Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2018, 14:34   #1
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Elektryk do lasu

Filmik o LMX zamieszczony przez Emka zainspirował mnie, żeby taki wątek założyć. Ja wciąż jestem przed zakupem mojego pierwszego X i z zaciekawieniem spoglądam na elektryczne motocykle. Głównie chodzi mi o to, żeby nie było hałasu - co oznacza swobodną w miarę jazdę po lesie, w drugim rzędzie o niskie koszty obsługi, w trzecim - o właściwości jezdne. Cenowo wygląda to już porównywalnie do benzynowego.

Kuberg jest już na rynku z 2-3 lata, ostatnio chwalą się nowym Challengerem. Mają kilku dealerów w Polsce, m.in. e-hulajnoga.pl w Warszawie. Za freeridera (na razie jedyny w ofercie dla dorosłych) żądają 18,3 tys. zł (ze słabszym silnikiem 8kW) do 22 tys. zł za full wypas. 36 kg i deklarowana godzina jazdy na ładowaniu, które trwa 2.5h



LMX ma szerszą gamę, bez dealerów w Polsce. Można tez kupić samą ramę z silnikiem i aku. Ceny wyższe, 7 800 EUR kosztuje LMX 161-H ROAD LEGAL. Drożej, warto też zauważyć, że silnik jest jeden i słabszy o 1/4 od najsłabszego Kuberga - ledwie 6kW. 42 kg i deklarowane 2-3h jazdy na ładowaniu, które trwa 3h.

  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 18:22   #2
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Może się przyda:
Artykuł fajnie zbierający „elektryczne” opcje na początku 2018 - https://www.electricbike.com/sur-ron/.
Ciekawe i w miarę w zasięgu są chińskie Sur-Ron (najbliższy dystrybutor to chyba https://www.sur-ron.cz/) lub nowy KTM Freeride E-XC ale ta cena...
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 18:45   #3
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Jeżdziłem Kubergiem freeridem i.. no jak rower, napędza się w momencie, dziwnie się hamowało bo tylni hamulec pod ręką, czyli jak w rowerrze. Masa ridera zalecana chyba na ok.70-80kg.. Bardziej czułem sięjak na rowerze elekrtycznym niż na moto..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 19:29   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 28 min 50 s
Domyślnie

Według zielonych pojazd to pojazd, nie ma u nich rozdzielenia na elektryczny, który teoretycznie mógłby czy spalinowy, który nie może. Tam nie jest sprecyzowany rodzaj pojazd, który nie może poruszać się po obszarach leśnych. Zagmatwane to jak diabli, ale o to chodzi żeby móc karać .
Zabrzmi to paradoksalnie ale zaczynają występować problemy z jazdą rowerem po górach u nas.

Jeżdżę już trochę e-mtb i moim zdaniem żadne chińskie produkty nie spełniają funkcji, jeśli mowa o jeździe w terenie. Po asfalcie emeryckim tempem jeżdżą chińczyki tylko i wyłącznie ze względu na cenę a nie na jakość. Podobnie jak ze skuterami i innymi pierdzipedami .
Druga sprawa to żywotność baterii po roku intensywnego użytkowania - 30% autonomii, po dwóch -€“ 50% i w zasadzie można jej już tylko używać jako rezerwy na dojazd w razie “w”. Koszt dobrej baterii to 900 €- 1500 euro . Więc pomyślcie co warte są te chińskie, kosztujące trzy x mniej
Jest firma na Śląsku produkująca siniki do rowerów i baterie, zamówiłem u nich baterie, koszt tysiak euro, ma być zajebista zobaczymy po roku jazdy ile jej ubędzie.
Bateria to największa bolączka e-pojazdów, reszta jest nie śmiertelna w przypadku firmowych silników Yamahy, Boscha czy Panasonica .
Moja pierwsza drynada ma ponad 6000 km zrobionych wyłącznie w terenie. Endurak po takim przebiegu wymaga konkretnego serwisu a przy ostrej jeździe nowego tłoka, łożysk itp. A tu tylko ładowanie jeśli chodzi o silnik, żadnych przypadłości czy awarii . Ale to Yamaha made in yamaha wiec nie mam obaw. W IT są rowery z przebiegami powyżej 30 tys. km i nadal jeżdżą bezawaryjnie, tylko baterie zdychają.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2018, 20:23   #5
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Można już regenerować aku na nowych ogniwach i wio. Ogniwa LG produkowane pod wrockiem to światowa polka tylko trzeba je pozgrzewac w pakiety a to żadna filozofia. Za jakiś czas będzie sporo aku do wymiany...

Myślałem o EMTB dla żony ale jak zobaczyłem ceny...

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.07.2018, 12:02   #6
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Miałem Falcona 7 KW. Moje osobiste wnioski:
1. Mimo wszystko jest to nadal rower. W związku z tym nie jest tak stabilnie jak na moto. Nie da się przyjąć pozycji jak na motocyklu.
2. Silnik w tylnym kole to porażka. Jego masa powoduje że rider ma wrażenie że koło zaraz odpadnie albo się rozleci. Szczególnie na większych wertepach.
3. Silnik elektryczny w tylnym kole (są wolne, pośrednie i szybkie), w moim przypadku pośredni (piszę ogólnie nie wdając się w szczegóły) nie ma mocy przy niskich obrotach. Dodatkowo się grzeje. Więc trudniejsze podjazdy odpadają.
4. Zawieszenie mimo że z najwyższej półki to nadal jest rowerowe i nie można go porównywać z motocyklowymi. Jest to odczuwalne szczególnie przy wyższych prędkościach które rower osiągał. Bez problemu latał 80 km/h które osiągał po nie całych 5 sekundach.
5. Poza tym same superlatywy.
Podsumowując, jeśli elektryczny motocykl, to w stylu AltaMotors. Reszta jest półśrodkiem.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2018, 10:59   #7
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stachu Zobacz post
Podsumowując, jeśli elektryczny motocykl, to w stylu AltaMotors. Reszta jest półśrodkiem.
Tu jest ciekawostka, ale 120 kilo...

http://pirm.pwr.wroc.pl/projekty/11


Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy jest tu jakiś elektryk prądu zmiennego ? betu Inne tematy 35 16.02.2015 16:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.