Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.03.2011, 22:00   #31
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Jest to jedyny okres, kiedy będę miał wolne, więc nawet gdyby nie był to czas najcieplejszy, to i tak jadę :P Tak mnie z tą Finlandią zniechęcacie, że już sam nie wiem...Zastanowię się jeszcze - dobrze, że o Norwegii nikt nic złego nie powiedział hehe, dzięki za rady, póki co leczę rany po małej glebce. Kiepsko rozpoczęty sezon - dwa kierunki i klamka połamane :/ Teraz może być już tylko lepiej...

Ostatnio edytowane przez Nalewa : 30.05.2011 o 20:03
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 20:04   #32
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Witam ponownie,

Chciałbym zapytać doświadczonych podróżników, którzy nie raz zostawiali swoje sprzęty na promie - planuję zabrać ze sobą kufer centralny, sakwy boczne, na nich wór przypięty gumami i tankbag. Pytanie, czy na promie zabierać ze sobą wszystko, czy tylko tankbag z najcenniejszymi rzeczami, a resztę zostawić przy moto Wolałbym, żeby nie za....dolili mi bagaży w pierwszy dzień :P Jak to wyglądało u Was z praktyce?

P.S.
Propozycja wyjazdu nadal aktualna - w nocy z 16 na 17 czerwca mam prom ze świnoujścia do Szwecji. Wracam prawdopodobnie 25 czerwca. Program okrojony raczej do południowo zachodniej części Norwegii.

pzdr
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 20:32   #33
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Jezeli prom plynie przez noc to wez ze soba spiwor,kase i dokumenty.Cala reszte zostaw przy moto.Jak przez dzien,to mozesz ze spiwora zrezygnowac.Chociaz ja wolalbym sie wyspac w drodze .Aaa...no i jak nie chcesz nic na promie kupowac to cos do jedzenia i picia.
Jak chcesz na Nordkapp wjechac i nic nie placic,to wjedz tam przed 7,00 rano.Budki kontrolerow obsadzane sa z pierwszym autobustem z Honnigsvag o 7.00

Ostatnio edytowane przez myku : 30.05.2011 o 20:50
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2011, 21:18   #34
Joseph
 
Joseph's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: RD07a
Joseph jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 15 godz 50 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nalewa Zobacz post
Pytanie, czy na promie zabierać ze sobą wszystko, czy tylko tankbag z najcenniejszymi rzeczami, a resztę zostawić przy moto Wolałbym, żeby nie za....dolili mi bagaży w pierwszy dzień :P Jak to wyglądało u Was z praktyce?
pzdr
Przez Norwegię przeprawialiśmy się bodajże 17-toma promami, do tego "duże" przeprawy Tallin - Helsinki i z Kristiansand do Szwecji. Zawsze wędrował z nami na górę wyłącznie tankbag.

Nie ma szans, żeby ktoś dobrał Ci się do zamkniętych kufrów. W ogóle nikt nie dotknie Twojego sprzęta - lokales dlatego, że jego pradziada karano za kradzież bezoperacyjną amputacją kończyny i tak mu już w genach pozostało, że sam swojego domu na klucz nie zamyka, a turysta podejrzanej proweniencji dlatego, że obsługa promu mu na to nie pozwoli.

Nie stresuj się zatem, rób zdjęcia z górnego pokładu i podziwiaj okoliczności przyrody
__________________
http://www.fabryka-przestrzeni.net
"Trzeba leżeć na plecach, by napatrzyć się niebu."
Joseph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 20:04   #35
Nalewa
 
Nalewa's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 80
Motocykl: RD07
Przebieg: za mały
Nalewa jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź uspokoiliście mnie. Mam pytanie jeszcze tylko odnośnie kasy. Mam wziąć ze sobą złotówki i wymieniać na granicy na korony szwedzkie i norweskie? czy raczej mieć ze sobą euro i to je wymieniać na korony dopiero?
Nalewa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 21:00   #36
yarecki


Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 95
Motocykl: nie mam AT jeszcze
yarecki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 15 godz 59 min 55 s
Domyślnie

Ja bym zabrał korony , szkoda czasu na szukanie banków . Najwygodniej chyba i tak jest płacic kartą .
yarecki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 22:40   #37
Joseph
 
Joseph's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: RD07a
Joseph jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 15 godz 50 min 48 s
Domyślnie

W Polsce kup korony, a na szczycie Norwegii przygotuj się na samoobsługowe stacje benzynowe przyjmujące wyłącznie karty płatnicze.

W północnej Finlandii mieliśmy w pewnym momencie kryzys paliwowy, bo na niektórych samoobsługowych działają wyłącznie karty z fińskich banków (przynajmniej tak tłumaczyli to lokalesi), tankuj zatem w kole podbiegunowym przy każdej okazji.

W poprzednich postach ktoś Ci doradzał, abyś olał duńskie mosty i inne głupoty na rzecz Norwegii i ja się pod tym podpisuję. Jedziesz w najpiękniejsze miejsce w Europie, więc nie przelatuj tam jak przeciąg

A ja i tak tam wrócę...
__________________
http://www.fabryka-przestrzeni.net
"Trzeba leżeć na plecach, by napatrzyć się niebu."
Joseph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Norwegia solo na koło podbiegunowe [Czerwiec 2011] Nalewa Trochę dalej 10 14.05.2014 19:53
Norwegia w lipcu Lukasz Umawianie i propozycje wyjazdów 18 12.07.2013 17:25
Norwegia 2010 JarekAT Trochę dalej 38 27.12.2010 19:18
NORDKAP w te i nazad w dwa tydnie [2010] rafalkefir Trochę dalej 34 08.12.2010 17:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.