Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.04.2008, 23:36   #1
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie Stelaże a'la Pastor/Podos

Stelaż który mogę pomóc uzyskać jest tylko i WYŁĄCZNIE do RDo7. Jest bardzo mocny, NIE MA żadnych PŁASKOWNIKÓW , a z każdej strony ma po dwa DODATKOWE ramiona trzymające kufry. Konieczne spłaszczenia rurki nie są zagniatane w imadle tylko w przyrządzie są zaklepane na tzw. płetwę rekina. Ma jednak wady a inni powiedzą zalety -tłumik MUSI być opuszczony,ale nie obciąża stelaża a go wręcz wzmacnia bo wisi na własnym ramieniu związanym na dole ze stelażem na kufry.Miałem przez chwile stelaż od Holana chyba i wydech był po prostu podwieszony na ramce stelaża co dodatkowo go obciążało.Trzeba zrobić w plastikowym błotniku tylnym dwie dziury na dodatkowe mocowania .Ponadto nie da sie otworzyć kanapy bez zdjęcia stelaża(kufrów oczywiście jak napisał ponizej Chomicznośc-dzieki za errate). Nie próbowałem ale zdjęcie boczków tez wydaje mi sie niemożliwe bez demontażu stelaża- zamykania od kufrów dosłownie na milimetry mijają sie z plastikiem.Nie da się węziej tego zrobić z boczkami..Ale od ramki do ramki jest 45 cm - kufry turatecha 41 l maja szerokość 28 cm każdy co daje całkowita szerokość zabudowy 100 cm.U her Podoska jest to 90 cm bo ma kufry 35 litrowe. Ja tego nie produkuję.Ponieważ była konieczność wykonania kopyta namówiłem mistrza który zrobił kilka sztuk. .W razie potrzeby służę nr telefonu . Cena z malowaniem 400 zeta. Można wziąć bez malowania proszkowego i samemu sobie pomazać. Jeśli ktoś zamierza wozić stelaż jako ozdobę albo pod leciutkie sakwy to nie ma sensu brać modelu a la Podosek.Ale jesli zamierzasz wypuścić się gdzieś dalej z dużym bagażem i mieć pewność ,że płaskownik nie wejdzie Ci w szprychy to śmiało mogę polecić ten stelaż. Jego konstrukcja powstała w trakcie wielu wypraw i jest efektem doświadczeń i badań HERR PASTORA w tej dziedzinie. Korzystam z okazji by MU podziekować za udostępnienie swojej myśli technicznej za FRICO a swoja drogą


Stelaże , wykonawca Pan Sikora..dzwonic i prosic bo ten telefon to chyba troche przechodni jest 609646686. Cena z ubiegłego roku to 400 zeta... Może sie cos zmieniło ...nalezy sie dogadywac. Przy wiekszej ilosci na pewno bedzie taniej. jakby co to moge jakos pomóc.. pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez puszek : 24.02.2009 o 11:29 Powód: równo 90 cm
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2008, 23:51   #2
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 22 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Ponadto nie da sie otworzyć kanapy bez zdjęcia stelaża.
Oczywiście Puszek tutaj był nietrzeźwy i chodziło o zdjęcie kufrów a nie stelaża
chomik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2008, 00:08   #3
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

poprzeklejam troche ze starego forum - bo dwa razy nie ma co pisać

Czyz potrzeba lepszej reklamy ich wytrzymalosci?




-5 mocowan z lewej strony
-6 mocowan z prawej
-Pełna sztywność i najwezsza zabudowa przy orginalnych boczkach (90 cm przy ZEGA 35l). Jest tak wąska ze bez uchylenia kufra - brak dostepu do zamka kanapy


A tutaj są szczegóły i detale w zblizeniach:
http://picasaweb.google.com/podosek73/Technical#

o i tu jest jeszcze smieszne:

Cytat:
Napisał Pastor
O ja pier...le... normalnie mam poranek kojota dzisiaj Nie dość że gości miałem wczoraj i łeb napieprza, to jeszcze zaglądam na moje ukochane forum po 2 dniach i widze taki dym od kadzidła że mnie w gały szczypie. no wściekli się normalnie z tym kadzeniem. Tfu!!

Panowie - po pierwsze: Podosa stelaże to sklecona w naprędce popelina, zrobiona na szybciora w oparach alko (rzucam picie od dzisiaj!!) coby tylko mu się te drogocenne Zegi nie pogubiły na wyjebach. Kopiujecie to na własną odpowiedzialnośc - ja umywam od tego moje smukłe dłonie. Sorry - ale musiałem to napisać, bobym spac nie mógł, że taki szajs chcecie powielać...
Na pociechę dodam, że wytrzymały nadmierne obciążenie (pokazał na focie ile załadował, ale nie napisał ile TO WAŻYŁO). No i wytrzymały zderzenie z planetą. Te Himalaje to jednak za bardzo z ziemi wystają... Za to Zega nie wytrzymała...

Druga sprawa - mocowania. Patent ten sam co u TT, bo najprostszy do wykonania, ale zrobiony dużo solidniej i ze znacznie mocnieszych materiałów. TT się reklamuje że mu te mocowania same się wypinają przy uderzeniach... Co za debilizm ja siem pytam? Wypinac to można na weselu...
U Podosa jest cięta laserem nierdzewka gr 4 mm i Alu na wzmocnienia, a rolka z ertalonu PA6. Całość skręcona przelotowo na śruby podsadzone, a nie gówniane wkręty do drewna jak w TT. Podos może foty pokaże jak ma. A jak nie ma, to ja poszukam.
Wykonawcy chyba zostało trochę materiału. Moge z nim pogadać coby dorobił parę zestawów.
Z tego co pomnę to koszt oscylował ok 150-200 zeta, ale to było rok temu.
Popatrzycie na zdjęcia (jak bedą) to zadecydujecie czy chcecie i wtedy sie pogada o cenie.

Trzecia sprawa - rura fi 17,2x2 mm to nominalnie 3/8" albo nominalna 10-tka i nie przeliczajcie mm na cale i spowrotem, bo nic nigdy się nie zgodzi. Calowy wymiar jest nominalny i z jakichś historyczno-technologicznych zaszłości wynika, a nie z rzeczywistych wymiarów - po ludzku mówiąc ta rura ma tylko tak na imię .

A wogóle to dajcie mi spokój, bo mnie łeb boli
Cytat:
Napisał sambor1965
Pastor zakopia Cie w Sevres jako wzor producenta stelazy do Afryki.
Pastor robi dziadostwo dla BMW - sam widzialem jak mu malo dupa nie odpadla w Himalajach z cala kufroteka.
Natomiast moje afrykanskie zrobil pierwszoklasnie i wielu cmokalo nad nimi. Nie porwaly sie na w Himalajach i na jeszcze wiekszych wyjebach w Pamirze. Stelaze sa do czworki i zaden Pastor mnie nie przekona ze to chujowka. Wymaga jednak sporej ingerencji w maszyne. Jednak wymiar szerokosciowy ( w zaleznosci od kufrow) wynosi 87 cm
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)

Ostatnio edytowane przez podos : 07.11.2010 o 00:06
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2008, 00:13   #4
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

a z ciekawosci zapytam, na moto po lewej ... co to za trumny ma przyczepione? jakies Givi?
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2008, 07:45   #5
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Y!
No dobra - mocowania obiecałem pokazać to pokazuję.
W czasach kiedy można to było kupić, komplet wyglądał tak:


tyle że na tej focie brakuje jeszcze takich dupnych moletowanych nakrętek z Alu.
Montuje się to tak:






Nowa seria miałaby poprawioną konstrukcję w taki sposób, że centralna śruba trzymająca obracaną płytkę byłaby z nią na stałe skręcona. Dzięki temu wygodniej się operuje płytką.
Solidność szpeju jest naprawde potężna - Podos opowie jak było... Zgubił wcześniej jedną płytkę bo nie dokręcił nakrętki, a potem rozpieprzył kufer o skałę. Mocowanie wytrzymało bez skazy, mimo braku jednego zaczepu...
Zwróćcie też uwagę że w kufrze na dole nie ma zadnych sterczących łbów śrub itp dupereli - dzięki czemu bagaż się nie szarpie na wyjebach.


To tyle z przeklejenia.
Teraz skrót info o ewentualnych zamówieniach:

Cena za komplet mocowań na jeden kufer wynosi 160 zł.

Materiału jest na osiem kompletów i tyle musze zamówić jednorazowo. Obowiązuje 100% przedpłaty przed uruchomieniem produkcji.
Czas realizacji to ok 2-3 tygodni (zalezny od podwykonawcy detali ciętych laserem).

Wykonawca nie będzie tego wysyłał po ludziach, bo nie. Wyśle wszystko mi, a ja roześlę dalej, więc do w/w ceny chciałbym zwrot kosztów wysyłki.
Teraz macie temat do przemyśleń, tym bardziej że oryginalne TT nie sa wiele droższe (ale bez podkładek wzmacniających).

Jeśli zbierzemy chętnych na te 8 kpl, to roześlę wam na PW dane do przelewu i jak wpłynie całość kasiury to złożę zamówienie.

Jak na razie zadeklarowali się:
- MUTT - 3 kpl.
- Puszek - 2 kpl.

Oczekują na chętnych jeszcze 3 kpl i możemy uruchomić zamówienie.

No i to chyba wsio w temacie.

Zdrowia!


P.S.
A tu Kolega Bążur proponuje swoje mocowania, które wydają się być całkiem kompatybilne i znacznie tańsze:
OGŁOSZENIE

Ostatnio edytowane przez Pastor : 10.04.2008 o 07:51
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2008, 10:21   #6
Amigo
 
Amigo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 5
Motocykl: RD07a
Amigo jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 0
Domyślnie

Puszek, czyli co by trza, żeby te stelaże zanabyć? Daj ten kontakt albo co?
Amigo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2008, 11:04   #7
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie

Poszło na PRIVA
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2008, 22:17   #8
Zoltan
 
Zoltan's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Chojnice/drogi Europy
Posty: 1,039
Motocykl: RD07a
Przebieg: hgw
Zoltan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 30 s
Domyślnie Montaż stelaży al'a Pastor/Podos

Wczoraj montowałem stelaże, i natknąłem się na małą minę, mianowicie wycinając otwór w tylnym błotniku po prawej stronie prawie nie pochlastałem sobie instalacji. Dokładnie w miejscu, gdzie trzeba wyciąć otwór, idzie wiązka przewodów.. Uważajcie !!!

No i wielkie dzieki dla Puszka i Podoska za rady dot. montażu stelaży i cięcia tłumika.. Przy okazji stawiam
__________________
openSUSE.org
Zoltan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2008, 14:10   #9
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Exclamation

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
Stelaż który mogę pomóc uzyskać jest tylko i WYŁĄCZNIE do RDo7. Jest bardzo mocny, NIE MA żadnych PŁASKOWNIKÓW , a z każdej strony ma po dwa DODATKOWE ramiona trzymające kufry. Konieczne spłaszczenia rurki nie są zagniatane w imadle tylko w przyrządzie są zaklepane na tzw. płetwę rekina. Ma jednak wady a inni powiedzą zalety -tłumik MUSI być opuszczony,ale nie obciąża stelaża a go wręcz wzmacnia bo wisi na własnym ramieniu związanym na dole ze stelażem na kufry.Miałem przez chwile stelaż od Holana chyba i wydech był po prostu podwieszony na ramce stelaża co dodatkowo go obciążało.Trzeba zrobić w plastikowym błotniku tylnym dwie dziury na dodatkowe mocowania .Ponadto nie da sie otworzyć kanapy bez zdjęcia stelaża(kufrów oczywiście jak napisał ponizej Chomicznośc-dzieki za errate). Nie próbowałem ale zdjęcie boczków tez wydaje mi sie niemożliwe bez demontażu stelaża- zamykania od kufrów dosłownie na milimetry mijają sie z plastikiem.Nie da się węziej tego zrobić z boczkami..Ale od ramki do ramki jest 45 cm - kufry turatecha 41 l maja szerokość 28 cm każdy co daje całkowita szerokość zabudowy 100 cm.U her Podoska jest to 90 cm bo ma kufry 35 litrowe. Ja tego nie produkuję.Ponieważ była konieczność wykonania kopyta namówiłem mistrza który zrobił kilka sztuk. .W razie potrzeby służę nr telefonu . Cena z malowaniem 400 zeta. Można wziąć bez malowania proszkowego i samemu sobie pomazać. Jeśli ktoś zamierza wozić stelaż jako ozdobę albo pod leciutkie sakwy to nie ma sensu brać modelu a la Podosek.Ale jesli zamierzasz wypuścić się gdzieś dalej z dużym bagażem i mieć pewność ,że płaskownik nie wejdzie Ci w szprychy to śmiało mogę polecić ten stelaż. Jego konstrukcja powstała w trakcie wielu wypraw i jest efektem doświadczeń i badań HERR PASTORA w tej dziedzinie. Korzystam z okazji by MU podziekować za udostępnienie swojej myśli technicznej za FRICO a swoja drogą
Jezeli wciaz mowimy o tym samym to rozmawialem z facetem polecanym przez puszka. Ten pan jest sklonny sprodukowac takowe w/w stelaze i ma juz dwoch chetnych (w tym mnie). Jezeli znalazloby sie jeszcze zamowienie na dwie-trzy sztuki, koles sklonny jest sprodukowac je w ciagu dwoch tygodni (?). Jako, ze jestem zainteresowany oraz wybieram sie w tamte strony gotow jestem odebrac egzemplaze dla chetnych spoza okolic Krakowa.

Stelaze sa do RD07/07A wylacznie!

samul
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2008, 21:35   #10
barthez
 
barthez's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Posty: 201
Motocykl: RD07a
barthez jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 16 godz 7 min 55 s
Domyślnie

kurka, gdyby nie trzeba było obniżać wydechu to bym chętnie zamówił. Z tym obniżonym wygląda jakoś tak ....do dupy
barthez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Amor a'la Podos rambo Rama, zawieszenia, napęd 11 01.03.2010 09:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.