Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.03.2014, 16:19   #81
EmilD
 
EmilD's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Warszawa / Bełchatów
Posty: 263
Motocykl: RD04
Przebieg: Rośnie
EmilD jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 1 godz 49 min 24 s
Domyślnie

A jeździ albo jeździł ktoś z was HJC R-PHA Max ?
Szukam opinii od użytkowników.
pozdrawiam
EmilD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2014, 23:10   #82
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Wegrzyn daj na a kontakty/namiary gdzie idzie nabyć ten kask w dobrych cenach.
Z góry dzięki.
A dlaczego na ? Tutaj niech da normalnie. Może więcej ludzi skorzysta i będzie jeszcze taniej.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2014, 00:12   #83
Rolo


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 129
Motocykl: RD07a
Rolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Miałem ten sam dylemat rok temu, i po przemacaniu obydwu wziełem Szoja. W Schubercie odstraszyła mnie jakość wykonania, w szczegóności tych wszystkich plasticzków do zamykania wlotów, otwierania blendy itp. Plastik z którego to wykonano przypomina ten z zabawek ze straganu. I chyba miałem racje bo słyszałem już o 2 przypadkach reklamowania C3 ze względu na problemy z tymi pierdołami. A do reszty rozczuliła mnie w shoju naklejka z nazwiskiem Japońca którego małe żółte rączki składały moja skorupe (jest w każdym kasku)
Rolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 09:40   #84
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,584
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 1 godz 30 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
A dlaczego na ? Tutaj niech da normalnie. Może więcej ludzi skorzysta i będzie jeszcze taniej.
Nie pomogę na , czy tutaj, bo kupiłem z likwidowanego sklepu, ale warto szukać, bo koledzy z forum pisali mi, że za 1750 zł można kupić
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 12:01   #85
Emil_PL


Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 12
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Emil_PL jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 4 min 57 s
Domyślnie

po kilku akcjach serwisowych kumpla z Mulitekiem kupiłem Schuberta. Póki co luzik - mogę polecić.

Niestety nie z likwidowanego sklepu
Emil_PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2014, 23:34   #86
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Pociągne temat, bo miałem dzisiaj okazję potestować Shoei Neotec. Zrobiłem w nim jakieś 500 km.
Zacznę od plusów:
- bardzo wygodny, założyłem na łeb, zrobiłem parę setek kilometrów i nic nie uciskało i nie gniotło;
- wykonanie, spasowanie, jakość plastików bez zastrzeżeń;
- szczękę da radę zamknąć podczas jazdy jedną ręką - może dla niektórych użytkowników szczękowców to rzecz normalna ale mój Schubert C1 zawsze wymagał do tego użycia dwóch rąk;
- podniesiona szczęka nie opada przy wolnej jeździe w terenie a na asfalcie do 100 km/h stoi jak wilkowi na mrozie;
- super wentylacja górna. Czuć, jak opływające powietrze chłodzi czerep

Minusy:
- jak na kask za tyle kapusty to oczekiwałem, że będzie cichszy. Nie ma tragedii ale szału też brak;
- otwieranie szyby tylko z lewej strony - przy rozszczelnianiu szyba otwiera się skośnie - z jednej strony mamy położenie 1 a drugiej jakieś 1/2;
- w testowym egzemplarzu bardzo źle chodziła szyba tzn. zamykanie było cacy ale otwieranie wymagało dużej siły co powodowało, że nigdy nie udało mi się otworzyć szyby np. w położenie 2 tylko od razu szyba podnosiła się w położenie 3, 4 czy wyżej;
- wentylacja dolna- w Schubercie po otwarciu powietrze wali od wysokości ust. Dodatkowo w C1, nie wiem jak w innych modelach można sobie ustawić czy ma wiać na szybę czy na pysk. W Neotecu dmucha gdzieś od wysokości nosa i trochę daje po oczach
- w testowanym przeze mnie egzemplarzu cały czas gdzieś lekko dmuchało pomimo zamkniętej wentylacji górnej i dolnej. To jest fajne przy pogodzie takiej, jak dzisiaj ale przy 3 stopniach wolałbym tego nie mieć.

Wiem, że paru z Was jeżdzi w Neotecu. Możecie się odnieść do podanych minusów? Prosiłbym też o info jak ten kask sprawuje się po dłuższym czasie użytkowania.

Osobny temat to kask BMW Evo 6. Napieram dzisiaj trasą, patrzę a tu dealer BMW przy szosie to wbiłem się żeby ten kask pomacać. Wykonanie bardzo przyzwoite a sprzedawca namawia, żeby rundkę zrobić i przetestować. Przeleciałem raptem parę kilometrów i co mogę powiedzieć:
- cichszy niż Shoei Neotec,
- dolna wentylacja lepiej (jak dla mnie) działa,
- górna wentylacja słabsza niż w Shoei,
- przy jeździe z otwartą szczęką przysłania ona pole widzenia. Dokładnie nie sama szczęka tylko jej kołnierz - był założony zimowy.
Tu mam prośbę do Marka Consigliero, który jeździ w tym kasku. Mógłbyś podzielić się wrażeniami z użytkowania?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2014, 10:26   #87
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 36 s
Domyślnie

Na szybko to rzeczywiście przysłania pole widzenia przy otwartej przyłbicy. Testowałem ten kask w Ga-Pa i był idealny na odcinku 40 km wycieczki , wentylacja bardzo dobra do momentu kiedy nie założymy spojlera na szybę i jest 30 stopni. Spojler zakładam bo jest on po prostu głośny , ze spojlerem jest mniej turbulencji. Ten mój skurwiel układa się już 3 kkm i niby jest lepiej , ale wczoraj musiałem założyć okulary , bo soczewka mi chyba wypadła od jazdy z otwartą przyłbica . Przy otwartej jest on luźniejszy , czyli po zamknięciu zmienia rozmiar na mniejszy. Na dzień dzisiejszy jestem w nim w stanie jechać ale daleko mu do wygody starej BMW V , tamten też się układał ale przez 1 kkm i tam ból był zlokalizowany na czubku głowy , w tym najbardziej przy uszach i trochę powyżej . Może jest to wina założenia nie oryginalnego komunikatora , mam BT next , może oryginalne spikery lepiej pasują w miejscach na głośniki. Sprzedawany jest on razem z zamontowanym pinlockiem i działa on dobrze, na początku wymagał regulacji. Materiały na wysokim poziomie , subiektywnie lepsze w dotyku niż w neotec, w praktyce , nie miałem neoteca . Rozmiar jest w moim wypadku właściwy , być może podczas reklamacji uzyskał bym informację o niewłaściwej budowie anatomicznej głowy. Tak na poważnie mam nadzieję że niedługo dopasuje się on do kształtu mojej głowy i będzie on tak wygodny jak ten testowany w Ga-Pa. Coo hałasu to mam też wrażenie jakby nie był do końca szczelny po zamknięciu , gdzieś z boku szyby jest generowany świst , ale próba dotykania w różnych miejscach nie przyniosła pozytywnej zmiany, żadnej negatywnej też nie

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 09.06.2014 o 14:12 Powód: słownictwo za bardzo googlowskie wyszło
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2014, 13:34   #88
Grinch
 
Grinch's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Łódź
Posty: 196
Motocykl: GS
Przebieg: 8000
Grinch jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 17 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MUTT Zobacz post
Szubrawca bym dugi raz nie kupił . Moja opinia - za ciężki , za duży , za drogi ,za głośny , mnie zdecydowanie szczękowce NIE
A możesz podać przykład kasu który Ci odpowiada?
Schuberth to właściwie najwyższa półka. Czego więc oczekujesz?
Opis co do typu kasu, czyli wersją ze szczęką, to Twoje subiektywne odczucie. Po za tym akurat zgadzam się z Tobą w tym względzie.

Natomiast "za ciężki, za duży, za drogi, za głośny" - to ciekawe opinie.
Za ciężki - podaj więc markę i model, który Ci pod tym względem pasuje.
Za duży - jak wyżej, proszę o przykład
Za drogi - cóż nie każdego stać na taki kask.
Za głośny - kolego, może masz jakieś turbulencje od szyby w Twoim motocyklu?
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2014, 22:23   #89
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Zwracając wypożyczonego Shoei Neotec wyłożyłem moje żale co mi nie pasuje.
Bardzo miła pani sprzedawczyni (gender musi być ) odniosła się do nich następująco:
1. Hałas: każdy Netotec ma dodatkowo takie wkładki redukujące hałas z zewnątrz. W używanym przeze mnie egzemplarzu były takowe... kiedyś. Tzn. były tak wygniecione i wytarte, że róznie dobrze mogło by ich tam nie być.
Czy z nowymi wkładkami redukującym hałas byłoby lepiej tego nie wiem.
2. Szyba: w testowanym modelu szyba nie była wogóle wyregulowana. Rzeczywiście - macając nowy egzemplarz półki można się było przekonać, że chodzi o wiele lepiej. Brak dobrego wyregulowania powodował róznież, że pomiędzy szybą a uszczelką dało się przepchnąć róg kartki i stąd może ta "dodatkowa wentylacja"

Consigliero
dziekuję za informację. Fakt materiały w Evo 6 są lepsze - coolmax i alcantara (czy prawdziwa to nie wiem).
Jak Ci się udało zamontować inny zestaw głośnomówiacy? Przyklejałeś klips do kasku? Jak patrzyłem to z mocowaniem na śrubę jest słabo, bo kask ma bardzo grubą kryzę.
Pamiętasz może ile gwarancji daje BMW na tą skorupę?
Te 5 lat w Shoei + coroczny gratisowy serwis regulacyjny też jest dla mnie dużym plusem.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2014, 22:32   #90
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 36 s
Domyślnie

Gwarancja pewnie standard , a mocowanie nieskomplikowane




Używać właściwej strony noża

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.