Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2019, 09:49   #51
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Myślę, że w przypadku pandy Mirek nie będzie musiał jechać w trasę z rodziną i nie musi się bać buntu w trasie. Nie wsiądą
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 15:49   #52
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,029
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 20 min 26 s
Domyślnie

Santa Fe II 2,2 Crdi i będzie Pan zadowolony - bardzo dobry kompromis: ceny, jakości, wszechstronności, komfortu i ekonomiki. Chyba do 2010 były skrzynie manualne 5 i 6 - obie miały swoje zalety ale syna 5-tka miło turlała się po mieście i leśnym drogach /oczywiście nie hard tylko soft enduro/ za to 6-tka nieco mniej pali na szybszych przelotach. W domu były obie i obie w zakresie 150-230 tysi nie odnotowały jakichkolwiek awarii. Automata nie miałem więc nic nie powiem.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 18:34   #53
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Jako sympatyk i użytkownik kilku T4, powiem że jest to bardzo wygodne duże auto do jazdy w dalekie trasy. Spalanie 7/8 litrów, syncro 8/10. Silnik 2.5 jest po 2.9 z 312 najlepszym dieslem jaki miałem a przez ponad 30 lat przewinęło się ich mnóstwo.
Jeśli akceptujesz wydatek rzędu 10/12 koła euri za ostatni wypust 2003/2004, to w tej kwocie kupisz wyśmienicie utrzymane ( multivan/carawelka syncro). Przednio napędówka jak pisali koledzy radzi sobie nad wyraz dobrze, ale ta z napędem to inna jazda, wszędzie.
Jeśli jednak cenisz sobie szybszą jazdę z możliwością komfortowego przemieszczania się po szutrach, górach, czy leśnych dróżkach jest auto przede wszystkim niezawodne. Lexus rx II z silnikiem V6 3.5 albo V6 3.3 w benzynie. Kolega z którym wspólnie jeździmy w Alpy na rowery posiada takie i jest bardzo zadowolony. Ja jako posiadacz kilku 4x4 jestem pełen podziwu jak taki duży suv radzi sobie w górach. Spalanie 13/16 litrów gazu, przejechał 380 tys km bez awarii, czynności serwisowe i wymiana podzespołów eksploatacyjnych.

Tu jest ładnie wyglądające T4, przynajmniej na fotkach : https://www.otomoto.pl/oferta/volksw...ID6CAgYE.html? nie znam, nie polecam, wrzucam link wyłącznie poglądowo.
Powodzenia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 18:40   #54
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Mówisz i masz.
Santa Fe 2006r , 2.2 klekot 155KM , przebieg ciut ponad 200tys , napęd 4x4 dołączany z tyłu zapina się sam przy każdej potrzebnej sytuacji , możliwość spięcia 4x4 ręcznie do prędkości 40km/h potem się sam rozpina , spalanie trasa 8/100 miasto 10-11/100 , jeździ nim 3 lata , po zakupie zmienił gumy stabilizatora i hamulce , żadnych innych napraw , żadnej awarii , ma wersje 7 osobową.
Nie wjeżdżał w jakiś typowy teren tylko po leśnych drogach.
Ogólnie zadowolony.
Super, dziękuję. Tego potrzebuję.

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Ekonomiczne 4x4 nie istnieje.
No chyba jednak istnieją takowe ale tu trzeba zdefiniować "ekonomiczne 4x4" a ja wyraźnie napisałem, że nie szukam zmoty offroadowej z 4.1l z dżipa pod maską tylko w miarę nowego rodzinnego suva, dzielnego poza asfaltami z napędem 4x4...no ale po co czytać Tak na marginesie - mój Karakan (ponad 2600 kg) podczas urlopu i trasie na Bałkany spalił 9.2l ropy na 100km załadowany po dach i z rodziną na pokładzie...no ale przeciez nie ma takich 4x4

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Santa Fe II 2,2 Crdi i będzie Pan zadowolony - bardzo dobry kompromis: ceny, jakości, wszechstronności, komfortu i ekonomiki. Chyba do 2010 były skrzynie manualne 5 i 6 - obie miały swoje zalety ale syna 5-tka miło turlała się po mieście i leśnym drogach /oczywiście nie hard tylko soft enduro/ za to 6-tka nieco mniej pali na szybszych przelotach. W domu były obie i obie w zakresie 150-230 tysi nie odnotowały jakichkolwiek awarii. Automata nie miałem więc nic nie powiem.
Dzięki Paweł! Santa Fe jest moim faworytem na razie (bo i mojej żonie "się podoba" i synowi no i spełnia wszelkie moje założenia I właśnie do "soft enduro" ma być, jako weekendowa i wakacyjna opcja a na co dzień auto na dojazdy do pracy

Dzięki Adam. Lexusa nie brałem pod uwagę (bo jakoś przyjąłem założenie, że na dobrego mnie nie stać) ale poczytam T4 na razie zostawiam poza listą.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 19:24   #55
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Do t4 nie potrzebujesz napędu 4x4. I tak wszędzie nim wjedziesz.
Mam multiwana i jestem zadowolony bardoz
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 21:23   #56
machoni
 
machoni's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 315
Motocykl: CRF1100
machoni jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 16 min 7 s
Domyślnie

Sprawdź czy leży ci freemont 3,6 super bezawaryjne auto, uzytkuje 3 rok. Spalanie 14 gazu. Bez dpfu dwumasy i turbiny, tam nie ma co się psuć, części eksploatacyjne smieszno tanie. Zupełnie przypadkiem swojego mam na sprzedaż 2012r 120tys.km.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
__________________
Tylko OFF!!!
machoni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2019, 21:37   #57
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał machoni Zobacz post
Sprawdź czy leży ci freemont 3,6 super bezawaryjne auto, uzytkuje 3 rok. Spalanie 14 gazu. Bez dpfu dwumasy i turbiny, tam nie ma co się psuć, części eksploatacyjne smieszno tanie. Zupełnie przypadkiem swojego mam na sprzedaż 2012r 120tys.km.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
Nie, jak dla mnie zbyt jednak rzadkie auto w Polsce. W sumie to chyba nigdy na żywo nie widziałem na ulicy
Ale dzięki
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2019, 08:16   #58
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,153
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 22 s
Domyślnie

Jak dla mnie to Freemont tak samo rzadkie auto jak Santa Fe.
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2019, 08:24   #59
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 34 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Jak dla mnie to Freemont tak samo rzadkie auto jak Santa Fe.
Santa fe widziałem wielokrotnie, Freemmonta ani raz...ale to fakt, że nie znam nikogo osobiście, kto ma Santa Fe w wypuście III (bo w ten celuję) ale na rynku wtórnym jest ich dużo więcej, niż Fiatów.
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2019, 08:28   #60
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 16 godz 18 min 7 s
Domyślnie

Bez przesady. Jak wrzucisz Santa Fe na otomoto to wyleci ci z 400 pozycji , Fiatów będzie zdecydowanie mniej. Takim Fiatem to chłopaki leciały po Azji z Arkadym w 2016 (@czosnek) więc może więcej info podrzucą jak się to w trasie i terenie spisuje. Dla mnie jedyny problem z Fiatem jest taki że 3,6 V6 może być zajebiście problematyczny przy późniejszej odsprzedaży i trzeba będzie mocno z ceny zjechać, żeby się go pozbyć.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mitasubiszi Pajero III 3.2 DID ŁukaszBIA 4x4 18 31.03.2015 22:52
PAJERO II wentylator nawiewu pałeł 4x4 6 08.03.2012 21:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.