Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2019, 13:41   #1
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 22 min 59 s
Domyślnie Chlewik dla Dzików, czyli "Wątek o motocyklach marki KTM powyżej 690 cm sześciennych"

"Zawsze chciałem, mieć takie coś" - to niemal cytat z piosenki Blendersów ale to określenie tego, co siedziało mi w głowie już dawno. I w sercu chyba też.
Ale czy to będzie miłość długa czy tylko gorący romans - tego jeszcze nie wiem bo na razie uczucie, jest adrenalina, jest "to coś" ale...no właśnie - boję się, że charakter mojego DZIKA w właściwie LOCHY (bo jestem hetero a w końcu mowa o romansach także ten...) jest fantastyczny ale...o ja pierd...le - wszystkie DZIKI, którymi jeździłem dotychczas (sorki ) w porównaniu do mojej LOSZKI to były jakieś co najwyżej świnki morskie. Jest w 100% 0-jedynkowa od 3 biegu w dół i poniżej 3 tyś obrotów albo ogień albo szarpanie! Ale za to powyżej 3 tyś zaczyna się przyspieszanie poprzez połączenie neuronów mnie i LOCHY - wczoraj wracałem z Wawy i była noc, chciałem jak najszybciej więc trochę powyprzedzałem ale się przestraszyłem, bo jechałem 90 na "piątce", chciałem wyprzedzić i myślę, że pewnie wystarczy 120 km/h, żeby to zrobić a tu już mam 130 km/hNo qwa jak
Sorki ale się ekscytuję jak piesek, który pierwszy raz w życiu widzi kostke Dentistax czy jakoś tak
Dzisiaj moja "standardowa" trasa, zabrałem Lochę tam, gdzie jej poprzedniczki ale...nie - to Ona mnie tam zabrała, szybciej i z 100 razy większymi emocjami niż jakikolwiek motocykl wcześniej!
Nie było wygodniej, nie wiem, czy najszybciej (bo się jej boję jeszcze i się poznajemy, i opona z tyłu dualowa...boję się Jej!) ale na pewno było z eksplozją endorfinową w każdym znanym mi doskonale, wcześniej nudnawym odcinku i zakręcie, który teraz był jak PamirHighway

Żeby nie było tylko kolorowo - kupiłem moto z śmiesznie małym przebiegiem i w "podobno" super stanie ale dzisiaj polał ze zbiorniczka wyrównawczego płynu trochę...kilka razy...fakt - było w zbiorniczku po rozgrzaniu moto tuż pod max, na zimnym w połowie i może to ale zobaczymy. Właśnie odlałem płynu tuż nad minimum i jutro kolejne testy
I zgubiłem śrubkę od czachy - albo poprzedni właściciel

Trochę jej się boje...ale jest niesamowita ta moja Locha
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg df.jpg (561.1 KB, 90 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190706_064515.jpg (1.01 MB, 104 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190706_083550.jpg (567.9 KB, 80 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190706_071450.jpg (1.04 MB, 78 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190706_071435.jpg (980.3 KB, 79 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 05.10.2020 o 22:33 Powód: Zmiana tytułu z orygginalnego:
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 14:15   #2
dzinks
 
dzinks's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 1,275
Motocykl: CRF1000L
dzinks jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 23 godz 7 min 0
Domyślnie

Ale radość bije z tekstu Baw się dalej
Gratulacje
dzinks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 14:31   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,728
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 12 godz 11 min 54 s
Domyślnie

Gratulacje! Niech Cię cieszy jak najdłużej! Byle bezpiecznie bo to narwany sprzęt :-)

Nosiłem się z zamiarem zmiany DL1000 na coś lżejszego nieco, terenowego i może bardziej jednoosobowego. Myślałem o dziku w zwykłej wersji bo jestem kurdupel ale to chyba dla mnie zbyt radykalny motocykl

Najpierw może sprzedam DLa, pewnie tu na forum wstawię bo dobry sprzęt w trasę we dwoje. U mnie predzej skończy się na XT660R z której jak pamietam Ty nie byłeś zadowolony? Co tam Ci nie pasiło że tak szybko jej się pozbyłeś Mirku?

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 14:41   #4
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Ale radość bije z tekstu Baw się dalej
Gratulacje
Dzięki

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Gratulacje! Niech Cię cieszy jak najdłużej! Byle bezpiecznie bo to narwany sprzęt :-)

Nosiłem się z zamiarem zmiany DL1000 na coś lżejszego nieco, terenowego i może bardziej jednoosobowego. Myślałem o dziku w zwykłej wersji bo jestem kurdupel ale to chyba dla mnie zbyt radykalny motocykl

Najpierw może sprzedam DLa, pewnie tu na forum wstawię bo dobry sprzęt w trasę we dwoje. U mnie predzej skończy się na XT660R z której jak pamietam Ty nie byłeś zadowolony? Co tam Ci nie pasiło że tak szybko jej się pozbyłeś Mirku?

Pozdrawiam
Zimny
Marcinie
Dla mnie XT 660 R zwyczajnie było za małe (niewygodny kąt podnóżki-siedzenie-kierownica), nie wspomnę nawet o tym, że podwyższyłem wysoką kierownicę o 5 cm i i tak było o 3 za mało aby mi się wygodnie i dobrze latało. No i zawieszenie, szczególnie przód - dopiero proloadjustery pomogły z napięciem sprężyn bo tak przy moich powiedzmy 110 kg dobijały notorycznie.
Poza tym - nie miałem zastrzeżeń
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 14:51   #5
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,728
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 12 godz 11 min 54 s
Domyślnie

Aaa... no widzisz Mirek, ty chyba rosły chłop jesteś bo dla mnie przy całych 172 chyba powinno być w sam raz?

Ogólnie ta XT660R to ciekawy motocykl który na co nieco pozwala i nie zabija ceną. Tyle tylko że po litrowym DL to mogę czuć deficyty mocy na czarnym...
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 15:01   #6
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Aaa... no widzisz Mirek, ty chyba rosły chłop jesteś bo dla mnie przy całych 172 chyba powinno być w sam raz?

Ogólnie ta XT660R to ciekawy motocykl który na co nieco pozwala i nie zabija ceną. Tyle tylko że po litrowym DL to mogę czuć deficyty mocy na czarnym...
może tak być właśnie jak mówisz - według mnie to moto dla kierownika do 180 cm wzrostu
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 17:38   #7
Antol
 
Antol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Kraków
Posty: 9
Motocykl: KTM 990 Adv
Antol jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 8 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Gratulacje!!
Miałem bardzo podobne odczucia po przesiadce na Lochę! Dodatkowo czasem odnoszę wrażenie że reakcja na gaz jest losowa
Wyciek ogarnij i niech cię wozi szybko i bezpiecznie
Jabys miał jakieś rozterki to dzwoń śmiało, może będę umiał pomóc!
No i musimy się gdzieś razem wybrać!
Antol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 18:13   #8
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Antol Zobacz post
Gratulacje!!
Miałem bardzo podobne odczucia po przesiadce na Lochę! Dodatkowo czasem odnoszę wrażenie że reakcja na gaz jest losowa
Wyciek ogarnij i niech cię wozi szybko i bezpiecznie
Jabys miał jakieś rozterki to dzwoń śmiało, może będę umiał pomóc!
No i musimy się gdzieś razem wybrać!
Dzięki!
Może jesień i Motomyczki na początek?
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 18:34   #9
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Gratulacje. Z takim przebiegiem to masz motocykl na lata. Dźwięk lc8 na akrapach poprostu poezja
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2019, 18:56   #10
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
może tak być właśnie jak mówisz - według mnie to moto dla kierownika do 180 cm wzrostu
A ja kiedyś miałem 171cm teraz po schorzeniu kręgów 169cm a i wiek zaraz 5tka z przodu i dużego kata na razie nie mam zamiaru zmieniać (dla odmiany mój jest biały 2013) Kielce blisko może kiedyś razem polatamy, mam dwa całych kół z oponami ostrymi, i drugi kpl. nowe na szosę Michelin ANAKEE ADVENTURE. Możesz potestować.
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyka - o motocyklach Tymon Inne tematy 51 12.09.2012 13:46
Poszukuję książek o motocyklach Beddie Inne tematy 17 12.03.2011 13:34
Cross Country 10 maj dla dzików !!!! JOJNA Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 06.05.2009 01:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.