Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.06.2009, 16:26   #1
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 43 s
Domyślnie Metzeler Enduro 3 Sahara - Opinie użytkowników

Idąc za ciosem, zachęcam użytkowników w/w opon do podzielenia się doświadczeniami

Enduro 3 front & rear.jpg

Po ok 3 tyś km. mogę powiedzieć co następuje:

- bardzo fajna uniwersalna opona.
- na asfalcie hula jak należy.
- po 5 godzinach na mokrym asfalcie nie miałem ani jednego uślizgu (dodam, że na mokrym nie przekraczałem 90km/h. Nie miałem też okazji do ostrego hamowania)
- na szutrach radzi sobie świetnie
- na trawie też nie mogę jej nic zarzucić.
- na podmokłej łące też ładnie idą (tył trochę lata ale przód trzyma kierunek jak należy)
- w błocie pływa i szybko się zapycha
- niestety drogie jak ch...
- coś za szybko mi się zużywają jak na tą kasę.

Nie mam za bardzo porównania z innymi oponami ale jak dla leszcza, który stara się jak najwięcej jeździć poza asfaltem a nie chce się zabić na hardcorowych kostkach na asfalcie jest to rozsądna opcja.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2009, 16:57   #2
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Mam identyczne zdanie
Nic złego nie mogę powiedzieć na tę oponę.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 23.02.2013 o 12:29
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2009, 19:31   #3
cinas67


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 39
Motocykl: RD03
cinas67 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Witam.Cały czas zasuwam na H. K60 Na Elefanta zakładam Metzeler enduro 3.Przejechałem na niej 1500 km w minusowej temperaturze,częściowo po lodzie w górach czeskich i w bajer landzie.Opony bardziej miękkie niż H.K60 co za tym idzie mniej żywotne ale lepsze na mokry asfalt.Na kopny śnieg -dupa za drobna kostka.
cinas67 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2009, 20:16   #4
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Miałem taką na tyle i z początku byłem zafascynowany, lecz w miarę upływu kilometrów 50\50 asfalt\ szutr miałem coraz gorsze zdanie o tej oponie.Jedyny plus do dobre właściwości jezdne na suchym asfalcie.dosyć dobrze w piasku.Pozostałe warunki jazdy to obraz nędzy i rozpaczy-na mokrym śliska, a w terenie totalna porażka.Poza tym bieżnik dość głośny i szybko się ściera.Dobrą i tanią alternatywą dla tego zestawu są haidenały(dość wysoki bieżnik).Z mojej strony nie polecam.
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2009, 20:20   #5
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Dabal, weź pod uwagę, że Dandy na tych kapciach rok temu w Kurdwanowie w crosscountry startował na AT i dawał radę, ale to Dandy, on na slikach nawet da radę. Tak sobie myślę, aby nie podpuszczać Dandiego i nie dawać mu więcej C-02 bo przeora cały tor ...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2009, 20:53   #6
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,318
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 1 godz 37 min 2 s
Domyślnie

nie wiem jak tył ale mam przód u siebie sahara 3 i sporo jeżdżę po asfalcie i coraz częściej poza nim.
Asfalt- na suchym bardzo dobre trzymanie. Wcześniej testowałem anakee i powiem Wam że(o dziwo) częściej blokowałem anakee niż sahare.
na mokrym asfalcie staram się uważać dużo bardziej ale nie miałem jeszcze ani razu poślizgu a uczę się ostatnio schodzić na kolano
W piasku kierunek trzyma jako tako ale nie jestem osobą rzetelną bo nie mam porównania.
Natomiast drogi gruntowe/szuterki jak dla mnie poddają się oponie bez walki.

Może jak założę kiedyś c02 albo inne crossowe gumy to zdziwię się jak mogą one się kleić do piachu czy ziemi ale póki co z Metzelera jestem BARDZO zadowolony i chętnie przytuliłbym nowy komplecik.
Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 10:14   #7
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 8 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Witam
Jezdze na komplecie Metzelera Sahary 3 od niecalego miesiaca, mineły jakies 3000km, zalozylem je po kilku kompletach Anakow, bo potrzebowalem odmiany.
Bardzo fajna opona, nie widze żadnych problemów, ani na suchym, ani na mokrym, super opona na szutry i drogi gruntowe.
Jak dla mnie bardzo fajna opona turystyczna.
Jej dwie wady: dość głośna (to mi akurat nie przeszkadza), tył schodzi w oczach - to mi przeszkadza, ale z drugiej stony przekraczam na asfalcie 130km/h, sporo bylo jazdy z pasazerem i kuframi.
Pozdrawiam
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 14:27   #8
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 59 min 35 s
Domyślnie

ja popieram Dabala...rok temu miałem komplet "nówek" od Bodocara- tylna wytrzymała 5 tkm, przednia jakieś 1,5 więcej, w terenie pod koniec tej "piątki" zachowują się tak jak anaki, na asfalcie /niestety/ kilka razy zdarzyła się ucieczka tylnej gumy ("agrafki" w Dolomitach)- generalnie nie byłem z nich zadowolony...- nie ma to jak TKC...
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 14:33   #9
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Zgodzę się co do tego, że saharka daje radę na drogach gruntowych i szuterkach - tak a i owszem, ale tylko wtedy gdy bieżnika jest jeszcze dosyć sporo.Natomiast relacja ceny do właściwości to już sprawa dość osobista i w tym temacie wypowiadać się nie muszę.Jeżeli komuś się trafi okazja, to należy wykożystać.Wiadomo nie ma popn uniwersalnych, choć wielu z nas poszukuje oponki dedykowanej pod własne wymagania.Sachara nie jest złą oponą, lecz ona mi "jakoś nie leży". 100 razy wolę TKC.Temat opon jest dość kontrowersyjny i wałkowany milion razy, mimo to uważam że lepiej inwestować w lepsze kapcie, a dobór i wybór jest jedynie kwestią własnych umiejętności (Dandy' Babel itp.)Życzę powodzenia i zdrowia.
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2009, 21:10   #10
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Moj znajomy na suchym asflacie przywalił afryką w octavie skode (zahamowała nagle) na saharach, chwile po tym na dzidowaliśmy na nich (on miał komplet, ja tylko przód ) po piachach na wisłą (2006r) na asflacie pod każdym względem lepsze są gumy na asfalt. Ale jako coś taniego On/off są spoko, póki nie pada deszcz
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Continental TKC-80 - opinie uzytkownikow. AnubisXRV Hamulce, kola, opony 121 15.11.2016 15:47
Kask Uvex Enduro - opinie użytkownikow AnubisXRV Kaski 35 03.10.2012 12:27
Honda XL600R - opinie użytkowników piotreklodz Inne - dyskusja ogólna 5 12.05.2012 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.