie w USA i prawo może inaczej odnosić się do holowania pojazdów.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 11:43   #16
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Jak to powiedział handlowiec w hurtowni komputerowej w temacie obudów, gdy wchodziło wymaganie dotyczące certyfikatów CE - Panie, zamów Pan u Chińczyka, on Panu nabije i naklei wszystkie atesty i certyfikaty, jakie Pan chcesz... Taka dygresja na temat certów.
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 15:56   #17
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Zawsze można tak :
http://www.smog.pl/wideo/41550/transport_motoru/
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2011, 22:44   #18
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: już nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domyślnie

Nie do końca zgadzam się ze wszystkimi argumentami, część można obalić poprawkami w projekcie urządzenia, ale generalnie sądzę, że nie przejdzie...

Cytat:
Odnosząc się do przedstawionego przez Pana pytania dot. możliwości przewozu za samochodem pojazdu w sposób przedstawiony na załączonych zdjęciach uprzejmie informuję, że obowiązujące w tym zakresie przepisy zawarte w Ustawie Prawo o ruchu drogowym / (Dz.U. z 2005r, nr 98, poz. 602 z późniejszymi zmianami) w dają możliwość holowania za pojazdem innego pojazdu tylko w przypadku gdy wyczerpane są warunki określone w art. 31 wskazanej powyżej ustawy.

1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

3) w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd
jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim - trudno w tym przypadku mówić,
że kierujący znajduje się w pojeździe

4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy;
nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w
sposób umożliwiający łatwe odczepienie - ustawodawca wskazuje jednoznacznie sposób w
jaki można holować motocykl

Na uwagę zasługuje również zapis art. 31 ust. 3, cytowanej ustawy
3. W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista
masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego.

Ustawodawca wskazując ten sposób holowania odnosi się jedynie do wskazanego powyżej art.31 ust. 1 pkt 3

Ponadto, zgodnie z §10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32 z dnia 26 lutego 2003 r. z późn. zm.):

§ 10. 1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną
środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:
1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - "E" lub Unii Europejskiej - "e";
2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;
5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.
2. Przepis ust.1 stosuje się do producentów, importerów, dystrybutorów oraz podmiotów montujących i świadczących usługi.
3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części związanych z bezpieczeństwem użytkowania pojazdu i ochroną środowiska podlegających sprawdzeniu w tym zakresie przez jednostki akredytowane w polskim systemie akredytacji określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
4. Przedmioty wyposażenia i części objęte obowiązkiem homologacji typu określone są w przepisach o homologacji pojazdów.

Załącznik 3 w/w rozporządzenia m.in. określa, że elementami takimi są m.in. :
- siodła, haki, zaczepy i inne elementy służące do ciągnięcia i holowania (nieobjęte homologacją)
- elementy i akcesoria do pojazdów: zagłówki, podnośniki samochodowe stanowiące wyposażenie pojazdu, urządzenia
do mocowania ładunku, bagażniki, transportowe pasy ściągające
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu pozostałe: tablice rejestracyjne, do oznakowania pojazdów przewożących materiały
niebezpieczne, lampy ostrzegawcze dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, urządzenia uziemiające
pojazdy do przewozu materiałów niebezpiecznych, urządzenia odblaskowe dla rowerów

Dokonując wizualnej oceny urządzenia, na którym przewożony jest motocykl można zauważyć, że:
 zamocowany jest nie do haka pojazdu a do elementu nośnego pojazdu – wg obowiązujących przepisów takie urządzenie zamontowane w pojeździe powinno zostać dopuszczone do użytku przez diagnostę, a taka informacja powinna zostać zapisana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu – jak hak holowniczy,
 trudno zauważyć aby w motocyklu była unieruchomiona /zablokowana/ oś obrotu przedniego koła. Brak tego elementu spowoduje, że podczas jazdy po łuku tylne koło motocykla nie będzie przemieszczało się po linii prostej za pojazdem,
 samo umocowanie przedniego koła może spowodować, że przy działaniu bocznych sił na motocykl /np. jazda po łuku/ może dojść do zsunięcia się opony z podstawy i zerwania elementów zabezpieczających.

Przepisy określają ponadto, że w przypadku przewozu ładunku na pojeździe muszą być spełnione dodatkowo warunki określone w art. 61 ust. 2 pkt 2, 3 i 4 oraz pkt 3 i 4 ustawy, gdzie:
2. Ładunek na pojeździe umieszcza się w taki sposób, aby:
2) nie naruszał stateczności pojazdu;
3) nie utrudniał kierowania pojazdem;
4) nie ograniczał widoczności drogi lub nie zasłaniał świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych
lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.
3. Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem
nadmiernego hałasu. Nie może on mieć odrażającego wyglądu lub wydzielać odrażającej woni.
4. Urządzenia służące do mocowania ładunku powinny być zabezpieczone przed rozluźnieniem się, swobodnym
zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy.

Mając na uwadze wskazane powyżej przepisy należy stwierdzić, że wskazany przez Pana sposób przewożenia pojazdu nie daje podstawy do zakwalifikowania go do miana holowania, wobec powyższego wg obowiązujących przepisów jest on niezgodny z prawem.
Jeżeli chodzi o tego typu przewóz na terenie innych państw to proponuję zwrócić się w tej kwestii do ich placówek dyplomatycznych.


Z-ca Naczelnika
WRD KWP w Krakowie

podinsp. Anna Mądro

sporządził
nadkom. J.Ślęczek
pyntront jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ocena motocykla Marine Inne tematy 3 28.07.2013 22:54
Sprowadzenie motocykla Włóczykij Inne tematy 25 10.08.2012 20:52
Zimowanie motocykla A.Twin Regularne czynności serwisowe 38 07.12.2010 01:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.