Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.09.2010, 23:26   #11
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

To jest ciekawy artykuł i mocny, ale jest to tez artykuł z teza. I wszystkie argumenty sa dopasowane do założenia: zły puszkowiec vs. dobry motocyklista.

Nie zgadzam się z twierdzeniem autora, ze "wariatów" na motorach jest "mniej niżby się wydawało". Jeżdżąc po mieście, spotykam wielu motocyklistów jeżdżących bardzo agresywnie, lawirujących miedzy pasami ruchu bez jednego mignięcia migaczem, wciskających się gdzie się (nie)da. Albo wyscigi wieczorami na np.: Puławskiej, czy Sobieskiego w Warszawie, (czyżby to był wyjątek w skali kraju ?) słyszę z okna. 1ka, 2 ka, 3ka, 4ka w opór. Ile to może być na ścigu? 160? 180?

O ile jest bezwzględnie obowiązkiem, zmieniającego pas, czy włączającego się do ruchu upewnienie się, ze nie stworzy zagrożenia, itd. Nie jest w żadnym miejscu napisane, ze kierujący innymi pojazdami maja obowiązek ustępować motocyklom, a taka myśl lansuje autor artykułu. Gorzej, takie przekonanie ma najwyraźniej wielu motocyklistów. Niektórych z nich spotyka smutne, niestety, rozczarowanie.

"Może się okazać, że to "coś" na drodze to nie pieszy 2 kilometry dalej, a motocykl, który za 2 sekundy będzie na kolizyjnej. "
... trajektorii? 2km / 2s => 3600km/h No no no?

Tudzież statystycznie można udowodnić co komu akurat pasuje.

Tych wywodów o przyspieszeniach nie skomentuje, bo czego one maja niby dowieść? Ze mam obowiązek ustąpić silniejszemu, pardon, szybszemu? To może, gdy jadę gruchotem, autobusy powinny mi ustępować, bo maja słabszego kopa?

Nie wiem jak to nazwać, ale promocja kultury jazdy to to na pewno nie jest.

Ostatnio edytowane przez samul : 23.09.2010 o 23:47
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2010, 23:29   #12
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jaro-Ino Zobacz post
Myśle, że do przyspieszenia procesu zwiększania kultury przyczyniłby się również fakt przestrzegania przepisów przez nas samych i ganienia zachowań naszych znajomych motocyklistów, którzy piracą na drodze, bo mają mocne sprzęty to muszą wyprzedzać. Ja kilka razy już ganiłem za to bardziej ode mnie doświadczonych, to kazali się zamknąć, bo nie wiem o czym mówie.... Smutne jest to, że przez tą namiastke szaleńców ludzie nie mają szacunku do nas wszystkich. Osobiście nie dziwi mnie ten fakt, aż tak bardzo jak czasami jade puszką i wyprzedzają mnie ścigacze na grubość lakieru. Niestety oni pracują na opinie o nas....


Dzieju: przepraszam, ale motocyklisci jezdzacy tak, jak normalnie sie smiga w Polsce, sa we wspomnianych kulturalniejszych krajach, traktowani jak przestepcy (!). W pewnym kraju europejskim, w ktorym jest najwiecej motocykli/mieszkancow (ach te statystyki!) omijanie ciagu stajacych samochodow jest wykroczeniem, lawirowanie pomiedzy pasami ruchu tudziez, wyprzedzanie prawa strona jest powaznym wykroczeniem zagrozonym utrata prawa jazdy, a przekroczenie ograniczenia predkosci o ponad 25% (czyli np.: 76km/h przy 50) rowna sie utracie prawa jazdy na minimum miesiac (albo wiecej) + mandat.

Ostatnio edytowane przez samul : 23.09.2010 o 23:44
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2010, 23:51   #13
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post


Dzieju: przepraszam, ale motocyklisci jezdzacy tak, jak normalnie sie smiga w Polsce, sa we wspomnianych kulturalniejszych krajach, traktowani jak przestepcy (!). W pewnym kraju europejskim, w ktorym jest najwiecej motocykli/mieszkancow (ach te statystyki!) omijanie ciagu stajacych samochodow jest wykroczeniem, lawirowanie pomiedzy pasami ruchu tudziez, wyprzedzanie prawa strona jest powaznym wykroczeniem zagrozonym utrata prawa jazdy, a przekroczenie ograniczenia predkosci o ponad 25% (czyli np.: 76km/h przy 50) rowna sie utracie prawa jazdy na minimum miesiac (albo wiecej) + mandat.
Cóż każdy kraj ma swoje sposoby na egzekwowanie przepisów drogowych i nie tylko. Póki co jakoś się nie zanosi bo i ludzie którzy mogli by to zrobić ukręcili by bat na własne dupy ( chodzi między innymi o cwaniaczków z rządu ....)
Nie ma też sensu derastyczne porównywanie jak jest tam a jak tu, mentalności ludzkiej nie zmienisz w krótkim czasie.
Można tylko liczyć że postęp kulturowo-drogowy będzie możliwie szybki.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 08:37   #14
Gawron
 
Gawron's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wawa
Posty: 397
Motocykl: RD07a
Gawron jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 17 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Coś w tym jest, że w takim Wiedniu pan pod krawatem, spodnie kancik i cweluchy
Wieczny a co to sa cweluchy?
__________________
Pzdr
Gawron

'Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie.' A. Stasiuk
Gawron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 09:38   #15
Gradient
 
Gradient's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Gradient jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawron Zobacz post
Wieczny a co to sa cweluchy?
Ja bym pomyślał,że papcie od gajera.
Gradient jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 10:41   #16
jedwabnik
 
jedwabnik's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: śląsk opolski
Posty: 6
Motocykl: RD07a
jedwabnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 godz 31 min 21 s
Domyślnie

"Zły puszkowiec vs. dobry motocyklista" ...czyli autor tekstu wnioskuje, że jak jadę puszką to jestem zły, a jak na moto to jestem dobry

W praktyce większość zdarzeń ma swoje podłoże w przekroczeniu prędkości przez kierującego jednośladem, co przyczynia się do zbyt późnego zauważenia (tutaj duży minus dla infrastruktury drogowej ) motocyklisty, i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującego pojazdem wielośladowym.

wrzucę link gdzie znaczna prędkość nie oświetlonego motocykla, przyczyniła się do tragicznego dla motocyklisty zdarzenia:
http://brzeg24.net/news.php?id=51560
jedwabnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 12:52   #17
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

A jak pucha się pcha, to ma ...

http://www.youtube.com/watch?v=WdH_Uxs5jwE
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 14:28   #18
blacha_świecie
 
blacha_świecie's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 385
Motocykl: RD03
Galeria: Zdjęcia
blacha_świecie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 9 godz 23 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Generalnie problem polega głównie na niskiej kulturze kierowców, specyficznym podejściem do współużytkownika drogi itd.....
Ciekawe, kiedy się to zmieni? Przykład z życia:
Polska
W zeszły wtorek jechałem do Sopotu na szkolenie. Od obwodnicy do centrum miasta gigantyczny korek, więc pomału mijając puszki jadę do przodu. Na tym odcinku pięciu kierowców złośliwie zajechało mi drogę.

Litwa
W zeszłym tygodniu razem z Blachą_Gdynia byliśmy między innymi na Litwie. Jedziemy jak dobrze pamiętam chyba przez Kowno. Remont drogi dwupasmowej ogromny korek. Wiec my lewą stroną troszkę po poboczu przebijamy się do przodu. Większość kierowców odbijało w prawo robiąc nam miejsce. Żaden złośliwie nie zajechał drogi.

Ciekaw czy u nas też kiedyś tak będzie.
blacha_świecie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 14:31   #19
peter


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 113
Motocykl: RD04
Przebieg: ogromny
peter jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 58 min 15 s
Domyślnie

trochę dramatyzujesz.
ostatnio jeżdżąc po wrocławiu czuje się jak karetka - wszyscy się rozjeżdżają. aż mi głupio.
ostatni przypadek złosliwego zajechania drogi przez puszkę miałem chyba w zeszłym roku - ale wtedy dla wyrównania miejsce zrobiła mi policyjna suka, przy okazji grożąc palcem babie zajeżdżającej...
idzie ku dobremu.
__________________
poziomki powstaja przez przewracanie pionków
peter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2010, 14:44   #20
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 9 min 39 s
Domyślnie

W Krakowie kierowcy aut też nie przeszkadzają, choć nie powiem że Ci z numerami rejestracyjnymi na ....(nie nie nie są to przedstawiciele handlowi!!) stają jak sierotki wysunięci do połowy auta poprzedzającego... i trzeba bardzo mocno się przeciskać albo czekać aż sierotka pojedzie albo człowiek z pasa obok się zlituje i odjedzie od linii bardziej - a robią to bardzo często!
A wracając do artykułu, to mi brakuje również jasnego ostrzeżenia że kierowca motocykla również musi być świadom tego że jest szybszy więc musi być bardzo ostrożny.

Ostatnio edytowane przez miroslaw123 : 24.09.2010 o 14:46
miroslaw123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.