Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.05.2017, 01:17   #21
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Nie jestem specjalistą od zawiasu nie wiem... ale wiem jak robi showa po regeneracji w stosunku do sprawnej bez serwisu w dwóch takich samych motocyklach...
W totka nie dupłem żeby t tak 450zł za serwis wywalić,musiała mnie jakość pracy przekonać... i przekonała. teraz mam jednego serwisanta od tylnych amorów

przody sam robię i coś tam przerabiam ale to na razie raczkowanie w temacie
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2017, 14:33   #22
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Amor tylni z KTM-a czy huski WP ciężej jest rozebrać. Sam 2 zniszczyłem- nauka kosztuje. Podobnie jest z afrykańskim - nie widziałem "od ręki" zestawów naprawczych, nie jest przewidziany do własnoręcznego serwisu. Ale już Showa stosowana w CRF czy Drz rozbiera się łatwo, wymieniasz zestaw naprawczy, nowy olej itd. To robiłem sam i poszło sprawnie. Sławny gaz nitrogen to azot - ten sam co napełniają opony na wulkanizacji - mi nabili za "dziękuję".
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2017, 15:46   #23
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,324
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 30 min 59 s
Domyślnie

A ila tego tam trzeba upchać? ;>
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2017, 16:24   #24
adziad


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Koszaolin
Posty: 1
Motocykl: xr400, nx650, cb450n
adziad jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 50 min 37 s
Domyślnie

No to złe wiadomości mi tu wypisujecie:/ Od zimy mam yss co prawda w dominatorze. Sprawuje się bardzo dobrze, a wpier$#l w terenie dostaje zacnie. Dam znać jak się posypie, bo wygląda na to, że nastąpi to do końca sezonu jak piszecie. Dajcie proszę jakieś info jak komuś uda się go zregenerować.

Wychodzi na to, że za koszt nowego yss 1400pln + koszt regeneracji, można kupić wilbersa... człowiek głupi oszczędza i się cały czas uczy:/
adziad jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2017, 20:44   #25
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Krok bliżej celu.

Dziś udało mi się zakupić tulejkę ślizgową TUP1 14.12. Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek wspominał o wymianie tego elementu, bo zazwyczaj wszędzie jest mowa o uszczelniaczach. Zwróciłem uwagę, że tłoczysko miało trochę luzu w tym dekielku, co służy do uszczelnienia amortyzatora. Potem było kilka pomiarów, guglowanie i okazało się, że to jest "zwykła" część dostępna w sklepie. Ta tulejka była wprasowana w dekiel amortyzatora. Stara tulejka musiała być już trochę wytarta i pozwalała na ruch tłoczyska w każdą stronę, a nie tylko w górę i w dół. Możliwe, że przez to na ścianki uszczelniacza działały siły, które nie powinny i przyczyniły się do jego przedwczesnej śmierci.

Wszystkie elementy nadal czekają na dokładniejsze czyszczenie, odrdzewianie tam gdzie trzeba itp. Tulejka na tłoczysku wydaje się mieć naprawdę minimalny luz. Tak wygląda dzisiejszy zakup, wart tyle co piwo
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170509_192338.jpg (243.1 KB, 18 wyświetleń)
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 13:21   #26
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Mała aktualizacja.
Jeden uszczelniacz tłoczyska, ten który pękł nie jest dostępny do kupienia. Ale... są firmy które zajmują się dorabianiem uszczelniaczy . Dziś byłem w jednej takiej we Wrocku, która dorabia uszczelniacze do siłowników od 30 lat.

Co mnie zdziwiło to to, że facet powiedział, że PKS źle dobrał uszczelniacz. Może nie źle, ale jednak nie było to profesjonalne. Oczywiście średnice są ok, ale wysokość już nie. Wsadzony był uszczelniacz o wysokości 5mm, gdzie w gnieździe jest dużo miejsca. Teraz mam mieć dorobiony na 7,5mm. Nie są to moje słowa, tylko mówię to co mi powiedział facet z doświadczeniem. Dodam fakt, że wysokość uszczelniacza będzie teraz większa o 50%!

Uszczelniacz ma być gotowy na jutro (w 24h).


----------------------------------
Aktualizacja 31-05-2017

PKS napisał:
"Teraz doczytałem wątek i co do wymiaru uszczelki głównej to orginal ma 5 mm grubości i skoro tak ktoś mondrzejszy niż ja wymyśli to taki wymiar został zachowany."

Czyli PKS dorobił uszczelkę tak jak fabryka dała.
----------------------------------

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 31.05.2017 o 11:00
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 15:20   #27
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Jaki jest koszt takiego uszczelniacza ?
Sam bym potrzebował ze 2 sztuki jest możliwość abyś mi zamówił ?
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2017, 16:17   #28
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Około 20zł za jedną sztukę. Mogę zapytać czy przy zamówieniu większej ilości jest upust. Oni to robią na automatycznej tokarce CNC, więc tylko wybrać profil, wymiary a potem maszyna wypluwa uszczelkę co minutę Więc jest spora szansa, że przy większym zamówieniu była by mniejsza cena.

Jeśli byłoby zainteresowanie mógłbym skompletować cały zestawu reanimacyjny (tulejka ślizgowa, wszystkie oringi, uszczelniacz na zamówienie) jakby było kilka osób chętnych.

Mogę też podać wszystkie numery i oznaczenia + sklepy w których kupowałem, ale to jak będę pewny, że wszystko jest ok i pasuje.

Aha. Bym zapomniał, że jest problem jednym zgarniaczem. Tym najbardziej wystawionym na "świat", co zgarnia syf z tłoczyska. To też jest jakiś patent nie do kupienia. Facet w sklepie pomacał i dał mi kilka podpowiedzi, jeszcze myślę jak to rozwiązać. Jest opcja (ale nie mam 100% pewności, bo nie pamiętam jak to rozbierałem), że PKS tego nie wymieniał. Na uszczelniaczu/zgarniaczu był zadzior od śrubokręta w gumie do blachy. Ja jak to rozbierałem to pamiętam, że zeszło bez większych problemów i nie wydaje mi się, że to mój zadzior. Więc jest podejrzenie, że było to ściąganie i zakładane przed moim rozbieraniem. Na jednym moim zdjęciu w telefonie widać z drugiej strony małe wgniecenie na kołnierzu, zrobione jeszcze przed rozbieraniem tego dekla na części. Ale to tylko moje podejrzenie, nie chcę nikogo o nic oskarżać.

W sumie facet w sklepie powiedział mi, że mogę też próbować założyć to z powrotem, tylko wymienić "sprężynkę" (taką obrączkę) na nową.

-------------------
Aktualizacja:

Uszczelka odebrana. Wygląda spoko. Pomyliłem się i ona ma wysokość 6,5mm (PKSowa 5mm). Uszczelka + oring + podkładka z brązu podpierająca uszczelniacz. Według specyfikacji uszczelka do uszczelniania dławnicy, ciśnienie robocze do 160 bar
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170517_180003.jpg (674.4 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez CzarnyCzarownik : 17.05.2017 o 19:11
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2017, 14:16   #29
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 34 min 30 s
Domyślnie

W weekend planuje złożyć wszystko do kupy. Tylko nadal pozostaje problem z pierwszego postu - jaki olej zalać? Ktoś ma jakieś sugestie? Dodam, że to moja pierwsza robota z amorem i nie orientuję się w temacie olejowym
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2017, 14:45   #30
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 33 min 22 s
Domyślnie

Są specjalne oleje do tylnych amorów, np. Ipone Monoshock.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tylni amor-czyli jak go wytargać marekw Rama, zawieszenia, napęd 104 20.06.2019 19:51
Tylni amor w trójce ltd454 Rama, zawieszenia, napęd 18 15.04.2013 20:55
Podrapany tylni amor ramires Rama, zawieszenia, napęd 6 26.08.2008 01:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.