Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2010, 08:44   #11
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Dzięki za odzew.
Gwarancji to nigdy nie ma. Tego jestem świadom. Liczę raczej na zaskoczenie i spłoszenie złodzieja.
W dalszym ciągu czekam na odp. czy 105 db. to dużo czy mało. W którymś z linków znalazłem 120 db.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2010, 09:20   #12
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 47 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Oprócz czujek PIR dołóż kontraktron na drzwi i okna.
Wstaw syrenę wewnątrz, psychologiczne działa jak już "zły człowiek" jest w garażu.
Co do syreny zewnętrznej to osobiście zrezygnowałem z niej. Mało kto na nie reaguje, a pretensji jest sporo jak włączy ci się syrena na kilka godzin. Najlepszym rozwiązaniem jest monitoring firmy ochroniarskiej. nie są to wielkie pieniądze. A jak jesteś poza miastem/zasięgiem to masz pewność że po 5-10 min ktoś tam już jest.
Z producentów to bierz SATELA lub PARADOXa i tylko na kablach.
Dobrze powiedziane.

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Co do syreny wewnątrz to się zgadzam. Kiedyś wszedłem do firmy i zamiast rozbroić alarm to go uzbroiłem. Osz w mordę, nie da się skupić na niczym taki hałas. Dobrze, że miałem kask przy sobie
A co do firmy ochroniarskiej to jak był włam zdążyli wynieść wszystkie monitory i chyba nie tylko. I to podobno niejeden raz. Dopiero kraty w oknach pomogły i jest spokój.
Alarm owszem ale to jeszcze nie gwarancja.
To zależy - jak nie masz umowy z firmą - to lipa. Polecam czytać i podpisywać dobre umowy (firm jest sporo), w której ujęte są takie kwestie jak czas i okres dojazdu, wiek ochroniarzy, ich zakres odpowiedzialności itp., itd. Oczywiście do tego polisa OC (dobra) spółki - w razie co odzyskujesz większość kasy, a ochrona nie walczy z roszczeniem.

Koszty - w Wawie dla obiektu o średnim zagrożeniu kradzieżowym od 50 zł / miesięcznie. Koszt instalacji - od 300 do 1200 zł. Spokój bezcenny
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2010, 09:30   #13
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

moim zdaniem, 105 jest wystarczające. Skuteczność alarmu mierzona nie jest w db. Teoretycznie syrena ma na celu powiadomić otoczenie o włamaniu, takie stare "ludzie łapcie złodzieja". Ale ludziska mają to w d... . Sąsiedzi, przechodnie reagują dopiero jak się wkurwią bo im przeszkadza. A jest to czas reakcji na tyle długi, że dla złodziej zwinie się w tym czasie.
Z tego punktu 105 czy 120 to wszytko jedno. Ważniejsze czy syrena ma własne zasilenie (akumulator) - po odcięciu wyje dalej przez jakiś czas. Ale to są mrzonki. U siebie rozkręcałem wyjącą syrenę z drabiny i nikt z przechodniów nawet głowy nie podniósł.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2010, 12:00   #14
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,348
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 16 min 51 s
Domyślnie

PKT 1 - C-4 , gilotyna obcinająca łapę jak wsadzi do środka , 220V , jakaś zapadnia przy wejściu lub coś spadające z sufitu........ obowiązkowo z widocznym napisem WEJŚCIE GROZI ŚMIRCIĄ LUB KALECTWEM ......
PKT 2 -Jeśli wolisz mniej skuteczne to zrób takie drzwi i zamkniecie żeby skutecznie zniechęcić złodzieja, bo i komu by się chciało włamywać ze 3 godziny.
Do tego dołóż syrenę min 120( ale zabezpieczoną przed wyłączeniem czy uszkodzeniem) najlepiej w pudle rezonansowym co by podbijało dźwięk plus migające koguty gdzieś wysoko.Możesz też puścić z kolumny np 50W nagranie " UWAGA ZŁODZIEJ....... " na cały regulator. Powiadomienia i inne dodatki przydatne.
Tak czy inaczej jestem za pierwszymi rozwiązaniami drugie to raczej tylko prewencja.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 22.09.2010 o 12:07
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2010, 17:13   #15
torak
 
torak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 956
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 45 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
PKT 1 - C-4 , gilotyna obcinająca łapę jak wsadzi do środka , 220V , jakaś zapadnia przy wejściu lub coś spadające z sufitu........ obowiązkowo z widocznym napisem WEJŚCIE GROZI ŚMIRCIĄ LUB KALECTWEM ......
Nie będę się ze złodziejem włóczył po sądach
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
PKT 2 -Jeśli wolisz mniej skuteczne to zrób takie drzwi i zamkniecie żeby skutecznie zniechęcić złodzieja, bo i komu by się chciało włamywać ze 3 godziny.
Tak bym wolał. Niestety brama garażowa standardowa (segmentowa) otwierana do góry z pilota. Nie wiele z tym da się zmotać.
Takie pancerne drzwi zrobiłem kiedyś w piwnicy ze wzgl. na rowery. 10 lat spokoju.

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Tak czy inaczej jestem za pierwszymi rozwiązaniami drugie to raczej tylko prewencja.
Też do mnie przemawia najbardziej ta opcja. Niestety, nie w tym kraju
Tak czy inaczej dzięki za rady. Jakby ktoś jeszcze coś mądrego chciał dodać to śmiało.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2010, 20:50   #16
macki
 
macki's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Kraków
Posty: 19
Motocykl: DR 800
macki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 13 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Mam ten za 12pln, czujka omiata ładnie cały garaż, nie jest na tyle głośny żeby łeb urywało-jest uciążliwy jak stoisz blisko, a jak złodziej rozgarnięty to wyjmie baterie i przestanie. Baterie wiele nie wytrzymują-jakiś miesiąc. Za to ma wejście na zasilanie zew. Za te pieniądze to się nie ma co zastanawiać.
macki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2013, 16:54   #17
fantazja


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 20
Motocykl: RD03
fantazja jest na dystyngowanej drodze
Online: 55 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
Najlepszym rozwiązaniem jest monitoring firmy ochroniarskiej. nie są to wielkie pieniądze. A jak jesteś poza miastem/zasięgiem to masz pewność że po 5-10 min ktoś tam już jest.
popieram ten pomysł, ja sama podpisałam umowę na dwa lata na taki monitoring, teraz jestem pewna, że w razie czego firma ochroniarska podejmie interwencję, sam alarm to chyba nie mógłby wiele zdziałać, szczególnie jak nie ma nikogo w pobliżu
fantazja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2013, 17:23   #18
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Brat zajmuje się zabezpieczeniami. Mówi jednoznaczne STOP przy bezprzewodowcach. Są do załatwienia w kilka minut .....
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2013, 18:10   #19
lortprodisz
LOŻA SZYDERCÓW
 
lortprodisz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: LEGNICA
Posty: 359
Motocykl: RD07a
Przebieg: 9999999
Galeria: Zdjęcia
lortprodisz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 5 min 18 s
Domyślnie

bezprzewodowe droga radiowa łatwo ominać - najpierw mierzysz na jakiej czestotliwosci garaz nadaje sygnał potem sam emitujesz fale nosna na danej frq o duzo wiekszym natezeniu pola elektromagnetycznego .odbiornik w domu zwyczajnie łapie sygnał silniejszy - naczy sie zagłuszasz garaz .
proponuje poszukac czegos co gada w 2 strony celem ciagłego sprawdzania łacza ...
__________________
Beton Stal Gruz i Rdza
Станция тропосферной радиорелейной связи


lortprodisz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2013, 18:58   #20
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Nie chciałem pisać how to
Ale dokładnie tak to się załatwia. Samochód z nadajnikiem pod bramą. Zagłusza wszystko na danym paśmie. Nikt nie przyjedzie z odsieczą
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bezinwazyjny (dla elektryki) alarm. janeksok Wszystko dla Afryki 8 05.06.2012 11:03
Alarm Patrol Line HPS 544N - instruckja obsługi po Polsku BIAŁY Układ elektryczny i zapłonowy 3 03.10.2010 13:04
Alarm !!! STRUś Wszystko dla Afryki 22 08.04.2010 10:27
Jaki alarm polecacie??? Stachu Wszystko dla Afryki 12 27.10.2008 21:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.