Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.10.2016, 22:09   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,737
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 9 min 16 s
Domyślnie

Karta 64GB. Sprawdziłem 2 sztuki i w dalszym ciągu nie widzi map na karcie. Na kompie karta jest widoczna. Nie wiem o co kaman .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2016, 23:10   #12
rety


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Piła
Posty: 13
Motocykl: TA XL 650V
rety jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 40 min 47 s
Domyślnie

Zajrzałem na zagraniczne forum garmina, tak na szybko to wg. opisu
garmin64 ma problemy z kartami 64GB, czasem ponowne sformatowanie ich na system FAT32 rozwiązuje sprawę a czasami jedynym rozwiązaniem jest max. karta 32GB. System zapisu plików jedynie FAT32!
rety jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2016, 23:20   #13
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Panowie mam taki problem. Mam zrzucone na kompa mapy w plikach .img
Pliki o których piszesz są jakoś dostępne online żeby zrobić swoje próby, czy masz je kupione/prywatne?
Garminowe mapy składają się z małych fragmentów, czegoś w rodzaju kafelków czy puzzli, system Garmina potrafi obsłużyć jakieś 3000-4000 tysiące takich elementów łącznie na wszystkich mapach w urządzeniu i na karcie. Niestety nie znam dokładnej wartości, czytałem różne dane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że każdy twórca map dzieli je sobie na fragmenty według własnego widzimisię.

Jak rozumiem masz mapy w pamięci urządzenia. Czy kasujesz je wkładając kartę pamięci, czy w Garminie są jednocześnie mapy w urządzeniu i na karcie? Jeśli tak, to obstawiam przekroczenie wspomnianego limitu. Jeśli mapy w chwili sprawdzenia są tylko na karcie, będę dalej szukał przyczyny. Nie mam 64s ale postaram się zasięgnąć języka i coś doczytać. Począwszy od tego modelu Garmin zaczął zwalczanie pirackich map, widziałem przeróżne przypadki zachowania softu z odrzucaniem oryginalnych map Garmina włącznie. Ot, uroki stopniowej komplikacji urządzeń. Siłą rzeczy wraz z funkcjonalnością rośnie ilość rzeczy które mogą się spieprzyć
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2016, 23:24   #14
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina. Nue wiem ile jest firm robiących mapy pod Garminy ale to był idiotyczny ruch Jankesów.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2016, 23:27   #15
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Za pomocą programów typu sdformat można zrobić z 64gb karty, pojemność np 8gb. Wtedy powinno być wszystko Ok
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2016, 09:03   #16
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 1 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina. Nue wiem ile jest firm robiących mapy pod Garminy ale to był idiotyczny ruch Jankesów.
Rambo - mógłbyś rozszerzyć o co dokładniej chodzi? Miałem 62s, mam 64s z różnymi mapami i nie zauważyłem ograniczeń.. Ale ja wiele w mapach nie grzebie.

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2016, 10:29   #17
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina.
Nie chcę się wymądrzać, nie miałem żadnego z tych urządzeń, bazuję tylko na wiedzy z forów typu gpsmaniak. Według tego co wyczytałem Garmin zmienił sposób weryfikacji map jedynie po to aby wyeliminować piracenie ich produktów, czyli dodatkowych map oferowanych zarówno przez nich, jak i przez dystrybutorów. W pewnej chwili ilość ofert kopii map na przeróżnych portalach aukcyjnych zaczęła rzucać się mocno w oczy. W znakomitej większości przypadków były to pirackie kopie.

Mapy tworzone i udostępniane online w projektach typu OSM czy UMPpl przez pasjonatów tematu, zgodne z oficjalnym formatem nadal powinny być i według mnie są akceptowane przez nowsze urządzenia Garmina.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 16.10.2016 o 10:32
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2016, 12:12   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,737
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 9 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Pliki o których piszesz są jakoś dostępne online żeby zrobić swoje próby, czy masz je kupione/prywatne?
Garminowe mapy składają się z małych fragmentów, czegoś w rodzaju kafelków czy puzzli, system Garmina potrafi obsłużyć jakieś 3000-4000 tysiące takich elementów łącznie na wszystkich mapach w urządzeniu i na karcie. Niestety nie znam dokładnej wartości, czytałem różne dane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że każdy twórca map dzieli je sobie na fragmenty według własnego widzimisię.

Jak rozumiem masz mapy w pamięci urządzenia. Czy kasujesz je wkładając kartę pamięci, czy w Garminie są jednocześnie mapy w urządzeniu i na karcie? Jeśli tak, to obstawiam przekroczenie wspomnianego limitu. Jeśli mapy w chwili sprawdzenia są tylko na karcie, będę dalej szukał przyczyny. Nie mam 64s ale postaram się zasięgnąć języka i coś doczytać. Począwszy od tego modelu Garmin zaczął zwalczanie pirackich map, widziałem przeróżne przypadki zachowania softu z odrzucaniem oryginalnych map Garmina włącznie. Ot, uroki stopniowej komplikacji urządzeń. Siłą rzeczy wraz z funkcjonalnością rośnie ilość rzeczy które mogą się spieprzyć
Neo, mapy są stąd http://garmin.openstreetmap.nl
Dla przykładu Ukraina w pliku .img
Mam Zumo 590 LM, które bez problemu czyta mapy z karty pamięci. 64S już tych map nie widzi. Wgrałem najpierw mapy na microSD i garmin ich nie widział. Po transferze do urządzenia wsio w pariadkie i mapy są czytane. Nie mam już miejsca na wgranie Rosji do pamięci urządzenia a w podróży raczej komp będzie zbytecznym balastem stąd chciałbym aby mapy z karty były widoczne w 64.
Spróbuję tak jak sugeruje Rambo wgrać mapy na kartę o mniejszej pojemności i zobaczymy czy będzie OK.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2016, 13:51   #19
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Ja mam karte 8gb i nie dalo rady
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2016, 14:11   #20
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,737
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 9 min 16 s
Domyślnie

A u mnie sukces. Format karty FAT32 - karta 4GB. Stworzyłem katalog Garmin na karcie, mapa wgrana i wszystko działa jak należy.
Wniosek nasuwa mi się taki że karty 64GB nie są obsługiwane przez GPSMAP64. Próbowałem na mniejszych 2GB i 4GB i obie współpracują czyli urządzenie czyta mapy zapisane na microSD.
Cytat:
Ja mam karte 8gb i nie dalo rady
Spróbuj sformatować i potem wgrać mapy. Skoro u mnie poszło to i u ciebie musi działać.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wgrywanie map do garmina krok po kroku. Prośba o instrukcję. Miklaz Zastosowanie praktyczne 17 26.02.2012 17:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.