Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.02.2014, 17:27   #1
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie Wizy do 'Stanow' dla nieletniego

Witam
Czy ktoś przerabiał problem zdobycia wiz do Azji Centralnej (Rosja, Kazahstan, Tadżikistan, po drodze jeszcze wjazd do Kirgizji) dla nieletniej (15lat), która - uwaga - jechałaby bez rodziców, w towarzystwie osoby spoza rodziny? Do tego wiza na długi okres (1,5msc) i większości dwukrotne, więc np w Rosji musiałaby to być wiza biznesowa...

Idzie to jakoś ugryźć, żeby nie wyjść na handlarza ludźmi?

Ludzie z firm wizowych rozkładają ręce, bez rodzica według nich ani rusz.

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2014, 17:57   #2
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Problem dziecka jadącego z rodzicem to ogarnięty jakoś mam. Problemy się pietrzą, jak inne dziecko (pannica raczej, bo już kole piętnastki ma... piękny wiek, tak na marginesie ) ma jechać bez rodziców, w towarzystwie.. hmmm.... jakby to ująć - przyjaciela mamy? No z punktu widzenia prawa - nikogo z rodziny. No normalnie przemyt ludzia.

A co do ambasad - to rzeknij mi Elwood jak mam zagadać do rosyjskiego konsula, że chciałbym dla piętnastolatki trzymiesięczna dwukrotną wizę biznesową. I że ona na tą wize jedzie samodzielnie (bo bez rodziny). Że zaproszenie do tej wizy dla niej jest wiarygo... no że jest właśnie, owo zaproszenie!

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2014, 18:26   #3
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Tranzyt odpada, bo Rosjanie nie chcą obecnie dawać tranzytu (obojętnie ilukrotnego) na okres dłuższy niż 30 dni.

Byłem nawet rok temu u konsula po prośbie o dwukrotny tranzyt na okres 1,5msc, rzekł mi jednak stanowczo, że nie ma takiej możliwości. Jedynie co zaproponował, to tranzyt jednokrotny w jedną stronę, a potem, w docelowym kraju, przed powrotem, mielibyśmy się starać o powrotną wizę tranzytową (znowóż jednokrotną).

Ja mu (onemu konsulowi) nawet pokazałem taką wizę (dwukrotny tranzyt wystawiony na 50 dni) w moim paszporcie z wyjazdu w pamir w 2011, ale konsul najpierw baaardzo długo się wpatrywał w tą wizę, potem rzekł, że to bezprawne (sic! - zwłaszcza w świetle faktu, że ja na niej przejechałem tam i spowrotem), a na koniec rzekł, że nawet jakby chciał mi cos takiego wystawić, to okienko ichniejszego systemu do wystawiania wiz nie przyjmie dla wizy tranzytowej żadnej liczby większej niż 30. I życzył mi miłego dnia

konsulat krakowski - jedyny mi przysługujący ze względu na rejonizację

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2014, 22:35   #4
przepraszam
 
przepraszam's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 6
Motocykl: Suzuki DRZ 400
przepraszam jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 6 min 10 s
Domyślnie

Czy dziewczyna miała by zgodę rodziców potwierdzoną notarialnie przetłumaczoną przez tłumacza przysięgłego na język rosyjski? Druga sprawa kiedy jest wyjazd i czy macie znajomych w Rosji (myślę tu o możliwości zorganizowania wizy prywatnej)? Z najnowszych wieści to od 1.02.2014 aplikacje do konsulatu Kazachstanu należny składać i odbierać osobiście w Konsulacie niestety nawet akredytowane biura pośredniczące nie mają już tej możliwości. Jutro dopytam w konsulatach i dam znać jak rozwiązać tą kwestię.
przepraszam jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2014, 10:59   #5
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Witam
Ano ze zgodą obu rodziców pannicy może być słabo - jakieś tam kwestie rozwodowe chyba, walka o opiekę nad pociechami.... ech, nie wnikam tam zbyt intensywnie w szczegóły. Także mama się zgadza na wyjazd, ale ojciec - czy napisze zgodę, tego nie wie nikt....

A o Kazahstanie też słyszałem, że od 3 lutego pozmieniało się tam mocno (w przepisach wizowych znaczy się), nikt nic nie wie prócz tego, że teraz niby samodzielnie trzeba się zgłaszczać z wnioskiem w ambasadzie. A stronę kazachskiej ambasady w Polsce blokuje mi antywirus twierdząc, że witryna usiłuje mnie zarazić jakimś robakiem....

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2014, 22:43   #6
Roberto
 
Roberto's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Krakow
Posty: 206
Motocykl: RD07a
Przebieg: 62000
Roberto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 20 godz 41 min 46 s
Domyślnie

Czy ja dobrze rozumiem Lecchu, że w Rosji w 2011 przebywaliśmy nielegalnie? No niezłe jaja. Może trafimy na jakąś czarną listę służb?
Roberto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2014, 15:55   #7
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Aż tak odważny to nie będę, by twierdzić, że wtedy, w 2011, udało się nam do Mateczki-Rosji tak po kozacku, na nielegalu - ale pan konsult w Krakowie był naprawdę mocno zaskoczony wizą tranzytową dwukrotną na 1,5 msc.

Inna sprawa, że mnie to już pewnie zapisali na listę uważności, bo w zeszłym roku jadąc do Mongo wjechałem do Rosji (na przejście) o 5h za wcześnie (wizy zaczynały się o 24 w nocy, my byliśmy o 19) - no i dokonałem tym samym naruszenia nietykalności terytorialnej imperium. Mają na to paragraf, choć - ponoć wyjątkowo - potraktowali nas ulgowo (jako wykroczenie, a nie przestępstwo).

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2014, 18:18   #8
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Tak na marginesie...pozdrowienia dla siostry Jak zniosła resztę podróży, bo podczas naszego spotkania przed Irkuckiem, wyglądała...hmm...bardzo adwenczersko
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2014, 10:02   #9
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 56 min 48 s
Domyślnie

Cze Piękny!
A nie zniosła za dobrze... Słabe żarcie, stres z nocowaniem w głuszy, dłużyzny bez zawiązanej akcji, pot, pył.... Okazała się być nazbyt nawykłą do cywilizacji, bardziej niż sama przypuszczała przed wyjazdem Także bakcyla chyba nie załapała. (Chyba... )

A pozdrowienia oczywiście przekażę.

Pzdr
L.

PS Gdzie w tym roku? Już luty, trza powoli odpalać marzenia.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2014, 23:15   #10
przepraszam
 
przepraszam's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 6
Motocykl: Suzuki DRZ 400
przepraszam jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 6 min 10 s
Domyślnie

Hej lecchu czy temat z wizami jeszcze Cię interesuje? Jeśli tak to jest to wykonalne... W przypadku Rosji można zrobić Tobie wizę biznesową 90 dniową 2 krotną a dla dziewczyny niepełnoletniej i niespokrewnionej z Tobą wizę dla osoby towarzyszącej na postawie twojej wizy. Przy takim układzie potrzebowałbyś upoważnienia notarialnego przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język rosyjski z informacją, że jesteś "prawnym opiekunem"
przepraszam jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.