Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.11.2018, 17:58   #11
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Ludzie giną zwykle z powodu niedoceniania zagrożeń i przeceniania własnych umiejętności. I to nie tylko kwestia motocykli. Przecież giną nawet ci co chcą zrobić sobie ładną focię znad krawędzi... Po mojemu wystarczy jak potraktują poważnie Twoje uwagi i nie będą kozaczyli. Co nie oznacza automatem, że masz brać ich na trudniejsze odcinki nad przepaścią celem nauczenia się gdzie gaz, gdzie hamulec...
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2018, 18:37   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 13 min 29 s
Domyślnie

Zwykła głupota. Jak byłem w TAJ to można było wyjść rano na kawę i poczekać aż się angol nie mający pojęcia o jeździe wypier$#li. To pokłosie wypozyczania motocykli czy skuterów ludziom bez uprawnień. Dobrze że Wietnamcy dostrzegli problem bo w dużej mierze pewnie ich tez dotyka. Osobiście widziałem jak angol z pasażerka wywalili się zabierając ze sobą 2 lokalesów jadących w przeciwnym kierunku.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2018, 19:20   #13
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

No to kilka słów o wietnamskim ruchu i jego prawach. Jak ktoś bywał w Azji, jakichś Indiach czy choćby w Stambule to Wietnam go nie przestraszy. Owszem, nigdy nigdzie nie widziałem takiej liczby jednośladów, ani nawet ich połowy. Ulicami płyną potoki i rzeki skuterów. Właśnie płyną, to nie jest szybkie tempo, dlatego jest dość bezpiecznie. Nikt tu nie trąbi, nie widać agresji. Wszyscy z gracją oijają przeszkody (autobusy, auta) i przesuwają się do przodu. W hanoiskich uliczkach mają tempo pieszego. Pieszych jednak nie ma, bo cchodniki są idealnie zastawione... skuterami. Podobno jest ich w Hanoi 6 milionów, a w całym kraju ponad 30.
Nie radzę żółtodziobom zaczynania przygody na dóch kółkach w Hanoi czy Sajgonie. Lepiej wypożyczyć te pojazdy poza tymi miastami jeśli brak Wam doświadczenia i to pierwsze Wasze spotkanie z Azją.
Poza miastami ruch jest spokojny i ludzie trzymają się zasad. Tylko, że maja trochę inne. Generalnie na autostradzie (o ile motocykle mogą nia jechać) skutery i inne dwukolowce poruszaja sie po prawej stronie i tam się dowolnie między sobą tasują, To z lewej, to z prawej strony. Oczyiście można wyprzedzac samochody i większość czyni to właśnie na tym prawym pasie.
Skręt w lewo - w tym przypadku skuterzysta włącza kierunkowskaz! Oczywiście lewy, po czym oddala się w prawo od osi jezdni przepuszczając wszystkkich co jadą za nim. I podczas mojej podróży nie było od tego wyjątków. Ok, wyjąykiemm są wietnamskie megapolis, ale tam nie obowiązują żadne zasady - trzeba płynąć z prądem.
Samochody, a szczególnie ciężarówki nie traktują na serio skuterzystów - trzeba uciekać im z drogi.
Włączanie się do ruchu - Wienamczycy, którzy chcą włączyć się do ruchu po prostu wjeżdżaja na drogę. Nie patrząc kto jedzie i z jaką prędkością. To inni się dopasowują do osoby, która się włącza. Pantha rei.
Próbowałem kilka razy tak wjechać z boku, na ciemnniaka, ale jednak się bałem.
Generalnie, tam gdzie byłem, ruch był minimalny. Nieomal zerowy. Tylko wyjazd o dojazd do Hanoi odbywał się w stosunkoowo dużym ruchu.
Powodzenia.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wietnam kupic czy wypozyczyć 125? Molek Przygotowania do wyjazdów 90 05.02.2019 09:43
Laos Wietnam Tajlandia Hetman Umawianie i propozycje wyjazdów 1 28.11.2018 14:00
Wietnam na 125 ccm - luty/marzec 2016 mikelos Umawianie i propozycje wyjazdów 32 31.01.2016 21:16
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 16:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.