Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.07.2019, 16:08   #1
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie Serbia, Macedonia, Albania

Koledzy,

w przyszłym tygodniu ruszamy na spontaniczny bezplan na Bałkany.
Z Rumunii (po przejechaniu drogi Transfogarskiej) chcemy przejechać przez Serbię do Macedonii i wjechać do Albanii południowej od strony jeziora Ochrydzkiego. Albanię północną (Teth i okolice) znamy już dobrze i tym razem tylko przez nią pzrelecimy w drodze powrotnej.
I tu mam pytanie do Was.
Jaką trasę przez Serbię i Macedonię polecacie?
Ważne. Pytam o trasę po czarnym, lub dobrych szutrach - bo jedziemy różnymi motorami i nie wszystkie nadają się na off-a.
Nie nastawiamy się na jakieś mocne zwiedzanie (mamy tylko 9 dni na całą pętlę), raczej ciekawe widokowo, kręte drogi.
Będę wdzięczny za sugestie i/lub traki.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 21:00   #2
Mech&Ścioła
 
Mech&Ścioła's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 276
Mech&Ścioła jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 31 min 47 s
Domyślnie

Ciekawe miejsce w zachodniej Serbi – zakola rzeki Uvac, GPS: 43.362109, 19.956534
Z północy prowadzi do niego droga 195, która jest naprawdę niesamowita, mimo że to asfalt, to wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Tysiące zakrętów, i to takich jak na Passo dello Stelvio, jedynie z tą różnicą, że nikt tędy nie jeździ! Jedynie widoki zasłonięte przez świerki i inne buczyny. Pięknie tu jest!
Jakieś 40-50 km przed samym Uvac prowadzi szutrówka, niesamowita. Piękne widoki! Spotykałem na niej co rusz po kilka samochodów terenowych. Czasami ładna szutrówka zmienia się w drogę z dużymi kamieniami, czasem dość głębokie gliniaste koleiny, więc prędkość podróży spada, ale moim zdaniem warto tędy się przejechać. Nawigowałem zgodnie z Maps.Me, i dojazd do celu miał zająć 40 minut, a w rzeczywistości zajęło mi to 4-5 godziny. Ale lokelsi jeżdżą tędy swoimi osobówkami, więc nie ma co się nad sobą rozczulać. Nasyciłem się tymi rozległymi przestrzeniami i pięknymi widokami!
Dużo o tych terenach pisał Poncki, poszukaj na FAT.
Mech&Ścioła jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 21:17   #3
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Tak droga 195 jest widokowa.Jechałem nią właśnie z Romanii do Czarnogóry.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 21:26   #4
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie

Dzięki za pomoc. Na informacjach o Serbii bardzo mi zależy bo to jeden z krajów b. Jugosławii, który znam najsłabiej. Jechalem raz od Węgier przez Novy Sad, zachodnią Serbią i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Poczytam też Ponckiego. Jeszcze raz dziękuję.
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 22:36   #5
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 57 min 37 s
Domyślnie

Zróbcie pętle dookoła jeziora Ochrydzkiego i wjedźcie na przełęcz pomiędzy jeziorami Ochrydzkim i Prespa - droga P504 w Macedonii

Nie wiem jak dalej chcecie jechać ale w tym roku odkryłem piękny lecz chwilami mocno dziurawy asfalt - droga SH71 - trzeba ją robić z południa na północ - wtedy ma sens... początek taki sobie ale potem - warto zwłaszcza w promieniach zachodzącego słońca...

W Gramsh macie na wlocie całkiem niezłą restaurację Colloseo prowadzoną przez albańczyka, który spędził większość życia we Włoszech oraz hotel a obok super kanion... - da się dojechać pod samo wejście nawet armaturą

Jak by co to pytaj

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 22:47   #6
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Qter Zobacz post

Jak by co to pytaj

PZDR

Qter
Super. Dzięki. Dokładnie o takie rady mi chodzi. Albanię tak właśnie mamy zamiar obejechać - od Ochrydzkiego, wzdłuż wschodniej granicy Albanii na północ i pewnie drogą SH20 wjedziemy do Czarnogóry

Co byś polecił w Macedonii?
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 23:08   #7
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 57 min 37 s
Domyślnie

Dalszy plan asfaltowy widział bym jako powrót do Macedonii i przelot drogą R1201 przez Debar do drogi SH6 w Albani i kierowanie się SH 31 w kierunku doliny Valbone - w Kukes macie hotel Gjallica lub nocowanie na dziko gdzieś nad zalewem który tam jest...

Z Kukes droga SH 23 - do samego Valbone - piękna dolina...

Powrót promem przez jezioro Komani z Fierza do Koman i dalej SH 25 lub

asfaltem SH 22 i SH 5

Można przenocować nad jeziorem szkoderskim tu: https://www.lakeshkodraresort.com

ale to pewnie wiesz

Jak byś nie chciał mimo wszystko wjeżdżać do Czarnogóry SH20 to polecam zjechać "na dół" na SH 41 a potem zaatakować drogę P16 - dookoła jez Szkoderskiego...

To tak na szybko...

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2019, 23:22   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Prom warto zarezerwować. Bywają trudności. Widoki przepiękne. Można odpocząć.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2019, 08:55   #9
Gończy
 
Gończy's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: LPU
Posty: 1,138
Motocykl: RD07a
Gończy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 7 godz 31 min 25 s
Domyślnie

Robię z kolegą podobną trasę od 9 do 19 sierpnia z Puław, tyle tylko że chcemy przejechać przez Kosovo. Pewnie się gdzieś po drodze miniemy. Może jak będziecie na powrocie to się stykniemy na forumowy mini-zlocik na browara w pięknych okolicznościach przyrody Jbc 6 0 trzy 57 zero 9 zero 9.
Wojtek.
Podepnę się z pytaniem. Byłem w tym roku w zachodniej Bośni na 4 kołach i się zakochałem, czy wschodnia jet równie piękna? Chciałbym przejechać wracając.

Ostatnio edytowane przez Gończy : 26.07.2019 o 10:24
Gończy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2019, 10:29   #10
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 41 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zagończyk Zobacz post
Robię z kolegą podobną trasę od 9 do 19 sierpnia z Puław, tyle tylko że chcemy przejechać przez Kosovo. Pewnie się gdzieś po drodze miniemy. Może jak będziecie na powrocie to się stykniemy na forumowy mini-zlocik na browara w pięknych okolicznościach przyrody Jbc 6 0 trzy 57 zero 9 zero 9.
Wojtek.

Wojtek.
My 9 wracamy do domu
Ale na wszelki wypadek: sześc65 5zero6 9sześć9
PS.
Blisko mieszkamy (ja Tomaszowice). Do mini-zlociku nie potrzeba Bałkanów

PS2
Znasz coś ciekawego w Serbii? Kolega (na znienawidzonym forum) doczytał, że to co ciekawe w tym kraju, to głownie przy granicy z Czarnogórą a my chcemy z transfogarskiej ciąć na Macedonię, czyli z grubsza: z Crajova w Rumunii przez Widyń w Bułgarii do Nisz w Serbii i Dalej Na Skopjie. Oczywiście to tylko z grubsza kierunek, bo raczej będziemy szukali bocznych dróg, żeby nie jechać po autostradach.

Pozdrawiam.
Darek

Ostatnio edytowane przez Dario : 26.07.2019 o 10:38
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serbia - Macedonia ciekawe miejsca w okolicy autostrady Nynek Przygotowania do wyjazdów 3 19.07.2017 14:21
Tracki szutrowe > Albania, Kosowo, Macedonia mikelos Przygotowania do wyjazdów 3 13.08.2014 09:28
Macedonia i Albania by Mazeno Bies13 Kwestie różne, ale podróżne. 0 19.03.2014 19:45
Mapy papierowe Czarnogóra, Macedonia, Albania. Dubel Przygotowania do wyjazdów 13 01.07.2013 21:00
Mapy - ALBANIA, MACEDONIA, GRECJA coppi Przygotowania do wyjazdów 21 30.11.2010 17:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.