Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2022, 18:58   #121
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Ojezuczemułaj?

Najbardziej kundlone i niepoważane z beemek…
Chyba dlatego ze najbardziej niezawodne w historii firmy

To chyba jednak kaseta jest.


A fuj z rzedowkami i jeszcze w dodatku od bełemwu.
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 20:38   #122
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 47 min 43 s
Domyślnie

Zimny, mam wątpliwości, czy aby nowe zabawki na stelażu szyby umożliwią maksymalne położenie/obniżenie szyby? Na początku jeździłem z szybą ustawiona w położeniu najbardziej pionowo ale szybko okazało się, że jak o dwa ząbki położyłem na siebie to zniknęły turbulencje i zrobiło się ciszej, a jak dołożyłem deflektor to już całkiem byłem w siódmym niebie .
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:08   #123
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał skarp Zobacz post
Zimny, mam wątpliwości, czy aby nowe zabawki na stelażu szyby umożliwią maksymalne położenie/obniżenie szyby? Na początku jeździłem z szybą ustawiona w położeniu najbardziej pionowo ale szybko okazało się, że jak o dwa ząbki położyłem na siebie to zniknęły turbulencje i zrobiło się ciszej, a jak dołożyłem deflektor to już całkiem byłem w siódmym niebie .
Celny strzał skarp po VStromie pewnie też byłeś zepsuty jego doskonałą ochrona od wiatru.

Tak, wszystko jest tak poustawiane ze szybę można maksymalnie pochylić (lub prawie) i w takiej pozycji bardzo dobrze mi się jechało w trasie po zakupie. Do tego mam w razie potrzeby deflektor niski darkojaka jakby było trzeba. Szyba fabryczna.

Także wszystko mierzyłem, tworzyłem i wyginalem z uwzględnieniem tej kwestii
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:39   #124
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 47 min 43 s
Domyślnie

W takim razie pełen profesjonalizm. Mam założonego średniego darkojaka, na fabrycznej szybie, jeżdżę w kasku typu enduro i jest mi z tym dobrze. Pojawiają się jeszcze kwestie wzrostu czy wysokości kanapy, także nic tylko testować i układać pod siebie.
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 21:53   #125
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

No właśnie kanapa w tym moto jest super. Nie dość że mam fabrycznie obniżona to jeszcze ma regulacje. Mając 1.7m wzrostu to istotne.. Po 250km nie czułem że jechałem, bardzo dobrze wyprofilowana etc.

Z tym że mi i na DLu i na trampku na fabrycznych było ok. Także mam niewielkie wymagania.

Z deflektorem pokombinuje jak będzie potrzeba w sezonie, też nie mam wymagań żeby było jak na skuterze z żaglem. Trochę niech sobie wieje, mało wybredny w tym jestem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2022, 22:02   #126
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 1 min 6 s
Domyślnie

Najlepszy zestaw kanap to kanapa kierowcy od ADV i kanapa pasażera od zwykłego . Nic nie trzeba przerabiać i można robić naprawdę duże przeloty dzienne.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2022, 10:48   #127
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

Prace nad beemką powoli zmierzają do końca. Moto jest po wymianie wszystkich płynów i przeglądzie przez mojego mechanika. Pojawił się drobny (mam nadzieję) problem z działaniem ABSu.

Po wymianie płynu hamulcowego przez mechanika zachowanie jest nastepujące:
1. Odpalam, miga lampka od ABS, po paru metrach gaśnie, wszystko prawidłowo.
2. W jeździe po załączeniu ABSu tj przyblokowaniu tylnego koła (chyba, bo nie przyglądałem się dokładnie) zaświeca się czerwona lampka z wykrzyknikiem i ABS później nie działa. Możliwe że dzieje się to bez użycia hebla w stopniu uruchamiającym ABS - przyznam że aż tak się dokładnie nie przyglądałem a warunki do jazdy były marne ostatnio i brak czasu.
3. Po zgaszeniu i odpaleniu - patrz pkt. 1, wszystko prawidłowo.

Mechanik nie po raz pierwszy robił w GSie 1200, zasugerował mi dwie kwestie:
1. Doładowanie akumulatora bo długo nie był ładowany i nie jest za mocny mimo że nowy z czerwca 2021. BMW podobno nie lubi spadków napięcia. Moto stało ostatnie 1,5 miesiąca. No ale w jeździe łądowanie jest na poziomie 14,2-14,4V więc nie wiem czy to to. Wspomniał że dla pełnego obrazu żebym doładował aku i potestował - tak zrobię oczywiście.
2. Ocenił że sprawdzi czujnik ABSu tył, może się coś zabrudziło przy wymianie oleju w PG i czyszczeniu okolic, ew. powtórzy całą procedurę odpowietrzenia hamulców i pompy.

Pompa ABS była regenerowana w Prestige serwis w Kruszewie 2 lata i ok 2 tys km temu jeśli ma to znaczenie, poza tym po zgaszeniu i starcie wszystko działa.

Mechanik oczywiście daje rękojmię i zajmie się tematem.

Czy może znacie takie objawy i jest to coś banalnego do weryfikacji? Jak np. przerywanie przy nagłym odkręceniu gazu w Transalpie 600 oznacza w 98% przypadków nieszczelność na łączeniu króćca dolotowego z airboxem

Nie przejąłem się tematem zbytnio, bo już nie te lata żeby się ekscytować, podpytuję z ciekawości, może temat jest znany i banalny.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2022, 10:56   #128
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

może być, że aku. jestem przekonany, że modulator nie jest w stanie dostać tyle mięsa z samego alternatora ile by chciał podczas hamowania ostrego, gdzie silnik jest na wolnych obrotach i gdzie jest pobór od świateł, na ładowanie itd. sprawdź jeszcze czy dzieje się tak samo PO uruchomieniu i PO jeździe około pół godziny. szacuje się, że aku odzyskuje naładowanie po uruchomieniu w jakieś 15 minut dopiero.

nie uważam, że to czujnik w sensie jego -||- odległość od grzebienia - to zupełnie bez sensu. gdyby tak było to układ po pierwsze by się nie uzbrajał a po drugie nie załączał przy pierwszym hamowaniu. po linii czujnika ew. bym się zastanawiał czy nie ma jakichś uszkodzeń na wiązce, samej instalacji czujnika - rzy zahamowaniu, wibracjach może coś przestaje łączyć ale awarie instalacji mają to do siebie, w takich przypadkach, że rzadko dzieją się idealnie tak samo za każdym razem.

co do modulatora nie wypowiem się. jeśli się uzbraja i działa przy hamowaniu myślę, że jest OK.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2022, 12:06   #129
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

Matjas, dziękuję! To co mówisz to mniej więcej to o czym mój mechanik mówił - ponoć ten agregat przy ostym heblu lubi pociągnąć prądu.

Doprecyzowując - gdy system jest uzbrojony po odpaleniu i ruszeniu, wciskam tylny hebel i ABS DZIAŁA. Koło się nie blokuje i odbija na pedale - system pracuje. Później zapala się lampka i ABS już nie działa. Po odpaleniu - ponownie uzbraja się i działa. Faktem jest, że od mechanika przejechałem 4km to testując. Może powinienem przejechać 30-40, albo doładować porządnie aku (tak zresztą zrobię).
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2022, 12:13   #130
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak pisałem - spróbuj dobić aku do pełna lub stestuj dopiero po jakimś czasie jazdy - oczywiście testujesz tył... a co z przodem? tak samo?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.