Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.02.2017, 08:57   #61
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Dzieju.
Cytat:
Nie rozumiem takiego roszczeniowego podejścia do innych ludzi , "panowie i władcy" zapłacą za przesyłkę parę zł a żądania jak by zlotem płacili.
Przepraszam ale:
1. On świadczy przysługi czy usługi?
2. Nie ja ustalam stawki, nawet ich nie negocjuje.
3. nie ja ustalam warunki pracy kurierom.
4. płacę złotem (9 złotych, 12 złotych, 20 złotych....0

Ot, firma obiecuje mi dostarczyć towar na miejsce w określony dzień i godzinę - to nie interesuje mnie, że kurier w ten dzień ma sraczkę. Czy ja się umawiam z kurierem? jest coś takiego jak zastępstwo. Czy oczekuję jeszcze coś więcej? Nie.

Cytat:
Napisał Piki
A firma nie daje kurierom drobniaków do wydawania.
A co mnie to obchodzi? Następnym razem nie wezmę tej firmy. Dlatego jedne firmy się rozwijają a inne muszą upaść. Zawsze się znajdzie ktoś, kto potrafi się dostosować do potrzeb.
Powtórzę - firma czy kurier oferuje przesyłki za pobraniem?Firma, a więc to jest to problem firmy. Dlaczego mamy udawać że jest wszystko w porządku? Znowu staniemy na poziomie tłumaczenia PP że tzw PRIORYTET to "termin określony ale nie gwarantowany" ? To za co ja więcej płacę? (często ta pobraniowa przesyłka też więcej kosztuje)

Ja rozumiem, że są zdarzają się opóźnienia, że są nieprzewidziane sytuacje.... ale gdy to staje się normą -to jest to PATALOGIA. A to już normalne i zdrowe nie jest.

Cytat:
Napisał Dzieju
W takiej sytuacji kurier powinien pożyczyć miłego dnia i zabrać paczkę z powrotem
Tak kiedyś kurier zrobił. Po zgłoszeniu reklamacji - następnego dnia był rano, z paczką drobnych do wydania... Dlatego dobra wola musi być po obu stronach. Bo kurier to też nie "pan i władca" gdzie od jego humoru zależy czy dostaniesz przesyłkę czy też nie. Jeśli będziemy się szanować wzajemnie będzie dobrze. Jeśli nie - wygra ten na prawie....

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 18.02.2017 o 09:08
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 10:37   #62
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Człowiek człowiekowi wilkiem.
[nie obrażając wilków]

Taka krótka historyjka życiowa..

Mieszkałam na południu Polski, pracowałam w tzw. usługach. W ciągu 10 lat pracy liczba tzw. buców, snobów i panów z podejściem "płacę i wymagam" [na własny użytek nazywam takich państwa "nowobogackimi", bo Ci którzy pochodzą z naprawdę zamożnych rodzin nie epatują tym zwykle i potrafią podchodzić do ludzi z szacunkiem] ciągle rosła, aż w końcu przekroczyła moją wytrzymałość psychiczną.
Postanowiłam zmienić zawód, aby mieć jak najmniej do czynienia z tzw. czynnikiem ludzkim.
I w sumie zmieniłam

Ale los mnie rzucił na dziki wschód.
I znów pracuję w dawnym zawodzie...

I wiecie co?
Jest fajnie!

Wiecie dlaczego?
Bo tutaj ludzie są dla siebie po prostu mili.
Rozumieją, że można mieć słabszy dzień, że można nie mieć drobnych. Wszystko załatwia się z uśmiechem. Każdy każdemu stara się iść na rękę.

I dzięki serdecznemu podejściu do ludzi można załatwić wiele rzeczy "nie do zrobienia"
I to działa w dwie strony.

To co wysyłasz do ludzi, to ludzie wysyłają do Ciebie.

ps. to co napisałam powyżej wynika z MOICH obserwacji i jest MOIM zdaniem. Nikt nie musi się z tym zgadzać, ani nie musi mnie uświadamiać, że się mylę
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 14:34   #63
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Gośka tak samo to działa wszędzie tylko nie wszędzie da się to wytrzymać
Myślę, że w lepszym wytrzymaniu na wschodzie to Ci pomaga jeszcze kilka innych czynników no... powietrze i takie tam
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 15:36   #64
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 25 min 44 s
Domyślnie

Raczej nie.

Zresztą to nie chodzi o wytrzymanie na wschodzie, tylko o pracę z ludźmi.
Mniej buraków.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 20:48   #65
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 38 s
Domyślnie

wschód jest spoko,
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 21:10   #66
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mygosia
mniej buraków
Tak Gośka, po obu stronach barykady, mniej buraków. Nie ma co przyjmować wersji, że kurier to nieszczęśliwa ofiara losu Kurier, też człowiek
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2017, 21:48   #67
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mygosia Zobacz post
Raczej nie.

Zresztą to nie chodzi o wytrzymanie na wschodzie, tylko o pracę z ludźmi.
Mniej buraków.
Nie tak poważnie Pani Dochtór
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2017, 22:07   #68
Piki
 
Piki's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 189
Motocykl: RD07a
Piki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 23 godz 18 min 16 s
Domyślnie

Ziarko powinno Cię obchodzić, bo to Twój obowiązek, a nie kuriera, by być przygotowanym. Zamawiasz usługę, zapoznaj się z regulaminem.
Jeszcze raz napiszę, jak Ty to sobie wyobrażasz?
Nie raz mi się zdarzyło nie dostarczyć paczki, bo ktoś był nieprzygotowany. Czasem wracam, czasem nie, a już na pewno nie ma z tego powodu żadnych konsekwencji. Zależy od podejścia klienta. Po tekście w stylu "to pana obowiązek" raczej nie ma szans na mój powrót.
Nie jesteśmy kasjerkami w sklepie. Wybrałeś sobie opcje za pobraniem, ponosisz tego konsekwencje, czyli przygotowane pieniądze i brak możliwości dostarczenia paczki jeśli Cię nie ma.
Piki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 08:15   #69
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nie wiem co tam sobie napisała firma w regulaminie. Wiem, natomiast, że jak zgłosiłem chamskie zachowanie kuriera z tego powodu do firmy kurierskiej, to ten sam kurier był u mnie z zestawem drobnych i moją paczką następnego dnia rano. (i drobna uwaga. tego kuriera już nie ma. Zastąpił go ktoś inny i problemy znikły)
a miałem 40 zł a paczka 35,72 zł. Ta, miałem 2x20 zł a nie 200zł czy 500 zł banknot

Cytat:
Nie jesteśmy kasjerkami w sklepie
Jak pisałem - firma oferuje przesyłki za pobraniem, też musi się liczyć z tym czy to się kurierowi podoba czy też nie.

Ktoś powie o 4 zł sprawa? A no tak. Gdyby kurier potrafił się zachować, to pewnie machnąłbym ręką. Ale jak kurier nie miły cham, to ja miły wobec niego nie będę. Ze "starym" kurierem miałem już też inny zgrzyt. Kurier przywiózł umowę, której jeden podpisany egzemplarz miał zabrać ze sobą. To jego wściekłość była aż nadto widoczna, gdy stwierdziłem że umowę, to muszę najpierw przeczytać a nie w ciemno podpisać. Z powodu jego zachowania, oddałem mu tą umowę nie podpisaną. A nie ja wymyśliłem sposób dostarczenia umowy przez Plusa. Kurier przyjechał z umową i telefonem. Telefon miałem odebrać po podpisaniu umowy. W sumie wyszło mi to na plus, bo w innym miejscu dostałem lepsze warunki i czas na zapoznanie się z umową. ja wiem, że kurier to nie lekka praca, bo czynnik stresujący to czas. A człowiek łaskawie nie czeka przy drodze, by "łaskawy pan kurier" rzucił jakies ochłapy(czyt. paczkę) przez okienko nie zatrzymując samochodu... Nie, to tak nie działa. Dlatego mówię, że skoro firma świadczy jakieś usługi, to też musi być elastyczna w tym zakresie.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 22.02.2017 o 08:33
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2017, 09:30   #70
Paweł 4x4
 
Paweł 4x4's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Warszawa / Jabłonna
Posty: 319
Motocykl: RD07a
Przebieg: 103500
Paweł 4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 19 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piki Zobacz post
Ziarko powinno Cię obchodzić, bo to Twój obowiązek, a nie kuriera, by być przygotowanym. Zamawiasz usługę, zapoznaj się z regulaminem.
Jeszcze raz napiszę, jak Ty to sobie wyobrażasz?
Nie raz mi się zdarzyło nie dostarczyć paczki, bo ktoś był nieprzygotowany. Czasem wracam, czasem nie, a już na pewno nie ma z tego powodu żadnych konsekwencji. Zależy od podejścia klienta. Po tekście w stylu "to pana obowiązek" raczej nie ma szans na mój powrót.
Nie jesteśmy kasjerkami w sklepie. Wybrałeś sobie opcje za pobraniem, ponosisz tego konsekwencje, czyli przygotowane pieniądze i brak możliwości dostarczenia paczki jeśli Cię nie ma.

Oooo, regulamin. Ja mam umowę i mam w du...pie regulaminy. nie jestem pracownikiem firmy kurierskiej i nie obowiązują mnie jej regulaminy. W mojej umowie (specjalnie zerknąłem) nie stoi nic o przygotowaniu drobniaków dla łaskawcy. Kolejna kwestia jest taka że firm kurierskich jest na rynku sporo, i jeśli nie jestem zadowolony to każda inna da mi takie same warunki, albo lepsze. Mówiąc jaśniej wystarczy jeden telefon do handlowca i niemiły kurier dostaje inną trasę. Mówiąc jeszcze jaśniej, mi tam zwisa kto mi paczkę przynosi. Skoro zamawiam usługę i w dodatku za nią płacę, to zdaje mi się że powinienem być finalnie zadowolony. Jak zamawiam żarcie z dostawą do domu, to Twoim zdaniem też powinienem mieć równo? (też znam kwotę).
Moim zdaniem na braku uprzejmości nikt nie zyskał, a pozycja z której wychodzisz świadczy o tym, że to nie jest Twoja ulubiona praca.

Wybrałem sobie opcję za pobraniem, czy jakąkolwiek inną, NIE PONOSZĘ KONSEKWENCJI, bo to nie jest przewinienie, ani przestępstwo. Czekam na uprzejmego kuriera, który dostarczy mi przesyłkę i nie będzie robił przy tym scen.

A tak poza konkursem, jak idziesz do knajpy, masz równo odliczone?

pozdro.
__________________
Spokój ważny jest.
Paweł 4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przesyłki ze stanów siwy Inne tematy 5 23.11.2015 14:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.