Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2010, 00:45   #11
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Miałem okazję dostać mandat od straży leśnej. Jeździłem z Dandym w Kampinosie, na piaszczystych łachach, na których saperzy z Kazunia wysadzają niewybuchy. Teren wygląda jak śmietnisko, pełno lei po wybuchach, pełno żelastwa. Niestety jest to teren parku
Nie pomogły żadne racjonalne argumenty. Mandat musi być i koniec, nieważne, że nasza obecność na tym terenie w żaden sposób nie zaszkodziła miejscowej "przyrodzie".
Myślę, że każdy ma swój rozum i potrafi rozpoznać miejsce, gdzie można nieco zaorać bez szkody dla ekosystemu. Nie można dać się zwariować.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 00:55   #12
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Nie wykluczone, że niebawem ukrócą nam latanie po lesie jeszcze bardziej. Ja na szczęście do wschcodniej granicy mam rzut beretem poza tym u nas na wschodzie jest od cholery polnych, piaszczystych dróg przebiegających przez mniejsze laski tudzież inne krzaczory, gdzie zakazów nie ma i dla świętego spokoju lepiej omijać parki, rezerwaty itp a latać tam, gdzie nikomu się nie narazimy. Na szczęście u nas na Podlasiu jeszcze mamy gdzie latać... chociażby ostatni weekend z Jędrusem piknie się latało... a do lasu już tak chętnie nie bedę wjeżdżał bom nauczkę bolesną miał w niedzielę kiedy kawałek cieniutkiej gałązki wbił mi się w oko... bo akurat szybkę w kasku miałem otwartą
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 08:29   #13
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cibor klv Zobacz post
Owszem tam gdzie są zakazy się nie wjeżdża
raczysz zartowac chyba. ja nie wjezdzam, Ty nie wjezdzasz, 90% ludzi stąd wjeżdża.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 09:38   #14
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Tak a propos.. mieszkam sobie w lesie, dojechac mozna z kilku kierunkow drogami gruntowymi (mniej lub bardziej utwardzonymi). Takich drog (czesto sa to drogi pozarowe, dosc twarde) w okolicy jest sporo.. ale co jakis czas trafiam na pacjentow (i na quadach, i na crossach), ktorym lepiej jest smigac lesnymi Na dodatek nie moga normalnie sobie jezdzic, tylko ryja*. Albo slysze u siebie takiego pajaca przez godzine-dwie, a potem - w trakcie przejazdu w kierunku miasta - widze, gdzie komus palma odbijala. Czasami sa to dystanse kilometrowe, czyli debil jeden z drugim chyba zadnego tlumika nie mial albo zwykla rure Nie rozumiem tego, co to za przyjemnosc taki halas - ja wole sobie po cichutku.
Tak czy siak, zostaje po nich rozpierducha w lesie, i wystraszone zwierzaki, ktore potem wylaza na drogi szukajac spokojnych miejsc Wiec ja jestem na nie - dopoki nie znikna takie w/w przyglupy, zero wjazdu do lasu.

* a droga lesna ma to do siebie, ze utwardza sie latami - i gdy jakis jelop zerwie wierzchnia wartwe, to zostaje piasek z korzeniami.. a wlasnie - jakos po piasku im sie jezdzic nie chce, albo za ciezko, umiejetnosci brak..
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 10:10   #15
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Również jestem przeciwny takim idiotą i nawet zdarzyło mi się takich kilka razy pogonić. Niestety powstawanie tego typu stron jest tylko dowodem na to, że mamy problem. Uwierzcie mi, że 90 % społeczeństwa ma nas za identycznych wariatów. Skoro przeciwnicy się organizują to może i my powinniśmy się zorganizować i pokazać, że są normalni ludzie jeżdżący w terenie. Jak spojrzycie dokładnie na tą stronę to zobaczycie, że nagonka jest na wszystko co wjeżdża do lasu !!! Nawet jeśli jeździ po drogach leśnych. Nagonka nie dotyczy tylko parków, ściółki leśnej itp, ale wszystkich terenów uznawanych za leśne.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 10:56   #16
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Bedzie niedlugo jak w cywilizowanych krajach ue, czyli do lasu zakaz wstepu dla wszystkich na pojazdach mechanicznych..........jednym slowem chujnia!!!!!!!!!!!!
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 11:06   #17
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 14 s
Domyślnie

Przecież u nas też nie można wjeżdżać do lasu. Dziwi mnie postawa piszących: jak niema zakazu to wjeżdżam. Zakaz jest wszędzie, nawet jak niema fizycznie powieszonego znaku. Wyjątkiem sa jedynie oznakowane drogi publiczne prowadzące do miejscowości.
I proszę nie pytać czy ja wjeżdżam czy nie. To niema nic do rzeczy
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 12:00   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

zakaz wjazdu do lasu jest powszechny i od lat, wiec nie kumam co za zdziwo Was ogarnelo. wolno jezdzic po drogach gminnych i obowiazuje na nich najzwyklejszy w swiecie kodeks ruchu drogowego. ja latam po utwardzonych drogach lesnych na seryjnym tlumiku i staram sie nie demolowac otoczenia - a jak mnie zatrzyma lesnik czy inny pan w czapce to stule uszy i przyjme mandat. dyskusja przypomina ta czy pluc na chodnik, lac w bramach i przejezdzac na czerwonym. powstaja i beda powstawac prywatne zamkniete tereny do upalania - zaplacisz to bedziesz katowal jak chcesz i na czym chcesz.

mam przyjaciol ktorzy z dzieciakami mieszkaja w lesniczowce w srodku lasu i to co wokol wyprawiaja idioci na quadach czy innych krosach przekracza ludzkie pojecie. strach puscic dzieciaki same.

caly cywilizowany swiat podjal takie decyzje wiec nie bardzo widze Szparagu jak rozwiazac taki problem. ustawic stanowiska z psychologami na skraju lasu zeby robili testy osobowosci? sprawdzali czy jest sie chamem, ignorantem i idiota?

prawo stanowi, ze do lasu sie nie wjeżdża - najpewniej dlatego, ze statystycznie przynosi to wiecej korzyści niż strat - i ja wierze w te interpretacje, widzac co raz kolejnego debila na przelotowce walacego w poprzek lasu.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 12:30   #19
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 4 godz 41 min 57 s
Domyślnie

Witam,

Zakaz wjazdu do lasu za wyjątkiem dróg gminnych i wyższej kategorii jest od lat, to prawda i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Mieszkam na skraju dużego lasu (są w nim 2 wydzielone rezerwaty przyrody) i prawie co weekend katują w nim sprzęty crossowcy, endurowcy czy quadowcy. Katują rownież przyrodę, zwierzaki i nas, mieszkających w okolicy ludzi. Wzdłuż lasu jest wąską, pseudoasfaltowa droga na której się wietrzą z prędkościami ponaddźwiękowymi. Kilka kilometrów dalej jest dawna żwirownia z torem motocrosowym, ogólnie dostępnym za free. Udało mi się kilku z nich zatrzymać w lesie, spokojnie pogadać i powiedzieć im o tym torze. I co z tego, dalej jeżdżą po lesie. Sam przez ten las wielokrotnie przejeżdżam, szutrową droga gminną, tylko trochę inaczej niż wyżej wymienieni. Bo tam mieszkam.
Ciekawe kto chce, aby pod jego domem robić chlew i straszyć nie tylko leśne, ale nawet domowe zwierzaki? Na pewno nikt. Zastanowienia się nad tym życzę śmigającym bez wyobraźni wszędzie, nie tylko po lesie.
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS

Ostatnio edytowane przez Kisiel : 03.11.2010 o 12:38 Powód: dodałem że są tam rezerwaty, dla pełnego obrazu
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2010, 12:40   #20
nicek27
 
nicek27's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Frankfurt/M
Posty: 987
Motocykl: Elefant 944ie
Przebieg: 54420
Galeria: Zdjęcia
nicek27 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 12 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekc Zobacz post
Bedzie niedlugo jak w cywilizowanych krajach ue, czyli do lasu zakaz wstepu dla wszystkich na pojazdach mechanicznych..........jednym slowem chujnia!!!!!!!!!!!!
W Niemczech to i na polnych zakaz ruchu jest. Jedynie tor zostaje..
__________________
Cagiva Elefant 944ie - jedyne co się może popsuć podczas jazdy to pogoda!
nicek27 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z działu GPS - http://quikmaps.com/ NaczelnyFilozof Mapy 1 18.07.2009 15:10
http://www.roadbook.pl/ ramires Inne tematy 3 25.10.2008 09:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.