Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2019, 16:17   #111
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Temu o czym pewnie myślisz żaden smar nie pomoże
IMO smar ma nie dopuścić do wałka wody coby nie rdzewiał powierzchniowo ale pewnie teorii na to jest więcej
tam jest gnoju ze smaru czy oleju /zależy kto czym smaruje/ tyle, że to nie będzie rdzewieć JEŚLI smarowany jest łańcuch.
natomiast żaden smar do łańcucha a tym bardziej olej nie przeniesie płynnie takich obciążeń jak są w tym miejscu i nie ma co snuć jakichś dziwnych opowieści.

z tego samego powodu w BMW problem zużywania się wielowypustów skrzyni czy dyfra jest bardzo dobrze znany. Podobnie jak w leciwych ST1100.

tyle w temacie.
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2019, 16:26   #112
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,230
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 8 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
tam jest gnoju ze smaru czy oleju /zależy kto czym smaruje/ tyle, że to nie będzie rdzewieć JEŚLI smarowany jest łańcuch.
natomiast żaden smar do łańcucha a tym bardziej olej nie przeniesie płynnie takich obciążeń jak są w tym miejscu i nie ma co snuć jakichś dziwnych opowieści.

z tego samego powodu w BMW problem zużywania się wielowypustów skrzyni czy dyfra jest bardzo dobrze znany. Podobnie jak w leciwych ST1100.

tyle w temacie.
m
Widziałem parę zebatek w Afrze i mimo, ze gnoju ze smaru i piachu tam było pełno to o konsystencji gumy do żucia w najlepszym przypadku a na wałku sucho
Jak porównujesz warunki pracy skrzyni lub dyfra do tych wałek+zebatka zdawcza w Afrze to nie podejmuę dyskusji
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2019, 16:29   #113
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 15 godz 52 min 59 s
Domyślnie

Owszem porównuję - dlatego o tym piszę, że jednak w sprzęgle w BMW /bo nie o skrzyni piszę!/ czy na połączeniu kardan/przekładnia główna jest znacznie czyściej a jednak dochodzi do zniszczenia wielowypustów/wieloklinów.

Reasumując - smarować pastą MoS2 przynajmniej raz w sezonie i tyle. Tym bardziej, że dostęp jest bez porównania lepszy niż w dziwnych motocyklach z niemiec.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.