Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.11.2014, 22:23   #71
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 1 min 59 s
Domyślnie

nie pala sie wszystkie jednoczesnie. Tam byl problem z chlodzeniem olejem przez zajebany filtr.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2015, 12:21   #72
bohun07


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Lubaczów/Rzeszów
Posty: 9
Motocykl: RD07a
bohun07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 6 min 0
Domyślnie

Ja jestem ciekawy. Niestety ja już swój roznitowałem, ale mam ból d... bo przy nitowaniu strzelił ;/ i teraz mam problem ze znalezieniem używki bo nówka wiadomo ile kosztuje może ma ktoś namiar.
I mam takie pytanie czy z rd04 podejdzie do rd07a, czy jest w ogóle jakaś różnica między tymi silnikami chodzi mi tu konkretnie o kosz?
bohun07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2015, 18:58   #73
Rozkosmany


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Crewkerne
Posty: 12
Motocykl: RD03
Rozkosmany jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 38 min 23 s
Domyślnie

Trochę odgrzeję.

Ponieważ jestem w zasadzie nowym urzytkownikiem sprzętu z takim silnikiem jak w AT i nie mam doświadczenia w osłuchaniu się jego normalnych odgłosów pracy a jedynie konkurencji . Konkretnie np. Suzuki którego podobno stuki i puki są słynne.
Ponieważ w w/z z tym mam pewne wątpiwości to może coś podpowiecie.
Otóż, silnik w jakiś dziwny dla mnie sposób stuka. Nieśmiało tylko dodam że gdyby tak stukał silnik V2 suzuki to niechybnie zapadłby wyrok że już mu piździec i pora zbierać walutę na nowy.
Otóż mój V2 suzy po przebiegu coś koło 80 tys wogóle nie stuka. Za to Honda która niedawno złożyłem a która ma przebiegu zaledwie 12 tys mil wydaje z siebie odglos który najpierw zidentyfikował mi się jako nadmierny luz pary tłok-cylinder. Ponieważ ten dźwięk najchętniej występuje po wzroście obciążenia i czasami pozostaje po wypięciu biegu zacząłem szukać przyczyny innej.
Żródło dźwięku starałem się wysłuchać ale bez większego sukcesu. sprawia wrażenie że jest >wszędzie < w silniku.
To zaś naprowadziło mnie na ślad że być może sprzęgło, mechanizm przeciwstrząsowy czy byc może łożysko główne sprzęgła. No i przeczytałem ten wątek na koniec.
Podstawowe pytanie zatem:
Czy w silniku znanym wam z AT po przebiegu ok 20 tys kilometrów może wystąpić >feler< ? Który zgarabie zlikwidował zipo podając przy tym wyczerpujący opis kuracji.
Co innego ew. może być źródłem głuchego odgłosu w tym silniku?
Składając silnik przyznam się bez bicia że nie grzebałem w sprzęgle ani skrzyni biegów.
Legenda że to Honda zrobiła swoje. Obawiam się jednak że mogłem ulec ułudzie.
Wykluczam natomiast że wali któraś z panewek, czop tłoka itp....
Bo to sprawdzałem. Luzy serwisowe pary tłok cylinder również są w normie chociaż różne dla przedniego i tylnego cylindra. Na przodzie jest luz średni 0.015 a na tylnym 0.025. Uwzględniając na niekorzyść ew. błędy pomiarowe luz może być co najwyżej o 0.005 powiększony. A więc w dalszym ciągu w limicie serwisowym dla obu cylindrów.

ed. Dodam na wszelki wypadek że: żadnych opiłków w oleju nie ma. Odgłosy ze strony wału wykluczone (bo chodzi o Hondę Revere) ponieważ >dźwięk< jest synchroniczny z pracą silnika. Luzy zaworowe w normnie. Możliwość że odgłos z otoczenia silnika również wykluczony. Przy okazji niejako znalazłem podobny powodowany przez uderzanie regulatora napięcia o skrzynkę akumulatora.

Ostatnio edytowane przez Rozkosmany : 29.10.2015 o 19:15
Rozkosmany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2016, 17:58   #74
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Wink

Cytat:
Napisał Rozkosmany Zobacz post
Trochę odgrzeję.

Ponieważ jestem w zasadzie nowym urzytkownikiem sprzętu z takim silnikiem jak w AT i nie mam doświadczenia w osłuchaniu się jego normalnych odgłosów pracy a jedynie konkurencji . Konkretnie np. Suzuki którego podobno stuki i puki są słynne.
Ponieważ w w/z z tym mam pewne wątpiwości to może coś podpowiecie.
Otóż, silnik w jakiś dziwny dla mnie sposób stuka. Nieśmiało tylko dodam że gdyby tak stukał silnik V2 suzuki to niechybnie zapadłby wyrok że już mu piździec i pora zbierać walutę na nowy.
Otóż mój V2 suzy po przebiegu coś koło 80 tys wogóle nie stuka. Za to Honda która niedawno złożyłem a która ma przebiegu zaledwie 12 tys mil wydaje z siebie odglos który najpierw zidentyfikował mi się jako nadmierny luz pary tłok-cylinder. Ponieważ ten dźwięk najchętniej występuje po wzroście obciążenia i czasami pozostaje po wypięciu biegu zacząłem szukać przyczyny innej.
Żródło dźwięku starałem się wysłuchać ale bez większego sukcesu. sprawia wrażenie że jest >wszędzie < w silniku.
To zaś naprowadziło mnie na ślad że być może sprzęgło, mechanizm przeciwstrząsowy czy byc może łożysko główne sprzęgła. No i przeczytałem ten wątek na koniec.
Podstawowe pytanie zatem:
Czy w silniku znanym wam z AT po przebiegu ok 20 tys kilometrów może wystąpić >feler< ? Który zgarabie zlikwidował zipo podając przy tym wyczerpujący opis kuracji.
Co innego ew. może być źródłem głuchego odgłosu
w tym silniku?
Składając silnik przyznam się bez bicia że nie grzebałem w sprzęgle ani skrzyni biegów.
Legenda że to Honda zrobiła swoje. Obawiam się jednak że mogłem ulec ułudzie.
Wykluczam natomiast że wali któraś z panewek, czop tłoka itp....
Bo to sprawdzałem. Luzy serwisowe pary tłok cylinder również są w normie chociaż różne dla przedniego i tylnego cylindra. Na przodzie jest luz średni 0.015 a na tylnym 0.025. Uwzględniając na niekorzyść ew. błędy pomiarowe luz może być co najwyżej o 0.005 powiększony. A więc w dalszym ciągu w limicie serwisowym dla obu cylindrów.

ed. Dodam na wszelki wypadek że: żadnych opiłków w oleju nie ma. Odgłosy ze strony wału wykluczone (bo chodzi o Hondę Revere) ponieważ >dźwięk< jest synchroniczny z pracą silnika. Luzy zaworowe w normnie. Możliwość że odgłos z otoczenia silnika również wykluczony. Przy okazji niejako znalazłem podobny powodowany przez uderzanie regulatora napięcia o skrzynkę akumulatora.
Moze glucho pukac nawet przy mniejszym przebiegu,jesli ktos lubial sprzglem sie bawic.
Mysle tez,ze wieksze szkody moze zrobic pyrkanie w miescie na niskich obrotach i wyzszych biegach.Jako,ze fauka lubi obroty i ma duzy skok tloka,to szarpanie(zwlaszcza na orginalnych zebatkach napedowych poteguje luzy na zdawczym i na koszu sprzegla.
Filmik ukazuje przyczyne gluchego stukotu na wolnych obrotach.
Fajnie,ze przydaly ci sie moje wynalazki sprzeglowe


Ostatnio edytowane przez zipo : 12.01.2016 o 18:04
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2016, 19:18   #75
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A tak wlasnie dzwonia sprezynki w koszu







  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2016, 19:37   #76
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Moze glucho pukac nawet przy mniejszym przebiegu,jesli ktos lubial sprzglem sie bawic.
Mysle tez,ze wieksze szkody moze zrobic pyrkanie w miescie na niskich obrotach i wyzszych biegach.Jako,ze fauka lubi obroty i ma duzy skok tloka,to szarpanie(zwlaszcza na orginalnych zebatkach napedowych poteguje luzy na zdawczym i na koszu sprzegla.
Filmik ukazuje przyczyne gluchego stukotu na wolnych obrotach.



Fajnie,ze przydaly ci sie moje wynalazki sprzeglowe


A dales nowe podkladki pod kolektory wydechowe
Moze to jest ten gkuchy dzwiek
Sprzeglo powinno sie uciszyc po wcisnieciu klamki lub powyzej 2 tys obrotow
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2016, 17:51   #77
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciej33 Zobacz post
A dales nowe podkladki pod kolektory wydechowe
Moze to jest ten gkuchy dzwiek
Sprzeglo powinno sie uciszyc po wcisnieciu klamki lub powyzej 2 tys obrotow
Hej
Dalem, ale ten dzwiek "klekotu-stukotu" byl wynikiem luzu na koszu sprzegla jak na video.
To wlasnie bylo moje sprzeglo.
Jak pisalem wczesniej w tym temacie,na dzwoniace sprezynki zastosowalem podkladki z blachy stalowej niskotloczonej.Dzwonienie ustalo,kosza nie trzeba roznitowywac,prostota rozwiazania jest oczywista.
Natomiast musze puscic pare,ze opanowalem tez prosty patent na luz kosza na styku z tarczkami..ale to juz inna historyjka
Moze kiedys wyjawie
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2016, 18:49   #78
maciej33


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: sulechow-londyn
Posty: 277
Motocykl: RD04
maciej33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Hej
Dalem, ale ten dzwiek "klekotu-stukotu" byl wynikiem luzu na koszu sprzegla jak na video.
To wlasnie bylo moje sprzeglo.
Jak pisalem wczesniej w tym temacie,na dzwoniace sprezynki zastosowalem podkladki z blachy stalowej niskotloczonej.Dzwonienie ustalo,kosza nie trzeba roznitowywac,prostota rozwiazania jest oczywista.
Natomiast musze puscic pare,ze opanowalem tez prosty patent na luz kosza na styku z tarczkami..ale to juz inna historyjka
Moze kiedys wyjawie

Kupilem nowy kosz i w nim sprezynki tez lataja ( jak sie potrzesie koszem ) zalozylem jednak jest ciszej
Podczas wymiany sprawdziles lancuszek pompy oleju Czy nie rozciagniety
maciej33 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2016, 21:32   #79
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciej33 Zobacz post
Kupilem nowy kosz i w nim sprezynki tez lataja ( jak sie potrzesie koszem ) zalozylem jednak jest ciszej
Podczas wymiany sprawdziles lancuszek pompy oleju Czy nie rozciagniety
Lancuch pompy mial dopuszczalny luz.
No i wlasciwie jedyne co wymienilem to uszczelka dekla,nakretka kosza,uszczelki kol. wydechu.
Nadal mowa o gluchym stukocie.Dzwiek ten jest generowany na koszu,w miejscu oparcia tarcz(friction pates)
Kupno nowego kosza to oczywiscie profesjonalne rozwiazanie.
Ja experymentuje w roznych dziedzinach czasem z czystej przekory
Czasami sie uda cos wystrugac..

Ostatnio edytowane przez zipo : 20.01.2016 o 21:35
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2016, 23:03   #80
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,568
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 7 godz 5 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zipo Zobacz post
Hej
Dalem, ale ten dzwiek "klekotu-stukotu" byl wynikiem luzu na koszu sprzegla jak na video.
To wlasnie bylo moje sprzeglo.
Jak pisalem wczesniej w tym temacie,na dzwoniace sprezynki zastosowalem podkladki z blachy stalowej niskotloczonej.Dzwonienie ustalo,kosza nie trzeba roznitowywac,prostota rozwiazania jest oczywista.
Natomiast musze puscic pare,ze opanowalem tez prosty patent na luz kosza na styku z tarczkami..ale to juz inna historyjka
Moze kiedys wyjawie
Ach te tajemnice mechaników. Dawaj zipo, właśnie mam na stole rozebrany kosz od "małej afryki" z lekkimi śladami po tarczkach i nie wiem jak to ugryźć
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kat 990 sprzęgło Pawel_z_Jasla KTM 29 30.04.2020 14:08
Jęczące sprzęgło krzeszu Silnik, sprzęgło, skrzynia 3 21.07.2016 12:38
Sprzęgło vinc18 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 02.01.2014 15:33
Ślizga się sprzęgło. JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 15 20.09.2008 19:59
Dziwne sprzegło R2D2 Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 20.08.2008 19:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.