Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Pamiętnik

Pamiętnik Tym, o których nie zapominamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.08.2010, 17:00   #31
Waldi68


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Wrocław (okolice)
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Waldi68 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 3 godz 17 min 30 s
Domyślnie

Świetny pomysł. Wydaje się że najsensowniejsza forma prawna to stowarzyszenie (fundacja ma zwykle bogatego fundatora, który przeznacza srodki na jej działalność, stowarzyszenie działa na zasadzie składek członkowskich datków oraz ew. ze swojej działalności). Takie stowarzyszenie mogło by działać nie tylko w celu pomocy motocyklistom i ich rodzinom poszkodowanym w wyniku wypadków, ale także jako organizacja społeczna na przykład walczyć o zmianę przepisów dot. opłat autostradowych dla motocykli itp. Nowy jestem na tym forum, ale jeśli zbierze się odpowiednia grupa osób to chciałabym w tym brać udział. Podobnie jak Sneer też chciałbym zrobić coś dobrego.
Waldi68 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 18:29   #32
Waldek
 
Waldek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 208
Motocykl: Czelendz
Waldek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 14 godz 1 min 55 s
Domyślnie

Jestem podobnego zdania jak Chomik, że jakiekolwiek działanie powinno być poprzedzone gruntowną dyskusją na forum.
Oczywiście, do powołania stowarzyszenia wystarczy 15 osób. Ale żeby to było coś co naprawdę żyje, to już nie wystarczy. Muszą w tym uczestniczyć wszyscy lub prawie wszyscy. Wtedy to będzie miało sens, będzie integrować i cieszyć.
Poddając jakiś pomysł celowo unikałem sformułowań typu fundacja, stowarzyszenie. Prawdę mówiąc, boję się, że takie sformalizowanie zniszczy entuzjazm i spontaniczność które są w istocie podstawą chyba wszystkich działań forumowych. Bez takich „pospolitych ruszeń” nie byłoby tego co w przeszłości a i przyszłości niewiele się wydarzy.
Z drugiej strony, jeśli chce się coś zrobić a przy tym nie mieć problemów, np. prawno-podatkowych, to jakaś forma organizacji jest konieczna...
Oj, nie wiem czy znowu nie wylazłem przed szereg...
Tak czy inaczej, podtrzymuję to co na wstępie.
__________________
Pozdrawiam, Waldek
Waldek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 19:01   #33
Waldek
 
Waldek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Tarnów
Posty: 208
Motocykl: Czelendz
Waldek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 14 godz 1 min 55 s
Domyślnie

Załozyłem nowy temat w "Inne tematy". W kwestii fundacji, stowarzyszen i Bóg wie czego jeszcze proponuję przenieść dyskusję tam.
__________________
Pozdrawiam, Waldek
Waldek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 19:13   #34
A.Twin
 
A.Twin's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 313
Motocykl: RD07
Przebieg: mały
A.Twin jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 18 godz 22 min 53 s
Domyślnie

zaginieni w akcji, to mi się kojarzy z Czakami Norisami.
Może lepiej : In memoriam (po łacinie: ku pamięci, na pamiątkę)
A.Twin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 21:39   #35
luki.gd
 
luki.gd's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
luki.gd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 10 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
nie defetyzowac. robic. myslec. kombinowac.
ależ daleki jestem od tego... znaczy defetyzowania... ja jestem na TAK... byłoby miło gdyby nie było to TYLKO forum.. tylko jeszcze COŚ, np takie jak to:
http://www.mammarzenie.org/wroclaw/d...1_mateusz.html
sieć izi'ego jest pełna...

Cytat:
Napisał sneer Zobacz post
po to mial byc nowy watek pt. stowarzyszenie. jesli nie bedzie 15 osob to i tak kicha.
si, to warto podać linka...
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7138

btw, zauważyłem, że opcja zapamiętywania hasła działa tylko na cookis ustawionych w domenie, w której się zalogowałem, czyli jeśli zapamiętałem hasło logując się w domenie/adresie bez www, to w domenie/adresie www nie będą zalogowany... warto byłoby spojrzeć na konfiga i poprawić ten drobiazg...

--
luki

Ostatnio edytowane przez luki.gd : 06.08.2010 o 22:11
luki.gd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 22:00   #36
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dr A.Twin Zobacz post
zaginieni w akcji, to mi się kojarzy z Czakami Norisami.
Może lepiej : In memoriam (po łacinie: ku pamięci, na pamiątkę)

I dobrze,liczyłam na to że nie wszyscy tu oglądają jedynie ambitne psychodramy - chodziło m.in. o przyciągnięcie uwagi przeglądających forum.Gdybym założyła wątek "Kącik Morfeusza" raczej nie zostałby on zauważony. No, i ...się porobiło.Gdzie dwóch Polaków tam pięć teorii. Porywamy się od razu na rzeczy wielkie - stowarzyszenia, wydawnictwa, etc. To dobre pomysły, ale do ich realizacji potrzeba czasu i zaangażowania fachowców. Tymczasem stworzenie tutaj "kącika" dla Iziego jest w naszym zasięgu i potrwa chwilkę. Wystarczy przenieść z wątku "Pożegnanie" zdjęcia,urywki wspomnień, zebrać Jego forumowe relacje z podróży, poprosić przyjaciół o kilka słów komentarza...i gotowe. Niestety, nie mam takich uprawnień, kwestią taką może zająć się administrator

A "In memoriam" brzmi naprawdę dobrze.

Ostatnio edytowane przez lena : 06.08.2010 o 22:02 Powód: literówki
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2010, 23:47   #37
BOGUŚ
 
BOGUŚ's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BOGUŚ jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 49 min 21 s
Domyślnie

Lena myślę tak samo jak Ty. Broń Boże żebym był przeciwny wydawnictwu czy stowarzyszeniu, ale boję się że jest to idea obliczona na dalszą przyszłość choćby z racji skomplikowania i ogromu działań. Za to pomysł pt. "in memoriam" to jest to. W tej chwili jest dużo emocji i entuzjazmu, ale nie oszukujmy się, z czasem gro z nas jak nie większość wróci do swoich spraw bo życie toczy się dalej. Pomysł zrealizowany dostępnymi środkami tu i teraz jest chyba najlepszym sposobem uczczenia człowieka, którego tak wielu dzisiaj wspomina. Gdyby się pokusić o jakieś bardzo wzniosłe stwierdzenia to powiedziałbym, że ten pomysł to oprócz idei wspomnień zacnych ludzi, dobry początek na zmianę świadomości społecznej na temat motocyklistów i ich pasji. Chyba jest o co walczyć bo oprócz swojaków jest wielu czytających nie motocyklistów.
BOGUŚ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2010, 12:31   #38
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 497
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 21 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Mój głos w tym temacie w watku zalozonym przez Waldka - może warto sie tam przenieść z ta dyskusja, bo tak naprawde to teraz toczy sie w dwoch miejscach.

Ostatnio edytowane przez Marcin z Zakopanego : 07.08.2010 o 13:38
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2010, 13:59   #39
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

A może założyć na forum oddzielny dział widoczny na stronie startowej forum, poświęcony w całości Robertowi. Można by tam przenieść wszystkie poświęcone mu wątki, również te, których sam był autorem. Wtedy każdy, kto chce o nim poczytać lub napisać, od razu będzie wiedział, gdzie się kierować. Myślę , że to byłby dobry początek, aby uczcić jego pamięć dopóki nie zacznie się realizacja bardziej ambitnych planów.
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Zaginiony w akcji"- ? Ramires ! MOTOMYSZA Kwestie różne, ale podróżne. 14 21.04.2010 08:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.