Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2020, 11:10   #31
jacekk11


Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Kościan
Posty: 19
Motocykl: CRF1100D4L
jacekk11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 31 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Jacku, jeździsz modelem Adventure Sports czy 'zwykłym'? Bo jeśli 'zwykłym' to może po prostu wymienione przez Ciebie problemy wynikają z niskiej szyby? Wtedy może wystarczy u Ciebie zmienić szybę na akcesoryjna, wyższą. Przy prędkościach 75-100 nie wyobrażam sobie raczej wibracji o jakich piszesz od kufrów na Adventure Sports. Ja wprawdzie mam te oryginalne 'hondowskie' od Givi ale nie odczułem żadnych wibracji na razie do 160-170 km/h. Szerokość jest oczywiście pewną niedogodnością ale po pierwsze nie jest szerzej niż kierownica a po drugie jak założysz sakwy na stelaże to będzie raczej podobnie szeroko.
Widzę, że jesteście w tej dziedzinie skarbnicą wiedzy Trafiłem w odpowiednie miejsce.
Właśnie się zastanawiałem, czy może mam nieprawidłowo ustawione zawieszenie i stąd problemy z ładunkiem. Może nie powinienem zmieniać kufrów na miękki tylko zmienić ustawienie zawieszenie? Zapytam w osobnym wątku by tutaj nie zmieniać tematu.
Jeżdżę CRF1100D4L więc mam szybę regulowaną i zawieszenie eera, którego do końca nie ogarniam chyba. Muszę spróbować na podniesionej szybie.
Po założeniu TraxADV moto robi się szeroki jak ikarus. Dupa jest szersza ok 20 cm od kierownicy.
jacekk11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2020, 12:28   #32
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Podłącze sie do tematu zeby nie zakladac nowego.
Kriega wypuścila platforme do BMW o oznaczeniu OS-Platform BMW GS ADV - pytanie czy do olejaka tez to pasuje (w opisach nie wynika jednoznacznie - opis: "Ramy BMW są w standardzie w modelach: R1200 GSA chłodzony cieczą, Nowy R1250 GSA, F800 GSA i Nowy F850 GSA.).

Na druga strone tam gdzie stelaz jest nie wyciety zalecaja Kriega OS-Platform 16 – 20mm.

Jednak te platformy roznia sie wymiarami:

390(w) x 300(h) x 10(d)mm - OS-Platform BMW GS ADV

390(w) x 325(h) x 18(d)mm - Kriega OS-Platform 16 – 20mm

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 13.05.2020 o 12:37
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2020, 12:39   #33
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,189
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 13 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zylek Zobacz post
Emek, warzyfko, pochwalcie się co i jak pakujecie jakoś bardziej szczegółowo. Może w osobnym wątku, żeby tu nie śmiecić bardziej a jak gdzieś było, to przekierujcie pls.
Ja nie jestem dobrym przykładem bo jeszcze nie miałem okazji być na dłuższej (kilka tygodni) wyprawie w bezludzia. Moje pakowanie nie uwzględnia zatem paszy - ew. upycham gdzieś jakieś lio, bułkę i puszkę tuńczyka żeby przeżyć jeden dzień. Czyli - nie znam się, a zatem się wypowiem :-)

--€”> Mam zestaw zero który zawsze jest na motocyklu i który jeździ ze mną.wokół komina i na jednodniówki bez noclegu:

Torba xlmoto h2o przytroczona do płyty kufra centralnego givi
- Zestaw do naprawy koła (zapasowa dętka w woreczku foliowym owiniętym kilkoma zwojami duct tape, klucze do kół, łyżki beadpro, wkrętak do zaworu, dwie karty kredytowe do ochrony felg przed łyżkami, trzecia ręka bead buddy, rękawice robocze, łatki, szmata)
- Sealmate - dinks do czyszczenia uszczelniaczy lag
- Apteczka
- Kompresorek
- Tytanowy kubek 650ml a w nim kartusz, palnik, spork, otwieracz do konserw, kilka kaw 3in1, małe działki soli i pieprzu
- Szelki odblaskowe gdyby mi się zdarzyło wracać po ciemnemu
- Przeważnie dorzucam tam litrową.butelkę wody żeby móc gdziekolwiek stanąć i zaparzyć sobie kawę
- Jeśli jadę gdzieś dalej i z noclegami to dorzucam mały smar do łańcucha, małe WD40 i rolkę z pozostałymi narzędziami (klucze oczkowe, nasadowe, hexy, kombinerki, etc...)

Pod kanapą:
- Dwa pasy bagażowe
- siatka bagażowa
- Kilka długich trytytek
- Czarna taśma izolacyjna
- Ciśnieniomierz

W narzędziówce OEM:
- Srajtaśma :-o

W kieszeni na plecach kurtki:
- Kominiarka (a na szyi komin)
- Ostatnio: mały żel sanitizer
- Zatyczki Alpine
- Scyzoryk/multitool

Na plecach camelbak z wypinaną kieszenią na kanapkę/batony

--> Na nieasfaltowy wyjazd z noclegami dochodzi do tego chińska Kriega US30 troczona na fotelu kleszcza a w niej:
- Namiot (quickhiker 2 fresh&black z decathlonu) + podłoga
- dmuchany materac I poduszka (trekology z Amazonu)
- Ultralekki śpiwór (staram się nie namiotować jeśli jest poniżej 10C w nocy)
- Ręcznik
- Turystyczna mini torba-nerka z decathlonu kompresująca się do wielkości jajka
- Turystyczny mini plecak kompresujący się do wielkości jajka
- Trampki
- Spodnie turystyczne
- T-shirt
- Ciepła ale cienka bluza z kapturem
- Kalesony z merynosa
- Dwie pary gaci i skarpet
- Czołówka
- Powerbank
- Ładowarka z kilkoma gniazdami USB
- Kabel USB rozgałęziający się na 1xlightning, 2xmicrousb, 1xusbC
- kindle
- Kosmetyczka

--> Jeśli wyjazd na więcej niż 2 noclegi lub spodziewam się zmiennej pogody to wieszam na gmole dwie chińskie kriegi US10 a w nich:
- Podpinki
- Ciepłe rękawice
- Gogle
- Dodatkowy t-shirt i/lub inną odzież ale bez szaleństw bo miejsce ograniczone

Wyjazdy asfaltem i/lub z kleszczem to inna bajka, do tego mam kufry boczne OEM, centralny givi trekker outback 42 i stosownie frywolne podejście do pakowania :-)

Ostatnio edytowane przez Danny : 13.05.2020 o 12:46
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2020, 12:49   #34
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Podłącze sie do tematu zeby nie zakladac nowego.
Kriega wypuścila platforme do BMW o oznaczeniu OS-Platform BMW GS ADV - pytanie czy do olejaka tez to pasuje (w opisach nie wynika jednoznacznie - opis: "Ramy BMW są w standardzie w modelach: R1200 GSA chłodzony cieczą, Nowy R1250 GSA, F800 GSA i Nowy F850 GSA.).

Na druga strone tam gdzie stelaz jest nie wyciety zalecaja Kriega OS-Platform 16 – 20mm.

Jednak te platformy roznia sie wymiarami:

390(w) x 300(h) x 10(d)mm - OS-Platform BMW GS ADV

390(w) x 325(h) x 18(d)mm - Kriega OS-Platform 16 – 20mm

Na 99% spasuje, mam standardowe platformy Kriega os i dodatkowo ostatnio dokupiłem sama blaszkę z tego zestawu do GS , która jest od strony asymetrycznego stelaża i ta blaszka spakowała idealnie do stelaży Apduro
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stelaż boczny pod miękki bagaż cza_czarny Gadżety / wyposażenie 96 15.05.2021 00:00
Fajny stelaż pod miękki bagaż.(NAT) zylek Wszystko dla Afryki 6 23.02.2020 22:58
NAT - miękki bagaż majek Gadżety / wyposażenie 14 30.07.2019 00:23
miękki dowód rej Melon Kwestie różne, ale podróżne. 15 08.05.2018 09:30
Miękki buzer Stachu Archiwum 7 21.06.2015 07:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.