Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2013, 00:37   #1
szparag

szparag's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie Ten świat jest chory a ludzie są źli, tylko po co ?

Nie sądziłem, że coś takiego mnie spotka w życiu, ale jednak spotkało. Opowiem wam pewną historię o tym jacy są ludzie. Nie wiem dlaczego to robię chyba dlatego, że sam w to nie wierzę.
Jak zapewne niektórzy z was wiedzą użyczamy czasami miejsca do składowania motocykli i bagaży ekipą wyjeżdżającym w różne strony świata. Jak zwykle jedna z ekip pakowała się u nas, poza jednym motocyklem, którego dotyczy problem. Wszystko przebiegało jak zawsze ludzie przywieźli do nas bagaże i motocykle, ktoś je później zabrał, zapakował na busa i karawana ruszyła. Ten motocykl nie był pakowany u nas, był co prawda u nas a dokładnie nie u nas a u Huberta wymieniać gumy. Ten ktoś kto jest kto jest właścicielem tego motocykla obudził się z paroma rzeczami zbyt późno, więc przy zwykłej koleżeńskiej rozmowie doradziłem gdzie i jak najlepiej zrobić przegląd oczywiście z autoryzacją która na gwarancji jest wymagana.
Karawana ruszyła, jak zwykle bez problemów.
Problem pojawił się po powrocie. Rozładunek odbywał się u nas w firmie, jak zwykle po koleżeńsku pomogliśmy użyczając, miejsca, najazdu i siły fizycznej. Niestety motocykl o którym piszę był również w tej grupie. Przewoźnik który organizował wyjazd zdjął ten motocykl z samochodu i podprowadził pod drzwi naszej firmy, poprosiłem go by przestawił go na trawnik, bo tu jeżdżą samochody i ktoś może go szturchnąć, a tam będzie bezpieczniej, przy okazji zauważyłem, że w tym motocyklu całkowicie skończyły się klocki z tyłu i nieźle poorały tarczę.Powiedziałem organizatorowi wycieczki by zwrócił właścicielowi motocykla uwagę. Nie minęło dwie, no może minęło pięć minut i pojawił się właściciel motocykla wraz z małżonką. Absolutnie nie interesowałem się resztą, rzuciłem tylko na powitanie by wymienił sobie klocki bo mu tarczę blachy zżarły. Niby normalny rozładunek, jak wiele innych. Zapomniałem o problemie, bo nie wątpliwie takie transporty są dla nas problem, angażują nasz czas i odrywają od normalnej roboty.
Niestety nie był to koniec. Kilka dni później spotykam się z organizatorem tej wyprawy, przy załadunku i przygotowaniach do następnej, a ze względu na to że jesteśmy kolegami, opowiada mi o tym jakiego otrzymał sms-a a nawet mi go pokazuje. Brzmi on tak :" Hej, wychodzi mi że śruby ukradli mi u szparaga w stajni w momencie gdy byliśmy w środku i się przebierałem. Przykre jest to ze zrobił to motocyklista i mechanik do którego czlowiek powinien mieć zaufanie. Dobrze ze latający blotnik nie wkrencilo w kolo i nic sie nie stalo nikomu. Za 40 zł staracil w moich oczach wszystko."
Z opowieści Przewoźnika, chodziło o śruby przedniego błotnika, które podobno z premedytacją ukradłem z owego motocykla podczas gdy jego właściciel się przebierał u nas w firmie.
Reszta jest dla mnie nie do opowiedzenia bez używania stada wulgaryzmów itp . Zastanawiam się cały czas o co chodzi i jakim trzeba być człowiekiem, jak wiele trzeba zrobić złych rzeczy by na coś takiego wpaść, nikt kto nie jest zły nie wpadł by na takie coś.
Mam nadzieje , że osoba która jest właścicielem tego motocykla a wiem, że jest na tym forum, przedstawi swoją wersję zdarzeń i powie publicznie dlaczego nazwała mnie złodziejem. Chętnie opowiem resztę, ponieważ to nie koniec knucia wyimaginowanych historii tegoż człowieka, ale niech najpierw się odezwie i publicznie przedstawi swoją wersję zdarzeń.
Po raz kolejny przekonałem się o tym, że każdy dobry uczynek musi zostać przykładnie ukarany.
Pozdrawiam .
Szparag.

Ostatnio edytowane przez szparag : 15.06.2013 o 01:12
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 01:00   #2
szymon25

szymon25's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Morszków/Warszawa
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 3 min 26 s
Domyślnie

karma wraca...
Stary 15.06.2013, 01:23   #3
zombi

Miasto: Gdańsk
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 11 godz 49 min 58 s
Domyślnie

Ja dodam tylko, że ostatnio u Szparaga zostawiłem auto razem z kluczykami na 10 dni. Mam wszystki śruby, skarpetki i majtarasy. Pomówienie tego człowieka jest śmieszne.

Dzięki za pomoc, a "ufolomi" się nie przejmuj.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 01:38   #4
sagattic

sagattic's Avatar

Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Wow... no normalnie mnie zatkało...

Kiedyś przez forum kupowałem błotnik (oryginał) i jak przyszła paczka, to musiałem się upominać od sprzedającego nr. konta, gdzie mam przelać kasę A poza forum jestem dla Was przecież anonimowy.

Możemy (jako forumowicze) mieć różne poglądy, spierać się w różnych sprawach, ale (jako czarnuchy) takie rzeczy po prostu się nie zdarzają.

Życzę... w sumie to nawet nie wiem czego życzyć, bo sytuacja niepojęta
Stary 15.06.2013, 01:47   #5
szparag

szparag's Avatar

Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Wiesz najgorsze jest to, że to jest nasz, w sumie już wasz kolega z forum. Mam nadzieję , że ma na tyle jaj, że sam się ujawni i przedstawi swoją wersję zdarzeń.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 08:10   #6
dopra

dopra's Avatar

Miasto: Poznań
Motocykl: DR650SE
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 22 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Mam nadzieję , że ma na tyle jaj, że sam się ujawni i przedstawi swoją wersję zdarzeń.
Nie sądzę
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 08:33   #7
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....

Vooytas's Avatar

Miasto: Mikołów
Motocykl: Vespa x 6
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 21 godz 55 min 0
Domyślnie

Trzeba przyznać że takie śruby sa kuszące....
Na pewno można się za nie pobudować

U nas funkcjonuje stare powiedzenie które niestety się często sprawdza:
"Nierób nikomu dobrze, to sam nie będziesz miał źle"
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 08:36   #8
Dzieju

Zapłaciłem składkę :)

Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 3 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szparag Zobacz post
Po raz kolejny przekonałem się o tym, że każdy dobry uczynek musi zostać przykładnie ukarany.
To nie tak, jest odwrotnie , każdy dobry uczynek leci w przestrzeń i wraca do nas kiedyś , od kogoś ....
Ze złymi jest tak samo , robiąc źle wcześniej czy później to do wysyłającego wróci.
W przyrodzie istnieje równowaga.
Słuchałem tego będąc u Was , trudno zrozumieć czym się taki człowiek kierował ale kiedyś życie mu wyrówna.
Też jestem ciekaw czy się ujawni choć bardzo watpię.
Stary 15.06.2013, 09:00   #9
Evvil

Evvil's Avatar

Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 8 min 38 s
Domyślnie

Najssssss.... wery najsssss........
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.06.2013, 09:13   #10
Ludwik Perney

Ludwik Perney's Avatar

Miasto: Bielsko-Biała
Motocykl: RD07
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 23 godz 35 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
każdy dobry uczynek leci w przestrzeń i wraca do nas kiedyś , od kogoś ....
Ze złymi jest tak samo , robiąc źle wcześniej czy później to do wysyłającego wróci.
To chyba Pocztą Polską :-))
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania