Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.01.2012, 22:01   #11
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Dzięki Panowie

Bardzo dużo konkretów i już mi się przejaśnia - choć wybór wciąż nie jest oczywisty.
Oba modele mają swoje zalety i wady teraz mogę spokojnie się zastanawiać na czym mi bardziej zależy. Pomocną uwaga była uwaga o marginesie finansowym - planowałem kupić sprzęt i wiele nie inwestować góra tysiak na kosmetykę, teraz widzę że to mrzonki. Potrzebny mi większy margines ;(

Co do dalszych wypadów to nie planuję na tym sprzęcie robić wielu kilometrów po czarny - jeżeli już to laweta lub kurier w miejsce docelowe. TA sobie zostawiam do czarnego.

Kwestie techniczne też mają znaczenie bo demonem mechaniki nie jestem.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2012, 22:58   #12
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 3 godz 31 min 41 s
Domyślnie

i tak weźmiesz drz , jek większość afrykanerów
Z tymi wydatkami to trochę racja ale aż tak mocno nie bierz tego do siebie bo 2 tys to sporo a nie ma reguły że do każdego nowokupowanego enduraka trzeba tyle dokładać.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2012, 23:39   #13
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Zastanów się dobrze jak chcesz używać tego motocykla. Ja zastanawiałem się nad WR ale po researchu doszedłem do wniosku że starsze modele wiążą się dla mnie ze zbyt dużym ryzykiem napraw (nie wiem jak 450). DRZ w dobrym stanie nie powinna zrobić żadnej niespodzianki przez dłuższy czas. Jak już ktoś wcześniej napisał motocykl ten jest jednak bardziej enduro niż do wyczynu i szaleństw ale dzięki temu można zabrać DRZ na mniejszą wyprawę bez obaw. Ja kupiłem wersję S na początku było super ale jeżdżąc na mniejszym motocyklu granica tego co można mi się szybko przesunęła i z czasem chciałem więcej. DRZ wjeżdżam w miejsca które na KLR650 kojarzyły mi się z czymś czego przejechać się nie da. Założyłem polecany na thumpertalk.com zestaw dysz JDJet KIT i naprawdę działa. Motocykl idzie na koło bez żadnych oporów kiedy tylko chce czego wcześniej nie mogłem powiedzieć a dalej mam przełożenie 15-44. Gdybym miał kupić jeszcze raz kupiłbym wersję E i zmieniłbym tylną część ramy i przednią lampę. Gaźnik FCR w E sprawdza sie dużo lepiej w sytuacji gdzie trzeba w czasie jazdy szybko poderwać koło. CV z S-ki zawsze będzie miał chwile opóźnienia i to czasem przeszkadza np jak nagle trzeba przeskoczyć pół metrowy rów wykopany w poprzek drogi. Jeżeli chodzi o DR 650 SE to jest to fajny motocykl ale myślę że jak masz TA to nie o to tobie chodzi. W terenie DR fajnie jeździ ale to co na DR sprawia trudność na DRZ jest dziecinnie proste. Od DRZ w terenie jest wiele lepszych motocykli ale coś kosztem czegoś. Jeżeli chce się jeździć enduro małym kosztem bez ryzyka napraw to jest to mój typ. Jeżeli chcesz jeździć ostrzej, stać ciebie na droższy serwis to szukaj czegoś innego. Ja po przejażdżce np KTM 450EXC lub dowolnym innym przez dwa dni nie mogę patrzeć na DRZ i mam ochotę go sprzedać ale po dwóch dniach rozsądek wraca do łask. Jak słyszę te "2 kg śrubek" dzwoniące w silniku KTM to jakoś nie mogę się zebrać na zaufanie do tego motocykla. Nie czuje się dobrze psychicznie jak jadę 80km/h w terenie i dalej słyszę jak coś stuka w silniku. Jednak pewne jest ze jeżeli zamienię kiedyś na coś DRZ to będzie pomarańczowe bo te motocykle naprawdę dobrze jeżdżą. No niektórzy mogą narzekać na nadmiar mocy

Ostatnio edytowane przez Marcin.111 : 07.01.2012 o 23:45
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 02:24   #14
makaron
 
makaron's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 85
Motocykl: 990 adv
makaron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 18 min 44 s
Domyślnie

Bardzo dobre podsumowanie, podpisuję się oboma ręcami
zombi kupi co kupi - trochę pojeździ i będzie wiedział co tak naprawdę potrzebuje...
I jeszcze parę słów na chłodno: fakt - na początku trzeba włożyć parę złotych w każdy sprzęt, niezależnie od wieku i pochodzenia, nigdy bowiem nie wie się co tak naprawdę się z nim działo, nawet w wypadku kiedy kupuje się od najlepszego kumpla...
Prawda jest jednak zawsze taka sama - tak się ma jak się dba i to działa niezależnie od marki czy rocznika.
...A pół kilo gwoździ grzechoczących w silniku KTM-a wcale nie musi oznaczać zbliżającego się nieuchronnie remontu...

pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnej niedzieli...
makaron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 09:13   #15
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Moim zdaniem DRZ na przełożeniu 15 45 nie nadaje sie do jazdy po krzaczorach ( za szybka dwójka i trójka na tych dwóch najważniejszych biegach ), po zamianie na 15 50 i wywaleniu oryginalnego komina motocykl zaczyna zdecydowanie lepiej jeździć . Najlepsze przełożenie dla mnie to 15 52 , wówczas guma z gazu to żaden problem nawet na czwórce , mówię o wersji S , bo takie miałem . Co do kosztów , to można szkłem dupę utrzeć , tylko czy warto .
Odpowiednio przygotowana Africa na przełożeniu 16 52 w rękach dobrego kierownika zawstydzić nie jedno lekkie moto w krzokach .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 10:32   #16
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,750
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 15 godz 58 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin.111 Zobacz post
Założyłem polecany na thumpertalk.com zestaw dysz JDJet KIT i naprawdę działa. Motocykl idzie na koło bez żadnych oporów kiedy tylko chce czego wcześniej nie mogłem powiedzieć a dalej mam przełożenie 15-44.
Gdzie kupowałeś ten kit i za ile- rozumiem że masz gaźnik Mikuni
Robiłeś 3x3 dziurę
Co jeszcze po zmianie trzeba zrobić - regulacja - jak możesz opisz - niby jest wszystko na Thumpertalku ale nie ma jak sie dowiedzieć od swojego
Ile pali po modyfikacjach
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Moim zdaniem DRZ na przełożeniu 15 45 nie nadaje sie do jazdy po krzaczorach ( za szybka dwójka i trójka na tych dwóch najważniejszych biegach ), po zamianie na 15 50 i wywaleniu oryginalnego komina motocykl zaczyna zdecydowanie lepiej jeździć . Najlepsze przełożenie dla mnie to 15 52 , wówczas guma z gazu to żaden problem nawet na czwórce , mówię o wersji S , bo takie miałem . .
Adagiio ja mam DRZ SM i wkurza mnie przełożenie 14/41 jakie mam - niestety jest to 110 ogniw łańcucha. Jak myślisz założyć 13 z przodu - trochę się boje o ślizg - czy też przedłużyć łańcuch do 112 ogniw i zmienić tył np na 48 - będzie podobnie jak proponujesz - zmieniać łańcucha trochę szkoda bo prawie nówka...a trochę z kasy się wypłukałem ostatnio
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 11:19   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Stosuję taką zasadę że w moim motocyklu nie zamieniam przedniej zębatki , pozostawiam tą fabryczną i przy wymianie zakładam oryginał ( tej samej marki co zakłada fabryka ) . Na tył sprawdzonej firmy w zależności od moto jest to 50 lub 52 , czasem na Rumunię stosuję 54 ale tylko wtedy gdy w palnie są bardzo ostre podjazdy . Łańcuch trzeba w takim wypadku stosować dłuższy od standartowego , co przy zmianie kół na SM może być problematyczne ze względu na brak możliwości odpowiedniego naciągu .
Tfu , tfu , stosując tą zasadę nie miałem problemu z zerwanym łańcuchem i z zębatką która niespodziewanie traci zęby przy stawianiu na gumę czy ostrym piłowaniu po kamolach na podjazdach . Widziałem już sporo motocykli z roztrzaskaną obudową i rozerwanym iskrownikiem .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 08.01.2012 o 11:34
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 11:30   #18
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Pamiętaj też że kupując motocykl nie wiążesz się z nim na całe życie, pojeździsz sezon i wtedy jak nie będzie Ci pasował to sprzedasz i kupisz coś innego.
Tym bardziej że to drugie moto do zabawy.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 13:58   #19
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja kupiłem na seryjnym przełożeniu S a nawet z oryginalnym zestawem zamontowanym w fabryce. Potwierdzam że jest to za szybkie przełożenie w teren i w najbliższym czasie planuje zmianę na 14-47 (takie jest seryjnie w E). Na thumpertalk.com wszyscy twierdzą że jest to optymalne przełożenie do offu i na asfalcie też da radę. Pojeździłem trochę na takim przełożeniu i potwierdzam że mi odpowiada. Na wersji S jazda blisko 110 wydaje się optymalna dla silnika na asfalcie na wersji jak w E w tym samym momencie jest niewiele ponad 90 ale da się jechać. Później już jest piłowanie silnika.
Pozwoliłem sobie zrobić porównanie przełożeń. Kiedyś zrobiłem dla siebie pierwsze 3 teraz dopisałem pozostałe 2 na potrzeby poprzednich postów. Patrząc na cyfry Adagio ma takie same odczucia jak większość ludzi tylko uzyskał to innymi zębatkami.

Zębatki Ratio Prędkości przy tych samych obrotach silnika
15-44 0,340 125 115 105
14-47 0,297 109 100 91
15-47 0,319 117 107 98
14-41 0,341 125 115 105
15-50 0,300 110 101 92

Nasuwa się pytanie po co w SM inne przełożenie jak jest prawie identyczne jak w S.

JDJet Kit nie jest tani niestety. Można się zastanowić czy nie dołożyć i nie kupić używanego FCRa. Ja kupiłem w Thumpertalk store. Jest tam najtaniej a mimo to razem z śrubą regulacji mieszanki Kintech wyszło 280pln. Do tego oczywiście 3x3 mod jest "must be". Jest dużo różnych kitów do DRZ ale większość twierdzi że JD jest najlepszy bo ma inaczej wyciętą iglice. W zestawie jest też drugi zestaw na duże wysokości npm ale to raczej na wyjazdy bo w Polsce niema gdzie go używać. Seryjnie silnik DRZ ma zbyt ubogą mieszankę ze względu na ekologie. Zmiana dysz jest obowiązkowa, silnik mniej się grzeje i dużo lepiej chodzi. Do pełnego wykorzystania silnika przydałby się inny wydech. Ja planowałem ale jak pojeździłem na głośniejszym wydechu to szybko mi przeszło. W naszych warunkach jest lepiej jak człowieka nie słychać 5km dalej. Kolega który miał ten wydech też już zrezygnował i wrócił do seryjnego.

Nie wiem jak 2007 wersja CH ale niektóre europejki miały w gaźniku taki elektrozawór od dołu. Jeżeli to masz to to wywal bo to tez jest tylko ekologia i ogranicza moc na pierwszych 3 biegach. Jak zaworek jest otwarty to iglica nie unosi się w pełnym zakresie. Najprościej zaślepić wężyk do pokrywy nad membraną w gaźniku.

W DRZ warto zrobić:
- Jetting gaźnika + 3x3mod (nigdy sam 3x3 bez dysz!!!)
- uszczelnienie pompy wody (prędzej czy później zacznie cieknąć bez tego, jezeli juz cieknie to tez pomoże - koszt znikomy jak się nie popsuje uszczelki pokrywy silnika)
- przyklejenie śrub na alternatorze i przełożeniu wstępnym w silniku (wszystko pod lewym deklem silnika).
- w wersjach przed 2003 wymiana napinacza łańcuszka rozrządu. Później był poprawiony ale i tak warto zrobić MCCT - manualny napinacz. Żywotność łańcuszka rozrządu rośnie wtedy wielokrotnie. Sprytny tokarz przerobi stary automatyczny na MCCT i nie trzeba będzie płacić za nową część.
- przełożenie 14-47 jeżeli ma być off
- osłony dekli silnika - dekielki są z cienkiego magnezu i bardzo łatwo je uszkodzić.
- osłona silnika
- wymiana kierownicy - oryginał się łatwo krzywi
- do S warto dołożyć trzymaki opon
Reszta to już wedle uznania. Według moich obliczeń w DRZ koszt wszystkich dodatków razem z nowym napędem, oponami, osłonami dłoni i silnika, kierownicą itp to 3tyś PLN. Ja w tym koszcie mam też duży zbiornik paliwa JMS ale przyznaje że udało mi się go tanio kupić.

Cytat:
Napisał makaron Zobacz post
...A pół kilo gwoździ grzechoczących w silniku KTM-a wcale nie musi oznaczać zbliżającego się nieuchronnie remontu...
Wiem że ten typ tak ma ale jakoś nie czuje się z tym dobrze. Wiem że można tak przejechać wiele tysięcy km ale wole jak w silniku nic nie stuka a jak zacznie to jest znak że trzeba zajrzeć do niego. To tak jak w tym starym kawale o KTM co stoi kilku gości i porównują który jak stuka i czy to dalej jest normalnie czy to coś nowego. Kwestia zaufania do sprzętu że nie będę go musiał na plecach wynosić z jakiejś czarnej d...y kiedyś i pchać po offie nie wiadomo ile do pierwszej cywilizacji.

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
DRZ S od 2003 , SM,i E mają regulacje zawiasu.
Poza tym drz łatwo sprzedać - o Yamahach różnie mówią
Jeszcze jedno - drz ma taki rozkład masy że przód jest za ciężki - może to trochę przeszkadzać przy skakaniu, ale bez przesady
Regulacje miały już modele z 2002. POza tym model 2002 i 2003 S-ki ma takie samo zawieszenie jak E.
Co do ciężkości przodu to nie wiem jak ze skakaniem bo nie mam porównania ale ja odniosłem wrażenie że przód jest za lekki. Na takich bardziej ekstremalnie stromych podjazdach na KLR wjeżdżałem bez żadnego problemu a na DRZ muszę leżeć na samej kierownicy a i tak przednie koło się podnosi. Śmieje się że czasem wjeżdżam na supermena bo przód się podniesie ja spadam do tyłu żeby nie polecieć z motocyklem na plecy jednak nie odpuszczam gazu i motocykl mnie wyciąga na leżąco na kanapie na górkę.

Ostatnio edytowane przez Marcin.111 : 08.01.2012 o 14:28
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 15:06   #20
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,750
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 15 godz 58 min 7 s
Domyślnie

Łoł -fajny opis .

Co do przełożenia SM ma fabrycznie 15/41 - jedyne co mi przychodzi do głowy to to że kółka są małe i dlatego mała zębatka z tyłu .

Z tym elektrozaworem wyślę ci któregoś dnia fotki gaźnika- lookniesz co to i jak wywalić .
A mam jeszcze do was pytanie - ile mniej więcej DRZ może przejechać na fabrycznym łańcuszku z fabrycznym napinaczem (u mnie powoli szykuje sie wymiana) - mam niestety rozdupczony licznik i nie wiem ile moja może mieć przebiegu

Co do dodatków to ja już mam wydech Leosia i osłony dekli.
Z przykręcaniem śrub na locktite słyszałem że w młodszych rocznikach nie trzeba już tego robić - robią to w fabryce
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda XR 400, 600, 650 - Porównanie Olek Inne - dyskusja ogólna 46 09.04.2013 23:12
porównanie - plusy i minusy kasków ... yarecky2000 Kaski 73 15.09.2009 22:06
małe porównanie chłodnic pałeł Układ chlodzenia 3 10.08.2009 23:16
Afripedia - porównanie RD07 i RD07A podos Regularne czynności serwisowe 24 01.07.2008 08:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.