Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.10.2014, 20:21   #11
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Językiem tak sie nie martwie damy rade jakieś podstawowe zwroty się zna - najwyżej bydymy godać po ślonsku
Fajnie że dajecie porady do czerwca jeszcze czasu tak ze trase idzie korygować
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2014, 15:23   #12
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,555
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 17 min 19 s
Domyślnie

Język można do czerwca mocno podszkolić, ale we Francji po angielsku gadać nie bardzo chcą. W Hiszpanii i Portugalii jeszcze gorzej, bo patrzą jak na wariata. Próbować z uśmiechem i na początku zaznaczyć że z Polski jesteście(działa!). W La Salette byłem i polecam(ulotki po polsku są, puste butelki PET weźcie). Skoro takie klimaty Was kręcą to polecam powrót z La Salette drogą n94 na Gap, Briancon i do Włoch(śliczna droga). W Turynie całun i śliczne kościoły pełne marmuru. Cmentarze też odmienne od naszych. Na noclegi trzymałbym się z dala od dużych miast, bo dziadostwa które chce oskubać wszędzie pełno.. Jakieś foty po powrocie podrzućcie, żeby oko nacieszyć. Good luck.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2014, 20:33   #13
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Język można do czerwca mocno podszkolić, ale we Francji po angielsku gadać nie bardzo chcą. W Hiszpanii i Portugalii jeszcze gorzej, bo patrzą jak na wariata. Próbować z uśmiechem i na początku zaznaczyć że z Polski jesteście(działa!). W La Salette byłem i polecam(ulotki po polsku są, puste butelki PET weźcie). Skoro takie klimaty Was kręcą to polecam powrót z La Salette drogą n94 na Gap, Briancon i do Włoch(śliczna droga). W Turynie całun i śliczne kościoły pełne marmuru. Cmentarze też odmienne od naszych. Na noclegi trzymałbym się z dala od dużych miast, bo dziadostwa które chce oskubać wszędzie pełno.. Jakieś foty po powrocie podrzućcie, żeby oko nacieszyć. Good luck.
Klimat Włoch jest nam znany kreciłem się z żona po makaronach ale Hiszpania i Portugalia to inny temat fajnie że coś znowu się dowiedziałem
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2014, 07:55   #14
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

Jeżeli chcecie coś ciekawego zobaczyć w Prowansji na powrocie to pisz na - pracowałem tam sześć lat - jest wiele ciekawych i pięknych miejsc
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2014, 13:52   #15
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

We Francji proponuję skorzystać z navi z opcją "omijaj płatne autostrady". Kilka late temu jechaliśmy z familją z Calais na południe poszwędać się po Roussillion i trochę Hiszpani, zapłaciliśmy grubo ponad 100 juro za autostrady. Rok później powtórka ale już z garminem i płaciłem chyba tylko za wiadukt. Bywało tak że jechaliśmy ponad 200km autostradą, widać już było z góry bramkę, klnę na navi a ta kieruje mnie na jakiś niepłatny zjazd, objazd miasteczkiem i null monety za drogę.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2014, 16:40   #16
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Decyzja juz zapadła Francja Hiszpania Portugalia omijajamy autostrady na bank szkoda kasy no i widoki nam popłyną ,Czechy lecimy autostradą, DE chyba również ale jeszcze się zastanawiamy mamy 1000km do noclegu w Polskiej Misji Katolickiej w Strasbourgu co do zwiedzania to w drodze powrotnej z Fatimy będzie wiecej czasu "musimy" na 100% pojawić się 13 czerwca w Sanktuarium
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2014, 07:42   #17
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 13 min 23 s
Domyślnie

No to powodzenia i pomódlcie się za wszystkich forumowiczów co by nam zawsze szczęście na drodze i po dziurach sprzyjało
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2014, 16:37   #18
vtwin90
 
vtwin90's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Żory
Posty: 224
Motocykl: RD07
vtwin90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
No to powodzenia i pomódlcie się za wszystkich forumowiczów co by nam zawsze szczęście na drodze i po dziurach sprzyjało
W celu modlitwy za nasz Kraj i Parafie pielgrzymujemy do Fatimy co prawda z Sanoka daleko ale jak będziesz przelotem w Maju to zapraszam( wszystkich z okolic) do parafii pw. św. Stanisława BM w Żorach będzie wystawiona księga dla chętnych aby wpisywali swoje prośby i intencje a my je przedstawimy w Sanktuarium Fatimskim
vtwin90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motorhouse na pomorzu porada ferolo Inne tematy 1 24.04.2014 19:10
motokuszetka do Hiszpani lub Portugali Andrzej_Gdynia Przygotowania do wyjazdów 3 13.07.2013 18:29
porada o napęd mad_leaf Rama, zawieszenia, napęd 1 14.06.2012 21:28
Porada łańcuchowa pilnie potrzebna ... paku Rama, zawieszenia, napęd 3 10.08.2009 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.