Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2010, 17:32   #131
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 45 min 27 s
Domyślnie

witaj Myku.
czyli zachowujesz zdrowy rozsadek i zabierasz sie do tematu pragmatycznie.... to raczej w przeciwieństwie do mnie, bo ja motocykl wypatrzyłem niczym mały chłopiec autko na wystawie w sklepie zabawkowym. O! Tato, tato kup mi!!! :-)
No dobrze, jedynym argumentem potwierdzajcym zachowanie odrobiny zdrowego rozsadku w moim przypadku jest słabość do Yamah oraz śledzenie wielu wyprawowych wątków TEGO ZACNEGO FORUM!
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2010, 17:59   #132
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,425
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 10 godz 20 min 13 s
Domyślnie

Zbi... a spróbuj tylko się nie pochwalić i nie opisać wrażeń z jazdy
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2010, 18:12   #133
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 10 min 58 s
Domyślnie

A ja zdopingowany,tym ze sie zdecydowales na kupno ST zajechalem dzis do Saloonu Yamahy i o dziwo stala juz tam nowa ST12.Wrazenia po ogladnieciu wszystkiego i przymiarce:wedlug mnie jest to motocykl bardzo dopracowany i estetyczny.Sporo w nim plastikowych obodow,ale inaczej bylby duzo ciezszy.napewno sporo czesci bedzie mozna zastapic akcesoriami tjunerow.Kanapa bardzo wygodna,szeroka i nie sliska.Mozliwosc ustawienia jej w dwoch wysokosciach jest bardzo praktyczna,gdyz na nizszej mialem wrazenie,ze siedze na scigu,a po podwyzszeniu,zaczelo byc bardzo wygodnie.Siedzac ma sie wrazenie,ze przedni reflektor jest z metr od ciebie.Przypomina to bardzo GS-a.Szybke mozna ustawiac w dwoch wysokosciach,jednak trzeba przy tym siegnac po srubokret.Zbiornik paliwa jest bardzo szeroki i ladnie wyprofilowany.Z przodu motocykl wyglada prawie jak 12GSA.Przy bocznych plastikach calosc jest swietna ochrona przed wiatrem na nogi.Praktycznie jest sie w calosci oslonietym od wiatru.Bardzo zdziwila mnie szerokosc kierownicy.Jest strasznie szeroka i nawet manetki sa bardzo szerokie.Moze dlatego mialem takie wrazenie,ze w LC8 jest zupelnie na odwrot.Sprawialo to troche wrazenie crusera lub wygodnego turystyka i napewno nie zachecalo do jazdy w pozycji stojacej.Bardzo estetycznie i ciekawie wygladaja kola.Mocowanie szprych na obreczach jest nowatorskie i sensowne.Tlumik jest ukryty pod plastikowa oslona i ma za zadanie raczej tlumic niz ladnie wygladac.Kufry jak dla mnie sa zupelnie nie praktyczne,choc fajnie i estetycznie wykonane.Ogolnie motocykl sprawil na mnie dobre wrazenie.Napewno nie jest to moto do jazdy w terenie.Do dyspozycji jest szeroka kanapa,szeroka kierownica,kardan i bardzo wygodna pozycja siedzaca.Mysle,ze oprocz 12GS jest to najlepsze turystyczne enduro.Jezeli ktos szuka motocykla do podrozowania po asfalcie,to jest to trafny wybor.Po 29 maja bedzie mozna zamowic jazde probna i moze wtedy napisze cos jeszcze.

Ostatnio edytowane przez myku : 14.05.2010 o 18:17
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2010, 23:16   #134
Zbiswicz


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wrocław, no... prawie
Posty: 33
Motocykl: ST 1200
Zbiswicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 45 min 27 s
Domyślnie

Noooo....Myku, przyjemność wielką mi zgotowałeś niniejszym opisem! Stokrotne dzięki. Faktycznie to ja nadal jej nie widziałem online i zapewnie zobacze dopiero przy zakupie. Zdecydowanie przedstawiony przez Ciebie opis pokrywa sie z moimi wyobrazeniami o motocyklu jaki chciałbym posiadać. Oczywiście, że do niedawna obiektem moich zainteresowań był 12 GS którym miałem przyjemność pojeżdzić w zeszłym roku w ramach jazd testowych, oraz w czasie pobytu na Korsyce i w pełni sprostał moim oczekiwaniom. Do tej pory podróżowałem jedynie asfaltem i nie sądzę bym czerpał dostateczną ilość przyjemności z dłuższej jazdy w cięższym terenie (do tego używam zazwyczaj konia) to przyznać musze, że czasem brakowało mi możliwości przejazdu jakimś szutrem, więc myśle iż taki pojazd jest dobrym kompromisem. No i od zawsze yamahy! Zatem w rezultacie wybór zapadł. Pewnie, że wciąż się zastanawiam czy to dobra opcja i nawet twój opis w którym zaznaczasz, że Terefere oprócz 12GS jest najlepszym sprzętem daje do myślenia! Hmm... ale tak poważnie to myślę iż to porównanie jest równoznaczne z próbą porównania BMW z Mercedesem... jeden ma to, drugi co innego ale oba są super....zgadzasz się? Motocykl BMW i tak w tej klasie na tyle mocno stoi, że wyprzeć go z rynku się nie uda bo i po co?
Mam nadzieje, że moje rozważania są słuszne, zweryfikuje je bieg wydażeń....... a zagadnienie to często rozstrząsam bo wiesz.... za tyle kasy warto mieć coś przyzwoitego może nawet najlepszego i wiadomo, że dla siebie a nie na pokaz.
Proszę Ciebie i innych o wszelkie informacje na temat motocykla bo na pewno uprzyjemnią okres oczekiwania
Pzdr
Zbiswicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2010, 00:20   #135
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Szkoda tylko ze filmiki jakis dzwiek maja lipny.................a mzoe tylko mi wie wydaje ze motor brzmi bezplciowo jak gs?
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2010, 22:23   #136
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Tu ładnie słuchać piec

http://www.youtube.com/watch?v=iseG_Z6ycso
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2010, 22:48   #137
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 3 min 58 s
Domyślnie I co na to Honda...

Kurde KTM - 990 ADV rządzi w terenie i na asfalcie, GS - liderem sprzedaży w Europie, Moto Guzzi Stelvio 1200 - to włoska odpowiedź na GS-a, jak i Aprilia Caponord. Teraz do gry dołączyła Yamaha z Tereską... A Honda odpuszcza, jak Suzuki i Kawa.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2010, 22:55   #138
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,425
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 10 godz 20 min 13 s
Domyślnie

może to Pan Hąda właśnie dopracowuje swój skrzętnie ukrywany projekt (oby nie skrzętnie odgrzewany kotlet )
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2010, 10:07   #139
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał graphia Zobacz post
może to Pan Hąda właśnie dopracowuje swój skrzętnie ukrywany projekt (oby nie skrzętnie odgrzewany kotlet )
No jak by nie patrzec najwyzszy k%%$^a czas!
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 13:04   #140
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 10 min 58 s
Domyślnie

Korzystajac z okazji,ze rano robilem przeglad Lc8,podjachalem do Yamahy,zeby a noz umowic sie na jazde probna nowa 12ST.No i okazalo sie ze model testowy stal sobie przed salonem a ja mialem akurat troche wolnego.Dlaczego by nie przejechac sie zaraz.Mialem do dyspozycji dwie godziny wiec od razu przeszedlem do rzeczy.Po Yamahe podjechalem lc8,tak wiec mialem bezposrednie porownanie.Wrazenia:
Siedzenie-bardzo wygodne,plaskie i nie pozwalajace na slizganie sie do przodu i do tylu.Do tego regulowane w dwoch wysokosciach.Bardzo pozytywne wrazenia.
Kierownica-Poczatkowo dziwila mnie jej szerokosc,jednak podczas jazdy byla bardzo wygodna.Rece trzyma sie dosyc nisko,tak wiec ramiona zupelnie sie nie mecza.I wcale nie jest taka szeroka jaka mi sie na poczatku wydala.Wszystkie przelaczniki bardzo wygodne i poreczne.Jedynym minusem bylo drganie manetki gazu na kierownicy.hyba srednice kierownice i manetki niebardzo ze soba pasowaly.Przy agresywniejszej jezdzie i ciaglym ruchom manetka bylo to troche uciazliwe.
Zegary-bardzo czytelne.W sumie nic dodac.
Zawieszenie-mozliwosci ustawienia zawieszenia na SPORT-COMFORT,1-2 osoby oraz OFF.Wszystko mozna regulowac podczas jazdy jednak przy zamknietej przepustnicy,a wiec na swiatlach lub hamujac.Bardzo wygodne ustawienia,mialem wrazenie ze plyne,a przy dynamicznych zmianach kierunku jazdy nie bylo jakiegos wezykowania,czy chociazby jakiegos kolysania.
Hamulce-bardzo przyjemne i precyzyjne w dozowaniu.
Silnik-bardzo dynamiczny,spokojnie i lagodnie reaguje na odkrecenie manetki gazu.O wiele lepiej przyspiesza niz Lc8.W sumie sprawia wrazenie,jakby sie jechalo motocylkem sportowym.Bardzo ladny dzwiek silnika,w sumie nawet z orginalnym tlumikiem ladnie brzmi,choc jakby go sie zmienilo,byloby chyba idealnie.Silnik nie drzy,nie trzesie motocyklem.Jest bardzo spokojny i ladnie mruczy.Od 4tys/min bardzo dynamiczny.Mi pozwolil na rozpedzenie sie do 215km/godz.
Wygoda jazdy.W sumie przejechalem 70km.Bardzo zroznicowanych,od autostrady do gorskich serpentyn.Mialem wrazenie,ze jade bardzo solidnym motocyklem,ktory mnie nie zawiedzie i dowiezie do domu.Nie czulem jakiegos zmeczenia,wrecz przeciwnie.Kolana nie so tak zgiete jak w Lc8,rece spokojnie leza na kierownicy.Nie ma sie wrazenia agresywnosci jak w KTM-ie.Ksztalt zbiornika paliwa pozwala na bardzo wygodna jazde w pozycji stojacej.Mona sie oprzec na zbiorniku paliwa i lekko pochylonym do przodu jechac w sumie z kazda predkoscia.Naprawde bardzo mnie to pozytywnie zaskoczylo.Przednia szybka w zupelnosci wystarczy.Oczywiscie przy wiekszych predkosciach wieje,ale to nie GL18 i ma wiac.Biegi wchodza bardzo miekko i latwo sie je redukuje.Jedynie boczna stopke musialem szukac,jakas taka mala,nie jak w Lc8.
Waga-jest tego troche,ale pozostajac na asfalcie pewnie sie go prowadzi,a caly ciezar jest dosyc nisko.
Podsumowanie:
Jest to TURYSTYK!Nie ma sie co tu doszukiwac enduro.Nawet nie powiedzialbym turystyczne-enduro.Oczywiscie ze mozna nim wiechac tu i tam.Jednak jego miejsce jest na asfalcie i tam najlepiej sie sprawdza.Jest motocyklem bardzo estetycznym i dopracowanym.Posiada mocny,dynamiczny silnik,dobre zawieszenie i hamulce.Jest bardzo wygodny.Jezeli ktos szuka turystyczne-"enduro",to napewno jest to dobry typ.Napewno nie mozna go postawic przy Lc8.To dwa inne swiaty i nie ma ich co porownywac.Juz dawno nie jezdzilem na 12GS wiec nie moge ich porownac,a chyba wlasnie te dwa motocykle maja najwiecej ze soba wspolnego.Oczywiscie cena jest bardzo wysoka,ale to juz inna historia.Ogolnie dobry motocykl

Ostatnio edytowane przez myku : 10.06.2010 o 18:58
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TDM 850 czy Yamaha Super Tenere ? Kubaandcom Yamaha 48 21.04.2022 14:05
Multistrada 1200 calgon Inne tematy 3 28.05.2010 18:40
Yamaha XTZ 1200 Super Tenere MaRP Inne tematy 18 23.10.2009 18:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.