Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2023, 08:59   #571
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
-zeby na studia nie można się dostać bo zarezerwowane dla Ukraińców ileś procent -jeszcze nam się ta pomoc czkawką odbije.
Daj źródło proszę.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 09:16   #572
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 593
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 56 min 20 s
Domyślnie

Atomku możesz doprecyzować. Powód zamieszczenie jak i wyeksponowania poniższej frazy w swoim ostaniem wpisie.

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Kult Bandery

Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia
Bo wiesz pewnie dobrze kto ją wygłosił.
I nie był to Stephan Bandera jak i nie była ona zawarta w usuniętym komunikacie Rady Najwyższej jak zdaje się sugerować Twój ostatni post.
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 12:50   #573
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Kult Bandery
Smutno mi to pisać, ale to doskonała okazja do uogólnienia toczącego się tu sporu o zasięg współczesnego kultu Bandery i dowodzonej przez niego OUN (działającej do dziś) i jej ramienia zbrojnego z lat 1942-47 czyli UPA.
Jak napisałem we wstępie, Kult Bandery jest uogólnieniem, bo dotyczy OUN z tego okresu i UPA i oddziałów pomocniczych zideologizowanych chłopów przez nich zaprzągniętych do krwawego dzieła.


Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia
to naprędce, na potrzeby wpisu znaleziony w internecie fragment tego, co poniżej:

"przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla.zlikwidowania całej ludności męskiej w wieku od 16 do 60 lat"

Słowa pochodzą z rozkazu Dmytro Kłaczkiwskiego znanego jako Kłym Sawur z początku 1943, tuż po uchwale III konferencji OUN Bandery, na której w dodatkowej uchwale podległe jej oddziały zbrojne ujednolicono nazwą UPA.

Wiele razy wspominałem o walkach wewnętrznych frakcji w OUN.
To banderowcy krwawym podstępem zlikwidowali wszelką konkurencję, narzucili krwawe zasady Ukraińskiej nacjonalistycznej doktryny wojskowej Mychajła Kołodińskiego, stając się bezpośrednimi odpowiedzialnymi za zbrodnie

"nie można dopuścić do tego, aby po zdobyciu Z.U.Z. polski element mógł tu żyć obok Ukraińców. Z.U.Z. w przyszłym państwie ukraińskim ma być czysty pod narodowym względem, bo te ziemie mają szczególne znaczenie dla przyszłego państwa ukraińskiego i dlatego nie będzie czasu na walkę z polskim elementem, gdyby on nie został całkiem zmiażdżony w czasie powstania... Trzeba pamiętać, że im więcej wrogiego elementu zginie podczas powstania, tym łatwiejsza będzie budowa ukraińskiego państwa i tym silniejsze ono będzie".

Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia

Pytasz, dlaczego pogrubiłem?
Pisząc cokolwiek, przyjmuję założenie, co powinnio dotrzeć do odbiorcy, który wpadnie tu na parę sekund i "po łebkach"przeczyta.

Więcej wspominajmy niewinne ofiary aniżeli ich oprawców!

Historia każdego dnia jest nudna w odbiorze. Jestem stolarzem z mizernym warsztatem wiedzy i słownym. To, co piszę, z założenia jest na użytek bieżący, emocjonalny.
Wpis, do którego się odnosisz, powstał w oparciu o moje notatki na zasadzie kopiuj-wklej.
Nie widzę innej potrzeby zmiany tego stanu, bo nie uczestniczę w żadnym konkursie pisarskim ani tym bardziej turnieju historycznym. Wyjście do ludzi z własną wiedzą i możliwościami traktuję jako wyzwanie i liczę na ciągłe podnoszenie poprzeczki głównie w oparciu o argumenty innych.
Krucjata ideologiczna jest mi obca. Nie usłyszysz z moich ust haseł typu "Odbić lwów", ale historyczne wspomnienie polskości Lwowa jak najbardziej. Nie napiszę "Ukraińcy won za Don"ale pytać, dlaczego mataczą w sprawie tego, jak się znaleźli na tych ziemiach nie przestanę itd.,itp.
Wracając do wątku, zwróć uwagę, jak ja niewiele oczekuję! Oczekuję prawdy i pamięci.

PS. Nie wiem skąd Twoja sugestia, że pogrubione słowa o mordowaniu Polaków miały znajdować się w tekście, jaki usunęła Werchowna Rada. Nie wynika to nawet z kontekstu tego, co napisałem!
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 14:53   #574
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,359
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 45 min 34 s
Domyślnie

II.1943 odbił się karmą w II.2022... Obie daty w idealnym świecie nie powinny zaistnieć, a tym bardziej ich gloryfikowanie.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 15:00   #575
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Ronin, a jaką karmą odbiło się Polakom w II.1943?
A karma w II.1940?
A jaka karma w IX.1939
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 16:24   #576
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,255
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 58 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
Ronin, a jaką karmą odbiło się Polakom w II.1943?
Na jakiej podstawie twierdzisz, że o Polaków tu chodziło Roninowi? Raczej o Ukraińców, którzy mordowali (nie zabijali, a mordowali!) bezbronnych obywateli Rzeczpospolitej, a teraz ruska swołocz morduje ich...
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 18:04   #577
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Skoro Ukraińców spotyka teraz kara za ich czyny w II.1943, to ja się pytam za co Polaków spotkała kara w II.1943, a także 1939 czy 1940.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 18:36   #578
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Nie jestem ani stary, ani młody, ale swój rozum mam i coś mi mówi(nie tylko intuicja), że nic dobrego nam przyszłość nie wróży patrząc na to co się dzieje. Demony wojny powoli się budzą, niektórzy przestają oglądać się za siebie, w ludziach widać coraz mniej pokory.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 19:33   #579
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Nie znam się na karmach, ale coś mi podpowiada, że to wyboista droga prowadząca donikąd.

Swoimi słowami za Wiktorem Poliszczukiem- ukraińskim pracownikiem i badaczem archiwów OUN Bandery:

Przy okazji lektury padło kilka mitów „walki powstańczej” UPA, jakie propaganda nacjonalizmu ukraińskiego powiela do dziś :
-siłowa mobilizacja wspierających UPA ukraińskich chłopów (rodziny były zakładnikami) stanowiła ok.50% sił UPA 1943 i do 90% w 1944 , co świadczy, że nie była to formacja ochotnicza, czyli powstańcza. Co wcale nie znaczy, że część z nich brała udział dobrowolnie.
-organizacja mieszkańców wsi do mordów na Polakach w podległe UPA kuszcze
(2-3 wsie) z łącznikami, agentami SB i stanicznymi (miejscowi przywódcy) pokazuje zorganizowane, przygotowane działania, a nie oddolne akcje wzburzonych chłopów
-trudno też nazwać walką ludobójcze, sadystyczne akcje na cywilnych mieszkańcach- kobietach, dzieciach i starcach
-nie były to też działania wojenne pomiędzy armiami UPA a AK, bo 27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK została powołana do życia dopiero w 1944. Kilkunastu Cichociemnych z AK pomogło wcześniej zorganizować samoobrony niektórych wsi
-działania UPA trudno powiązać z jakąkolwiek taktyką wojskową- nocne napady z zasadzki, skryte mordowanie w lasach ludności cywilnej łącznie z dziećmi, gwałty kobiet, mordowanie przez uduszenie, ucięcie członków ciała, patroszenie, zakopywanie żywcem, wyrywanie płodów, rozerwanie końmi, grabienie dobytku
-nie była to też wojna z okupantem - poza kilkoma potyczkami w celu pozyskania broni lub niemieckimi posterunkami ochrony (Janowa Dolina, Włodymirec) reszta to kolaboracja
-kolejny mit to „upowskie mundury”, bo takich nigdy nie było
-nie można nazwać działań UPA tej po 1943 narodowowyzwoleńczą, bo nie miała legitymizacji całego narodu. Wcześniej bratobójczo wymordowała inne siły walczące o wolną Ukrainę i w ogóle o Ukrainę, przywłaszczając nawet nazwę od jednej z nich (UPA Tarasa Bulby Borowcia)
-ani nawet armią, bo nie było w niej nawet prymitywnych struktur armii,: nie było sztabu, dywizji, pułków, batalionów. Tzw. sotnie podporządkowane były bezpośrednio prowidnikom OUN poprzez Służbę Bezpieczeństwa. Tterror SB OUNBandery zasługuje na osobne ujęcie


A my naszu sławnu Ukrajinu, hej,hej, rowesełymo!

ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2023, 22:43   #580
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 593
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 56 min 20 s
Domyślnie

Daj spokój Atomku z powiązanymi ze środowiskami kresowymi/polonijnymi badaczami.

UPA była chyba najefektywniejszą podziemną siła zbrojną wespół z leśnymi braćmi z państw nadbałtyckich, z jaką przyszło się zmierzyć komunistom.

Dla przypomnienia mają w dorobku zamordowanie perelowskiego generała Karola Świerczewskiego jak i niedoszłego marszałka Armiii Czerwonej.
Dowódcę I frontu ukraińskiego Mikołaja Watulina
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niko%C5%82aj_Watutin

Dla posiadaczy faccebooka. Poniżej link do publicysty historycznego Andrzeja Matowskiego. prowadzącego wall Druga Wojna w Kolorze. z dedykowanym upa wpisem.
https://www.facebook.com/WojnawKolor...55062729825382

Na zachęte:
[...]Na miejsce od razu udała się grupa operacyjna kontrwywiadu SMIERSZ, która zdołała schwytać kilku uczestników strzelaniny. Okazało się, że sprawcami zamachu byli partyzanci UPA, którzy wcześniej w miejscowości zaskoczyli sowiecką kolumnę zaopatrzeniową i byli zajęci plądrowaniem jej wozów, gdy pojawił się Watutin ze swoją świtą. Generał zginął więc niejako przez przypadek. Był jednak to najwyższy rangą oficer zabity przez partyzantów i jeden z czterech zaledwie sowieckich dowódców frontu, którzy zginęli podczas II WŚ.
Dla Sowietów wydarzenie to było przełomem. Chociaż pierwsze walki między Sowietami, a UPA miały miejsce w styczniu, to wiosną zaczęły przybierać na sile. Powodem była nie tylko śmierć Watutina - tuż po zamachu na niego ledwo od kul upowców umknął dowódca 38. Armii, gen. Kiryłł Moskalenko, a przestraszony gensek ukraińskiej kompartii, Nikita Chruszczow, uciekł w stronę frontu. Z rąk UPA śmierć poniósł także słynny sowiecki szpieg, Nikołaj Kuzniecow.[...]


Różnie było też ze wsparciem ze strony AK dla lokalnej ludności.
Zwłaszcza, dramat był na Wołyniu.
W Galicji nieco lepiej, ale też, dużo zła zrobiło AK poprzez zakaz stawiania na relacje z Niemcami, którzy tam wówczas jeszcze rządzili.
W efekcie, często samoobrony musiały się same mierzyć z banderowskimi siepaczami pędzącymi okoliczną ludność w części zidndoktrynowaną/zastraszoną, ale też i zmotywowaną wizją łupów na lachach.

W HP doszło zaś do jakby nie mówić do pewnego niefartu.
W sensie: Miejscowa samoobrona ostrzelała patrol policji SS złożony z Ukraińców w służbie niemieckiej. Kilku dosięgając.
Możliwe, że była to ustawka upa, które nie mogąc dobrać się do Hutniaków więc wystawiła niemiecki patrol złożony ze swoich ziomków pod polskie lufy.
No wiadomo jak to bywa. Załatwienie kilku funkcjonariuszy nie mogło ujść płazem miejscowym Polakom.
Niemcy po zorganizowaniu uroczystego pogrzebu zabitym w Brodach. Wystawili cały batalion policji SS (nota bene najgorsi zwyrodnialcy w hitlerowskim aparacie represji w GG), złożony w większości z ukraińskich ochotników. Support dała również upa, korzystająca z okazji na policzenie się z Hutniakami.

Co najgorsze komunistyczna partyzantka tam operująca i dająca skuteczną osłonę Hutniakom też się zawinęła.
Miejscowe dowództwo AK nakazało zaś lokalnej samobronie przeczekać i się nie wychylać.

No i przyszli ukraińcy w niemieckiej służbie (batalion policji ss), miejscowe upa. Jak i ukraińscy mieszkańcy okolicznych wsi po łupy.
Najpierw wyłuskali członków miejscowej samoobrony, których po brutalnych przesłuchaniach zamordowali.
Po czym już klasycznie przećwiczonym na wcześniejszych pacyfikacjach sposobem pozostałych mieszkańców do stodół i...

https://ipn.gov.pl/pl/historia-z-ipn...eniackiej.html

Atomku i jeszcze jedno.
Prośba. Bądź konsekwentny

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Więcej wspominajmy niewinne ofiary aniżeli ich oprawców!
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Luti : 04.01.2023 o 23:55
Luti jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.