Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.05.2013, 12:59   #31
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

Jak Cię stać na konia to i musi Cie stać na bat.
Kiedyś wytarł mi się w Afri gumowy ślizgacz łańcucha, ten na wahaczu. nowy kosztował 150PLN, więc zacząłem kombinować - a może wytnę ze starej wycieraczki spod drzwi albo kumpel mi podrzuci riflowaną gumę i z niej wyrzeźbię? To jest takie szmaciarskie myślenie. Na szczęście ktoś mi wyperswadował te pomysły pytając, czy ja kupując motocykl chciałbym z oryginalnym ślizgaczem, czy ulepionym z gówna (czyt. rejli ;-)
Kołkowane gumy, kaski sklejone poxipolem, połamana szyba połączona trytytkami, wyrobiony łańcuch skrócony wyjęciem ogniwka, i inne takie.
Nie piszę tu o sytuacjach awaryjnych, w trasie, na chwilę, aby dojechać jakoś do domu i tam naprawić porządnie.
Jeżdżenie 'na stałe" takim reanimowanym sprzętem po taniości, to ryzykowanie swoim zdrowiem ale i moim, jako użytkownika drogi, który też ucierpi, gdy temu "majsterklepce z bożej łaski" się coś urwie podczas jazdy.

Używaj tylko takich części zamiennych, jakich chcesz aby używały Twoje dzieci
__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2013, 19:00   #32
Sylwek bbi


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 263
Motocykl: RD04
Sylwek bbi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 13 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tom64 Zobacz post
Jak Cię stać na konia to i musi Cie stać na bat.
Tak być powinno ale jest jak jest. Czasami kupi się to ''co jest'' na półce czasami szuka się ''okazji'' Ja tak z 5 lat temu zanabyłem kosteczkę na przód jakąś taką bezimienną(tkc nie doszło) wieczorkiem montaż rano UA-MD-RO.Jak wjechałem na mokrą nawierzchnię to się mało nie zesrałem.Wtedy oddałbym wiele za byle co oby choć trochę trzymało.Oponkę kupiłem oczywiście w sklepie,była homologowana i pomimo tego ZONK

Ostatnio edytowane przez Sylwek bbi : 24.05.2013 o 19:01 Powód: literówka
Sylwek bbi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie kupić DL-650 Pils Suzuki 83 30.08.2021 22:14
jak kupić Afri... luki.gd Inne tematy 21 07.06.2010 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.