Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2018, 20:16   #11
koziu
 
koziu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 28
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Galeria: Zdjęcia
koziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 20 godz 32 min 21 s
Domyślnie

Hej, wyrabiałem wizę na 14 dni ok 3tygodni temu w Wawie. Miałem rezerwacje (nieopłacone) w 2 miejscach, w jednym na 8 w drugim na 6 dni. Pośrednik kazał mi zrobić to na stronach https://www.hrs.de/, nie wiem dokładnie o co chodzi ale rezerwacje z tego portalu są akceptowane przez ambasadę FR. Problemów nie było, całość odwołałem po otrzymaniu wizy.

Ostatnio edytowane przez koziu : 23.07.2018 o 20:22
koziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 22:15   #12
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Teraz jest pod górkę przynajmniej w Warszawie
W innych miastach ponoć jest inaczej. U nas się konsul zmienił a i polityka robi swoje.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 11:51   #13
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 13 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
Teraz jest pod górkę przynajmniej w Warszawie
W innych miastach ponoć jest inaczej. U nas się konsul zmienił a i polityka robi swoje.
No nie wiem .Henry teraz jest w drodze załatwiał wizę gdzieś przez biuro w Bielsku bo tam nic nie chcieli ( oprócz ubezpieczenia)tak wynikało z rozmowy 2tyg temu
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 14:19   #14
white


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Biała Podlaska
Posty: 34
Motocykl: NAT
white jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 47 min 39 s
Domyślnie

W ubiegłym roku roku złożyłem w warszawskim konsulacie jednocześnie 10 wniosków wizowych... 9 paszportów z wizami odebrałem po tygodniu a z dziesiątym się zaczęło to o czym piszecie. Konsul zażądał potwierdzenia opłacenia połowy noclegów. Teoretycznie nic problemowego, a jednak. Opłaciłem cały pobyt przez booking i dostarczyłem potwierdzenie konsulowi... po trzech dniach odpowiedział, że booking go nie interesuje, potwierdzenie opłacenia noclegów na wystawić hotel. Po kolejnych trzech dniach uzyskałem z hotelu takie potwierdzenie, dostarczyłem do konsulatu a po kolejnych trzech dniach konsul odpowiedział, że to nie wystarczy... hotel ma wystawić fakturę. Hotel odmówił wystawienia faktury bo po pierwsze nie robią tego przed pobytem a po drugie nie otrzymali pieniędzy za nocleg bo przecież płaciłem przez booking i to oni mają tą kasę. Po interwencji w booking "udało się" przekonać hotel, że jednak sami obsługują swoje płatności i mają te pieniądze od dawna.... w wielkim skrócie (trwało to ponad miesiąc) tak wyglądało uzyskiwanie wizy dla jednej osoby z 10cio osobowej grupy
white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 15:03   #15
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

No właśnie. Reguły nie ma jak widać. Dlatego lepiej wystąpić o wizę z zapasem. Ja zapłaciłem kartą. Potwierdzenie na koncie miałem po 3 dniach. Zobaczymy czy wystarczy.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2018, 00:02   #16
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Robilem w maju w ubieglym roku u posrednika i takich jaj nie bylo. Przy rezerwacjach hoteli w Moskwie czy Petersburgu czas oczekiwania na wize wyniosl kilka dni. Rezerwacje byly na HRS bez potwierdzenia oplaty.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2018, 09:37   #17
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domyślnie

U nas bylo jeszcze smieszniej- konsulat w Gdansku wytyczyl nam trase, ktora mamy jechac:-). W Warszawie z kolei do wizy potrzebowalismy oplaconych rezerwacji. Zaplacilem przez booking, dostalismy wizy, a wczoraj odwolalem rezerwacje:-). Glupie to jest ale co zrobic:-). Pamietam jeszcze komunizm w Polsce wiec lezka sie w oku zakrecila za " starymi, dobrymi czasami":-)
Pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2018, 09:46   #18
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

się potwierdza stara prawda, że kraj piękny tylko ludzie k..y
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2018, 11:02   #19
white


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Biała Podlaska
Posty: 34
Motocykl: NAT
white jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 47 min 39 s
Domyślnie

Konkluzja jest taka, że nie można generalizować, zazwyczaj uzyskanie wizy przebiega bezproblemowo ale zdarzają się też ciężkie przypadki dlatego o wizie najlepiej pomyśleć przynajmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem.
white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2018, 11:53   #20
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

W zeszłym roku występowałem o dziesięciodniową dwukrotną wizę tranzytową. Robiłem to przez agencję wizową. Wizę otrzymałem z konsulatu gdańskiego. Noclegi nie były żadnym problemem, natomiast musiałem przedstawić dokładną marszrutę nie tylko po terytorium Rosji, ale całkowitą od wyjazdu z domu na terenie RP poprzez wszystkie kraje, aż do powrotu do domu w RP. Miało to postać wylistowania miast przez które będę jechał oraz przejść granicznych, które będę przekraczał. Oczywiście później się jej nie trzymałem i nikt tego nie sprawdzał (bo nie był w stanie).
Myślę, że z uwagi na bliskość Obwodu Kalinigradzkiego konsulat gdański ma największą praktykę w wystawianiu wiz, a tym samym robi to rutynowo nie czepiając się za bardzo.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wizy Afryka Zachodnia Piast Przygotowania do wyjazdów 5 28.07.2017 06:00
Mongolia wizy! Lupus Kwestie różne, ale podróżne. 2 18.07.2014 12:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.