Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2018, 20:18   #11
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał at.pawel Zobacz post
Marcin-BB, chodziło o ten przejazd ?
https://www.youtube.com/watch?v=Ovq64y0y8u4
fajny przejazd ale uważam że ci tamtesi ratownicy powinii się lepiej ubrać, niestety w tych ciemnych kurtkach są słabo widoczni
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 20:21   #12
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

....ogólnie wracajać do tematu MOTOAMBULANSA to:

Na początek chciałbym podziękować za miłe przyjecie i bardzo cenne rady, już wiem że musze "podnieść kierownice".

Odnośnie przepisów to sprawa wygląda następująco wiem że w pierwszym wątku trochę zamieszałem w przepisach ale sprawa legalnego motoambulansu jest bardzo skomplikowana i posłużyłem się dużymi uproszczeniami jednak pojawia się światełko w tunelu: w nowej ustawie pojawia się taka informacja:

"Motoambulans – motocyklowe zespoły ratownictwa medycznego funkcjonujące w okresie od 1 maja do 30 września i nie dłużej niż 12 godzin na dobę, w skład których wchodzi osoba wykonująca zadania w ramach stosunku pracy u dysponenta jednostki, o której mowa art. 32 ust. 1 pkt 2, w tym ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu, posiadający ważne zaświadczenie o ukończeniu kursu specjalistycznego."

Dodatkowo, dalej jest napisane coś w stylu że każde miasto powyżej 200 000 mieszkańców musi mieć motoambulans to dla tych co jeszcze nie wiedzą jakie zmiany nas czekają
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 20:29   #13
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

A jak wygląda kwestia rozliczeń finansowych za pojazd między właścicielem a szpitalem?
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 11:05   #14
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 23 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
A jak wygląda kwestia rozliczeń finansowych za pojazd między właścicielem a szpitalem?
Właścicielem będzie dysponent pogotowia, wiec o rozliczeniach ze szpitalem nie może być mowy. Pogotowie i szpitale (SOR) są ze sobą powiązane w systemie ale nie finansowo. Za motocykl będzie płaciło państwo (NFZ) jak do tej pory za każdą karetkę.
Wystawienie motocykla również będzie po stronie "pogotowia" czyli niejako - państwowo. Ciekawe czy uda się wykorzystać już jeżdżące (prywatne/fundacyjne itd) motocykle ratunkowe. Jeżeli dobrze rozumiem projekt ustawy nie daje takiej możliwości. Chyba że da się to jakoś obejść.... jak do tej pory w kilku miejscach

Z tego co piszą w projekcie ustawy (i z tego co rozumiem) na motocykl może wsiąść osoba która ukończyła kurs specjalistyczny czyli KDRM (?). Można taki kurs odbyć po (!) min. 5 latach pracy...jeżeli robi się go po raz pierwszy.
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 11:37   #15
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Ja to myślę że na temat rozliczeń to jeszcze w tej chwili za wcześnie aby pisać co i jak bo sama ustawa jest w fazie wdrażania i różnie z tym może być, to prawda nie będzie łatwo raczej nie ma na co liczyć aby NFZ zapłacił za podstawienie motocykla ale jak to bywa Polacy to bardzo mądry naród i zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 12:34   #16
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Pytam z ciekawości czy nie można by było takich motocykli przygotować i rzucić w leasing placówką
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 13:23   #17
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał at.pawel Zobacz post
Marcin-BB, chodziło o ten przejazd ?
https://www.youtube.com/watch?v=Ovq64y0y8u4
Nie ten konkretny, ale to mniej więcej miałem na myśli. Tamten filmik był dużo starszy, sprzed blisko 10 lat, i był w ścisłym centrum miasta.
Zwróćcie uwagę na moment, gdzie pierwszy ratownik omija osobówkę, która mu zajechała drogę- na 300 kg sprzęcie nie było by tak różowo. No i przejazdy przez trawniki itp.
Mastodonty 300-350 kg sprawdzą się na autostradzie, gdzie można grzać 200 km/h, ale w mieście najlepszym motoambulansem było by jakieś enduro- 400, max 600 ccm, w miarę lekkie i wąskie. Na takie rozwiązania musimy jednak poczekać, bo muszą się zmienić przepisy dot. moto- karetek.
Temat ubrania- też dyskusyjny. Albo konkretne ubranie z full ochraniaczami, ale wtedy ratownik nie może w nim siedzieć cały czas, tylko musi ubierać do wyjazdu- a to czas, albo właśnie lekkie ubrania, w których można dyżurować przez 12 godz, ale nie chronią zbyt dobrze przed upadkiem. Nie ma nic po środku.
Zróbmy jakiś zlot- spotkanie ratowników z forum , to sobie podyskutujemy, pouczymy jeden od drugiego, przy piwku lub ognisku? Temat rzeka i na forum będzie ciężko go przegadać.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 13:30   #18
at.pawel
 
at.pawel's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 219
Motocykl: RD04
Przebieg: 106000
Galeria: Zdjęcia
at.pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 23 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Zróbmy jakiś zlot- spotkanie ratowników z forum , to sobie podyskutujemy, pouczymy jeden od drugiego, przy piwku lub ognisku? Temat rzeka i na forum będzie ciężko go przegadać.
Pomysł pierwsza klasa !
Zlot zimowy czy wiosenny ?
at.pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 13:47   #19
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Wiosnę mamy tera, w maju będzie zima
A serio- temat do przemyślenia. Trzeba by tylko jakoś to rozgłosić, żeby dotarły osoby, które już jeżdżą motoambulansami i mogą coś pokazać, opowiedzieć.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.01.2018, 18:04   #20
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Africa jest już na miejscu, została dostarczona przez firme CAT, przyjechał kurier taką dużą solóweczką na pace miał coś takiego w rodzaju wózka do przewozenia motocykli, motocykl był zabezpieczony pasami i wszystko było dodatkowo zapakowane folią przezroczystą i kartonami, z tego co widziałem to wyglądało to na dobre i bezpieczne zapakowanie do transportu. Kurier miał na liscie przewozowym informację z prośbą o kontakt na 2h przed dostawą co uczynił. Sprawne rozładowanie, odpalenie motocykla i wszystko gra
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motoambulans w Bydgoszcz AmberBamber Inne tematy 43 13.09.2018 01:38
"PLR - POLSKA RAZEM – HONDA TRANSALP i SUZUKI FREEWIND" adamsluk Polska 36 18.03.2016 19:48
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 19.12.2009 00:45
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 02:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.