Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.11.2012, 11:40   #1
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie Jazda bez odpowiedniego ubrania po mieście!

...więc zaczne taki oto wątek, którego już byłem autorem na innym forum.
Oto mój archiwalny wpis z innego forum i proszę się do niego ustosunkowywać.

Taka naszła Orzepa dzisiaj konkluzja!!!
...ale do początku:
Miał ja dzisiaj spraw na mieście z tuzin, więc sobie pomyślał, że na korki to najlepszy TraktorR1200GS. Zawiesił laptopa przez szyje i jazda traktorzyć we Wrocław! Zatrzymuje sie na swiatłach i podjeżdża po mojej prawicy "młody" Adept motocyklizmu na Fazer'ze600, ubrany jak z książki UBARANIEpodstawąBEZPIECZEŃSTWAmotocyklisty...kask integral, kurtka skórzana, rękawice także, z protektorami, spodnie texowe i buty eleganckie wysokie...takie zawodowe/motocyklowe!
Odwracam się w kierunku Ziomka motonity i macham z uśmiechem numer-3 głową, a on patrząc na mnie PÓŁPRZYTOMNYM wzrokiem...zamrugał tylko oczami spod nie otwartej szybki!!!!
Ja jechał typowo na "cwaniaka"...ciemne okulary, kask a'la germańskie wojska motocyklowe, podczas wojny II światowej, spodzień i koszulina krótkie, oraz but sportowy na nie małych stopach!
Ja jeszcze z ciekawości przełączył komp w GSie z "clock" na "temp" i...i qrwa 30st celcjusza w cieniu!!!!!!

NO!!!...i doszli my do puenty:
Ja się pytam, czy Orzep lekko ubrany, przytomny, omiatany/chłodzony wiatrem NIE JEST BEZPIECZNIEJSZY W RUCHU MIEJSKIM, od upoconego Rycerza w kompletnym rynsztunku, ale z opóźnioną reakcją i skrępowanymi ruchami, oraz zaprzątniętą głową dojazdem do domu i zrzutem tego wszystkiego z siebie w piździec!
Ja się pytam Szanownych?!


Orzep na "cFaniaku"
p.s. mowa o jezdzie a nie wywrotce...bo wiadomo! Statystycznie wiecej jezdzimy jak sie wywracamy, a i wywrotek jest zawsze mniej jak PRZYTOMNI jestesmy, a nie umeczeni, zakochani, wqrwieni, upojeni, z rozwolnieniem w spodniach


...do ataku dordzy Afrykanerzy!
Pozdro Łorzep
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --

Ostatnio edytowane przez Orzep : 29.11.2012 o 12:04 Powód: no bo tak, a jak inaczej
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 11:45   #2
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,023
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Dlamnie to możesz i bez gaci ganiac to twoje zdrowie i jak onie dbasz tak ono cu służyć będzie
__________________
Kowal zawinił - cygana powiesili
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 11:51   #3
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Dlamnie to możesz i bez gaci ganiac to twoje zdrowie i jak onie dbasz tak ono cu służyć będzie
...odpowiedzi na pytanie nie było
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --

Ostatnio edytowane przez Orzep : 29.11.2012 o 11:51 Powód: nerwówka ;)
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:03   #4
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

http://www.motocykl-online.pl/artyku...i-na-motocyklu

cyt "Wyjeżdżasz - drogi Czytelniku - ze swojego osiedla. Jesteś więc na drodze podporządkowanej (gdyż jest to - w rozumieniu przepisów - droga osiedlowa) i włączając się do ruchu źle oceniłeś miejsce skrętu i przód Twojego samochodu przez moment wystaje na drugi pas dla jadących z naprzeciwka. Pech chce, że jedzie tam motocyklista. Całe szczęście zgodnie z przepisami i rozsądkiem w prawej ręce (gdzie znajduje się manetka). Skutek jest taki, że musnąłeś jego motocykl, który się niestety wywraca. Motocyklista szoruje „tyłkiem” po asfalcie i zatrzymuje się kawałek dalej. I tutaj zaczyna mieć dla Ciebie znaczenie jak on jest ubrany. Jeżeli nie ma rękawiczek i/lub solidnych spodni i/lub butów (momentalnie się je gubi podczas kraksy jeżeli są to zwykłe „adidasy”) z tego niewinnego „szlifu” szykują się dla Ciebie poważne konsekwencje. Być może po raz pierwszy w życiu otrzymasz wyrok sądowy!!! Będziesz miał poważne problemy przy zmianie pracy, kupowaniu komórki, czy braniu kredytu na mieszkanie. Mógłbyś teraz zapytać - ALE DLACZEGO? Ok - to moja wina; zagapiłem się i jestem winien - ale czemu nie zwykły mandat i punkty karne? A to dlatego, że te otarcia na pewno będą na tyle poważne, że otrzyma on zwolnienie przekraczające 7 dni. A to dla Ciebie oznacza, że spowodowałeś wypadek, a nie kolizję. Są ranni, poszkodowani. Masz sprawę sądową. Jeżeli w tej samej sytuacji kierowca na motocyklu jest świetnie (i drogo!!!) ubrany - ratuje nie tylko sobie skórę, ale i Tobie. Zarówno dosłownie, jak i w przenośni! Doceńmy zatem tych rozsądnych motocyklistów, którzy niekoniecznie dbają o swój wizerunek, ale i Twoje bezpieczeństwo!"
To mniej więcej moje zdanie więc nie chce mi się pisać od nowa. W tamtym wątku (ADV) już się "naudzielałem".
Ja zawsze jeżdżę ubrany cały i spodnie spięte z kurtką. Tyle, że ja nie lansuje się po placu solnym ani nie jeżdżę w koło rynku więc aż tak mi nie jest gorąco
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:03   #5
Miras Sc
SOmalijczyk
 
Miras Sc's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: SOsnowiec
Posty: 766
Motocykl: 1090 AdvR
Miras Sc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 43 min 0
Domyślnie

Widać wyraźnie Orzepie, że bez wpisu na forum godziny wytrzymać nie możesz . Jak nikt już nic nie pisze w temacie o BMW, to chociaż możesz prowokację w jakimś kontrowersyjnym temacie uskutecznić, byle coś pisać. Ale to moje subiektywne odczucie.

A Pałeł ci dobrze napisał, jak o siebie dbasz, takiego się masz.

Pozdro i byle do wiosny
Miras Sc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:07   #6
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Wiadomo, że jak pot zalewa oczy i gotujesz się w ciuchach to i reakcja jest słaba, pewnie jak po pifku, czy trzech. Dlatego na lato w mieście preferuje buzer, lekkie spodnie motocyklowe typu jeans, lżejsze buty, ale też moto. Jednak trzeba o swoją dupe dbać, nie gotować, ale i nie wystawiać na ścierający asfalt.
Czyli przynajmniej 2 komplety ciuchów trza mieć na motóra.
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:09   #7
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,009
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 7 godz 7 min 16 s
Domyślnie

Jeśli masz na myśli bezpieczeństwo jako szybszą reakcję na panujące warunki/zdarzenia drogowe to na pewno ty byłeś górą. Ja mimo wszystko preferuję przy takim upale strój luźny jak ty, ale uzupełniony o jakieś ochraniacze (kolana, łokcie itd.).
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:14   #8
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
...Tyle, że ja nie lansuje się po placu solnym ani nie jeżdżę w koło rynku więc aż tak mi nie jest gorąco
Ja chyba też
...bywa czasami tak, ze trzeba cały dzień po mieście walczyć na moto i jak się czujesz jeżdżąć na moto w pełnym rynsztunku?
Jak "książka" przykazuje...
Przytomnyś i ogarniający wszystko przy +30stc, w wiecznym korku?
Czyż nie czujesz się tak wracając do domu, jakbyś to wszystko przebiegł?

MirasSc mogę powiedzieć tylko...
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:47   #9
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 38 min 31 s
Domyślnie

Moim zdaniem w warunkach miejskich jak jest bardzo gorąco:
-Kask - lepiej mieć "normalny" nie hełm hitlerowski. Ja w upały latam w policyjnym typu "jet"
- Spodnie długie - zwykłe bawełniane, w krótkich potrafi osa między jajka wlecieć.
- Jak jadę skuterem to buty dowolne - nawet klapki, motocyklem solidniesze żeby nogi nie skręcić.
Wywaliłem się raz w życiu na asfalcie w okolicach 50..(dr bigiem) Skończyło się na lekkich otarciach na kolanie, kostce, łokciu - nic poważnego. Nic co by mnie nauczyło jeździć zawsze w ubiorze motocyklowym. Jak jadę bez kurtki lub zbroi- zazwyczaj po mieście i skuterem jadę raczej trochę wolniej i ostrożniej niż w pełnym rynsztunku. Podkreślę jeszcze że po mieście latam głownie skuterem 125 cm i po centrum - tylko w 2 miejscach rozpędzam się pow 70km/h .
Doświadczenie: Wcześniej od czasu do czasu, przez ostatnie 5 lat latam praktycznie codziennie do roboty jednośladem - włącznie z zimami.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 29.11.2012 o 12:54
motormaniak jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2012, 12:49   #10
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
Ja się pytam, czy Orzep lekko ubrany, przytomny, omiatany/chłodzony wiatrem NIE JEST BEZPIECZNIEJSZY W RUCHU MIEJSKIM
Wg mnie zdecydowanie nie jest się w takim układzie bezpiecznym. Wszak w mieście na wiele czynników nie mamy wpływu...

Cytat:
Napisał Orzep Zobacz post
Czyż nie czujesz się tak wracając do domu, jakbyś to wszystko przebiegł?
Łorzep, może masz za ciężki motór?

Ale do meritum:
1. "Twoja D... Twoja sprawa" można w japonkach i szortach plażowych na 200konnym ścigu latać, będzie pan Zdrapka kiedyś i tyle, ale raczej nikogo więcej nie uszkodzi.
2. ja w upały latam w zbroi, dżinsach/krótkich spodenkach, ale nakolanniki zawsze mam na sobie, jasny kask crossowy z goglami i jest całkiem znośnie (do 35 st, powyżej to i tak ciężko przeżyć )
3. ciuchy z wypinaną membraną, z dobrą wentylacją, w kolorze każdym tylko NIE CZARNYM i też jest znośnie (mam 2 kurtki na moto, obie szaro-srebrne i nie gotuję się za bardzo, ale i tak wolę zbroję, najlepiej też nie czarną )

Polecam artykuł (już był kiedyś na forum): http://www.motogen.pl/Swiat-wedlug-W...pka,11818.html

PS. winter is coming...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 29.11.2012 o 12:56
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
OFF-ROAD w mieście dzikus 1200 Imprezy forum AT i zloty ogólne 11 21.06.2008 15:58
Ubrania Spool ramires Archiwum 5 23.05.2008 19:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.